Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67465.01
1.24%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3470.23
0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $32.08
4.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.3
0.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Huobi, Britanya Virjin Adaları’ndan Lisans Aldı!

Huobi Group, küresel ölçekte çalışmalarına devam ediyor. Yeni lisans ile birlikte, Britanya Virjin Adaları’nın ilk lisanslı platformu oluyor.

Clock
Paylaş
Huobi, Britanya Virjin Adaları’ndan Lisans Aldı!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Huobi’den yeni bir haber geldi. Huobi Group’a bağlı olan Brtuomi Worldwide Limited (BWL); Britanya Virjin Adaları’nın Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan (FSC) lisans aldı. Huobi bundan böyle bölgede, lisanslı bir sanal varlık borsası işletecek.

728×90 muhabbit - Huobi, Britanya Virjin Adaları'ndan Lisans Aldı!300x250 muhabbit - Huobi, Britanya Virjin Adaları'ndan Lisans Aldı!

Bu adım ile birlikte Britanya Virjin Adaları’nda ilk lisans alan kripto para borsası da Huobi oldu. Açılacak platform, hem profesyonel hem de normal yatırımcılar için dijital varlık işlem platformu olarak hizmet verecek. BWL kapsamında sunulacak hizmetler; spot (Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar), türev işlemler (sürekli ve periyodik vadeli işlemler gibi) ve diğer yenilikçi ürünlerden oluşuyor.

İlginizi çekebilir: FTX CEO’su Sam Bankman Fried’dan Huobi Global Açıklaması Geldi!

Huobi, Küresel Çalışmalarına Devam Ediyor

Huobi Group CFO’su Lily Zhang, yeni gelişme ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu dönüm noktası niteliğindeki onay Huobi’yi, Britanya Virjin Adaları’nda kurumsal düzeyde türev ürünler için ilk lisanslı dijital varlık borsası yapıyor. Bu, küresel kripto para endüstrisindeki deneyimimizin, profesyonel bilgimizin ve geçmiş performansımızın bir kanıtıdır. 2021’de küresel kripto para işlem hacminin yaklaşık yarısını oluşturan sürekli vadeli işlemler ve kripto para türevlerinde büyük bir pazar fırsatı görüyoruz. Sektörde uyumluluğun artan önemi ile birlikte; genişledikçe, tüm düzenleyici gereksinimleri karşılamaya çalışacağız.

CFO Zhang ayrıca; hizmetlerini geliştirmek ve kripto para endüstrisinin bölgedeki büyümesini teşvik etmek için, Britanya Virjin Adaları düzenleyici kuruluşları ile yakın temasta çalışmaya devam edeceklerini de aktardı.

Mali Eylem Görev Gücü (FATF), Sanal Varlıklar ve İlgili Sağlayıcılar hakkında yayımlanan 2019 Kamu Bildirisi’nden bu yana, küresel kanun koyucular mevzuat ve düzenlemelerin hızını artırmıştı. Britanya Virjin Adaları düzenleyicileri tarafından gelen bu son onay, bölgenin bu endüstri için kaydettiği ilerlemede önemli bir gösterge niteliğinde.

Huobi Group; kripto para endüstrisinde dürüstlük, yenilik ve iş birlikleri hedefi ile Japonya ve Cebelitarık gibi ülke ve bölgelerde merkezler kurdu. Bu şekilde ise küresel ölçekte bir genişleme katetmek ve sanal varlıklara erişim arayan kurumlar ile profesyonel yatırımcılara hizmet sağlamak istiyor.

Huobi2 Muhabbit - Huobi, Britanya Virjin Adaları'ndan Lisans Aldı!

Huobi Group Hakkında

Dünyanın önde gelen dijital varlık hizmet sağlayıcılarından Huobi Group; 2013 yılında kuruldu ve bugün dünyada 5 kıta, 160 ülke ve bölgede, 10 milyonlarca kullanıcısına hizmet sağlıyor. Kuruluşundan bu yana spot, türev ve kripto para işlemleri sunan Huobi, finansal özgürlüğü güçlendirmek ve yeni küresel zenginlikler yaratmak vizyonunu taşıyor.

Huobi Group hakkında daha fazla bilgiye erişmek için buraya bakabilirsiniz.

16 Nisan 2021 tarihinde Brtuomi Worldwide Limited; Britanya Virjin Adaları Finansal Hizmet Komisyonu tarafından BVI Regulatory Sandbox’a katılmak için onay aldı. Eylül 2022’de ise Brtuomi Worldwide Limited, Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından resmen onaylandı ve Britanya Virgin Adaları’nda dijital varlık işlemleri platformu operatörü olarak faaliyet gösterebilmek için Yatırım İşletme Lisansı aldı.

Daha fazla Huobi haberi için buraya bakabilirsiniz.

Daha fazla Borsa haberi için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar