Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64559.78
-3.06%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3406.2
-4.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.78
-10.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.2
-4.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Huobi Chainlink Node Kullanan İlk Borsa Oldu!

Huobi, borsasına olan güveni bir kat daha arttırmak adına Chainlink ile işbirliğine gitti!

Clock
Paylaş
Huobi Chainlink Node Kullanan İlk Borsa Oldu!

Ünlü kripto para borsası Huobi, veri bütünlüğünü iyileştirmek ve daha doğru fiyat bilgileri sunabilmek adına, fiyat verilerini Chainlink’in teknolojisi ile birleştirecek.

Binance, 2019’un Ekim ayında, verilerini Chainlink Oracle ile paylaşan ilk büyük borsa oldu. Fakat Huobi, Binance’in bir adım önüne geçerek Huobi Wallet aracılığı ile sistemde kendi node’unu çalıştırdı.

728×90 muhabbit - Huobi Chainlink Node Kullanan İlk Borsa Oldu!300x250 muhabbit - Huobi Chainlink Node Kullanan İlk Borsa Oldu!

Bu işlem, şirket için borsada kendi fiyat verilerinin onaylanmasına ve şirketin node’undan gelen tüm borsa verilerinin orijinal ve doğrulanmış bir şekilde kullanıcılara sunulmasına imkan sağlayacak.

Huobi Wallet CEO’su Will Huang konu hakkında şunları söyledi.

DeFi ekosistemi, şeffaf, açık ve düzenlenebilir finans hakkında ürünler sunmak için eşsiz bir konumda. Chainlink kullanıcılarının ise Huobi Global borsalarının verilerine erişim sağlamasından ve kendi node’umuzu çalıştırarak bu trende katıldığımız için çok heyecanlıyız.

Fiyat bilgilerinin doğrulanması alanında ilk birimler; BTC/ETH, BTC/USDT, ETH/USDT ve LINK/ETH olarak açıklandı.

Pazar Bütünlüğünü Sağlamak

Huobi geçtiğimiz yıl içinde enflasyon ile endişeler dolayısıyla güvenilirliğini arttırmak istiyor. Fakat, firmanın çalıştırdığı node ile beraber Chainlink’in sağladığı verilerde herhangi bir yanlışlık söz konusu olursa, firmanın itibarı sarsılacaktır.

Cebelitarık’ın en büyük kripto şirketlerinden biri olan Huobi, ülke içinde kripto şirketlerinin pazar manipülasyonunu azaltma çabaları içinde. Geçtiğimiz yıl şirket, Globalus Finance (GDF) ile ortaklık yaparak Solidus Labs ile birlikte Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubu’na başkanlık etti.

Piyasalar Konusunda Endişeler

2019’da Bitwise tarafından yayınlanan bir rapora göre, Huobi’nin şişirilmiş ticaret hacmini bildirdiğini ve piyasa hakimlerinin potansiyel hayali işlemlerini engellemek adına bir soruşturmaya dahil olduğunu ima edildi.

Huobi Global CEO’su Livio Weng ise işbu potansiyel hayali işlemlerin gerçekleşmiş olabileceğini düşünüyor.

Performans ve pazarlama amaçları uğruna, hayali işlemler yaptığından şüphelendiğimiz borsalardan birkaçını belirledi. Bu borsalar ile iletişim kurduk ve söz konusu hayali işlem stratejilerinden vazgeçtiler.

Ünlü borsa, bu olayın gerçekleştiği zamandan bu yana Messari’nin “Gerçek Hacim” listesinde ilk 10’a girmiş bulunmakta.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar