BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Huobi Chainlink Node Kullanan İlk Borsa Oldu!

Huobi, borsasına olan güveni bir kat daha arttırmak adına Chainlink ile işbirliğine gitti!

Yayın:

-

Ünlü kripto para borsası Huobi, veri bütünlüğünü iyileştirmek ve daha doğru fiyat bilgileri sunabilmek adına, fiyat verilerini Chainlink’in teknolojisi ile birleştirecek.

Binance, 2019’un Ekim ayında, verilerini Chainlink Oracle ile paylaşan ilk büyük borsa oldu. Fakat Huobi, Binance’in bir adım önüne geçerek Huobi Wallet aracılığı ile sistemde kendi node’unu çalıştırdı.

Bu işlem, şirket için borsada kendi fiyat verilerinin onaylanmasına ve şirketin node’undan gelen tüm borsa verilerinin orijinal ve doğrulanmış bir şekilde kullanıcılara sunulmasına imkan sağlayacak.

Huobi Wallet CEO’su Will Huang konu hakkında şunları söyledi.

DeFi ekosistemi, şeffaf, açık ve düzenlenebilir finans hakkında ürünler sunmak için eşsiz bir konumda. Chainlink kullanıcılarının ise Huobi Global borsalarının verilerine erişim sağlamasından ve kendi node’umuzu çalıştırarak bu trende katıldığımız için çok heyecanlıyız.

Fiyat bilgilerinin doğrulanması alanında ilk birimler; BTC/ETH, BTC/USDT, ETH/USDT ve LINK/ETH olarak açıklandı.

Pazar Bütünlüğünü Sağlamak

Huobi geçtiğimiz yıl içinde enflasyon ile endişeler dolayısıyla güvenilirliğini arttırmak istiyor. Fakat, firmanın çalıştırdığı node ile beraber Chainlink’in sağladığı verilerde herhangi bir yanlışlık söz konusu olursa, firmanın itibarı sarsılacaktır.

Cebelitarık’ın en büyük kripto şirketlerinden biri olan Huobi, ülke içinde kripto şirketlerinin pazar manipülasyonunu azaltma çabaları içinde. Geçtiğimiz yıl şirket, Globalus Finance (GDF) ile ortaklık yaparak Solidus Labs ile birlikte Pazar Bütünlüğü Çalışma Grubu’na başkanlık etti.

Piyasalar Konusunda Endişeler

2019’da Bitwise tarafından yayınlanan bir rapora göre, Huobi’nin şişirilmiş ticaret hacmini bildirdiğini ve piyasa hakimlerinin potansiyel hayali işlemlerini engellemek adına bir soruşturmaya dahil olduğunu ima edildi.

Huobi Global CEO’su Livio Weng ise işbu potansiyel hayali işlemlerin gerçekleşmiş olabileceğini düşünüyor.

Performans ve pazarlama amaçları uğruna, hayali işlemler yaptığından şüphelendiğimiz borsalardan birkaçını belirledi. Bu borsalar ile iletişim kurduk ve söz konusu hayali işlem stratejilerinden vazgeçtiler.

Ünlü borsa, bu olayın gerçekleştiği zamandan bu yana Messari’nin “Gerçek Hacim” listesinde ilk 10’a girmiş bulunmakta.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coca-Cola Tedarik Zinrici İçin DLT ve Ethereum Kullanacak

Coca-Cola iştirakı, Ethereum tabanlı The Baseline Protocol ile güçlenecek!

Yayın:

-

Bitcoin İle Otomattan Coca-Cola Almak Artık Hayal Değil!

ABD merkezli en büyük Coca-Cola şişeleme şirketinin ortağı, Coke One North America (CONA), “kurumlar arası tedarik zinciri işlemlerinde” şeffaflığı artırmak ve anlaşmazlıkları azaltmak için The Baseline Protocol’ü kullanacak.

Proje, CONA’nın dağıtılmış defter teknolojisi firmaları ile birlikte ortak protokolünü ve Unibright kurucu üyelerini barındıracak. Hem dahili şişeleme sağlayıcıları hem de harici hammadde tedarikçileri arasında kolaylaştırılmış işlemlere izin veren bir “Coca-Cola Şişeleme Limanı”nın kurulması sağlanacak.

Coca-Cola İştirakları Blockchain Benimsenmesini Hızlandırıyor

3 Ağustos’ta Unibright, CONA’nın blockchain teknolojisi kullanımını tedarik zinciri alanında genişletmeyi planladığını duyurdu.

Duyuru, en büyük 12 Kuzey Amerika Coca-Cola şişeleyicisinin, geçen yıl iç tedarik zinciri yönetimi için Hyperledger Fabric tabanlı bir blockchain platformu kullanmaya başlandığını ve şişeleyicilerin karmaşık tedarik zincirinde artan “şeffaflık ve verimlilik” sağladığını belirtti.

Yeni proje, CONA’nın kutu ve şişe dağıtan hammadde satıcıları gibi harici tedarikçileri dahil etmek için DLT kullanımını genişletecek.

Veri kayıtlarının ve “kuruluşlar arası karmaşık iş süreçlerini” kolaylaştırmasının yanı sıra duyuru, The Baseline Protocol‘ün token kullanımı ve merkezi olmayan finans kullanım durumları için uygulanabileceği belirtiliyor.

CONA Verileri 4. Çeyrekte Yayınlayacak

CONA için “entegre, özel DLT ağı” oluşturmak için veriler Ethereum (ETH) ağında geliştirilecek.

ConsenSys geliştiricisi ve Baseline Protocol’ün kurucu ortağı John Wolpert, “baselining”i farklı kayıtlar ve kayıt sistemleri arasında tutarlılığı sağlamak için genel Ethereum Mainnet’ini kullanma tekniği” olarak tanımladı.

Baselining, verilerin gerçekliğini doğrulamak için ana ağı “ara katman yazılımı” olarak kullanır; protokoller ilgilenen varlıkların verilerine diğer ağ katılımcıları tarafından erişim sağlanamadığından emin olmak için zero-knowledge proof kullanılır.

The Baseline Protocol, bu yılın Mart ayında, Microsoft, Ernst & Young ve ConsenSys tarafından başlatılmıştır.

The Baseline Protocol’ün ilk sonuçlarını 2020 senesinin dördüncü çeyreğinde sergilemesi bekleniyor. Ayrıca Unibright standart iş süreçlerine zerk-knowledge proof uygulanabileceğini, koordinasyon sorunlarını ve fatura belirteç kullanımını ortadan kaldırmak için temel alınan verilerin kullanılabileceğini göstermek istiyor

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

NetWalker Ransomware 4 Ayda 25 Milyon Dolar Çalmış!

Fidye yazılımı Netwalker, kullanıcılarına 25 milyon dolarlık bir gelir sağlamış.

Yayın:

-

Netwalker

Siber güvenlik şirketi McAfee, ilk olarak Ağustos 2019’da keşfedilen Mailto olarak bilinen bir fidye yazılımı olan NetWalker’ın faaliyetlerini gösteren bir araştırma raporu yayınladı.

Rapora göre, NetWalker operatörleri Mart 2020’den bu yana fidye ödemelerinden 25 milyon $’ın üzerinde para toplamış.

1 Mart – 27 Temmuz arasında, grup yaklaşık 2.795 Bitcoin (BTC) topladı ve bu durum onları siber suçlular arasında en karlı fidye yazılımlarından biri haline getirdi.

Rapora göre, miktarın birkaç farklı adrese ayrıldığı Bitcoin işlemleri, NetWalker’ın “hizmet olarak fidye yazılımı” servisi sağladığını gösteriyor.

McAfee’nin dediğine göre, diğer operatörlere sunduğu gelir paylaşımı sayesinde bu kadar büyük miktarda para elde edilmiş.

Kabiliyetleri Güçlendirmek

McAfee, NetWalker operatörlerinin daha hızlı işlem süreleri ve daha düşük maliyetleri nedeniyle eski Bitcoin adreslerini SegWit adreslerine taşıdıklarını ve hizmet olarak bir fidye yazılımı olduktan sonra modus işlemlerinde ilerleme kaydettiklerini öne sürdü.

20 Mart tarihinden az iki darknet forumu, fidye yazılımına kötü amaçlı yazılımın yayılmasına ve mümkün oldukça karlı hale getirilmesine yardımcı olmak için bir gelir paylaşım şeması sunan NetWalker yetkililerinin yayınlarını paylaştı.

Zararlı yazılım inceleme şirketi Emsisoft’ta tehdit analisti Brett Callow konu hakkında şunları söyledi:

NetWalker büyük bir avcı ve özel sektör şirketlerinin yanı sıra daha büyük kamu kuruluşlarına yapılan çok sayıda saldırının sorumlusu.

Fidye yazılım gruplarının yaptığı miktarın hesaplanması son derece zor ve McAfee’nin de belirttiği gibi, 25 milyon dolarlık rakam küresel anlamda düşük bir rakam. Çünkü 2019 senesinde küresel çapta şirketler, fidye taleplerine karşılık olarak 25 milyon $’dan çok daha fazla ödeme yaptı.

Çalışma, Netwalker hedeflerinin çoğunun batı Avrupa ülkelerinde ve Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğunu ekledi. Grup daha önce, aksine raporlar olmasına rağmen, corona virüs salgını nedeniyle hastaneleri hedeflemeyeceklerini açıklamıştı.

Crozer-Keystone Sağlık Merkezi, 19 Haziran’da NetWalker fidye yazılımı tarafından bir fidye yazılım saldırısına maruz kaldı. Saldırganlar, sistemin çalınan verilerini darknet aracılığı ile açık arttırmaya koydu.

Her şeye rağmen, bu tür fidye yazılım saldırısı yapan kişilere kesinlikle güvenilmemesi gerektiği belli oluyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.