Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61143.04
7.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3317.51
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.67
-0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.7
3.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Huobi, Global DeFi Alliance’a Katılan 10 Yeni Üyeyi Duyurdu

Huobi Global DeFi İttifakı’nın yeni üyelerini tanıttı

Clock
Paylaş
Huobi, Global DeFi Alliance’a Katılan 10 Yeni Üyeyi Duyurdu

Global DeFi İttifakı olarak adlandırılan Huobi’nin merkezi olmayan finans ( DeFi ) konsorsiyumu, ittifak üyeleri arasına 10 yeni üyeyi daha dahil ettiğini duyurdu. Bu yeni üyeler ile birlikte toplam üye sayısı 15’e yükselmiş oldu.

Binance BannerBinance Banner

İttifakın yeni üyeleri; Curve Finance, Aave, Synthetix, Balancer, Loopring, Zapper, Zerion, Bitpie, Mykey, ve CoinGecko.’dan oluşuyor.

Hatırlanacağı üzere Huobi, DeFi için evrensel protokol standartları oluşturmak ve DeFi ekosistemi içindeki iletişimi geliştirmek üzere bir DeFi ittifakı başlatmıştı. Başlatılan ittifakın kurucu üyeleri arasında Maker Foundation, Compound, NEST Community, dYdX yer almaktadır.

Global DeFi Alliance , kuruluş amaçları arasında parçalanmış kripto alanını bir araya getirmek ve Doğu ile Batı arasındaki merkezi olmayan finans projeleri arasındaki işbirliğini sağlamak yer almaktadır.

Aave’nin kurucusu ve CEO’su Stani Kulechov, konu ile ilgili olarak bir açıklama gerçekleştirdi. Yaptığı açıklamada “Tüm üyeler DeFi ekosistemine büyük katkı sağladı ve Global DeFi Alliance’ın bir parçası olmaktan heyecan duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Huobi’nin baş yatırım sorumlusu Sharlyn Wu oluşturulan ittifak ile ilgili olarak 15 Eylül’de yaptığı açıklamada şu sözleri söyledi:

“Global DeFi Alliance’ın tüm yeni üyelerini takdir ediyoruz ve onlarla kullanıcı eğitimi, uygulama paylaşımı, protokol standardizasyonu, risk yönetimi ve küresel merkezi olmayan finansal ekosistemin gelişimini desteklemeye kadar çeşitli alanlarda işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Wu, finans sisteminin geleceğinin merkeziyetsiz olacağından bahsederek geleneksel finans kuruluşlarının önümüzdeki 10 ila 20 yıl içinde DeFi‘ye geçmesini beklediğini açıkladı.

Oluşturulan İttifak, yatırımcılarda DeFi farkındalığını oluşturmak ve kullanıcıları bilgilendirmek için çevrim içi seminerler ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. 

Huobi, yaptığı açıklama ile önümüzdeki aylarda  finans sektörünün temsilcilerinin yanı sıra diğer DeFi oyuncularının da oluşturulan ittifaka kabul edileceğini açıkladı.

Diğer DeFi Haberleri İçinDeFi Haberleri

Diğer Borsa Haberleri İçinBorsa Haberleri

Diğer Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar