Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63725.54
3.11%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3485.75
1.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.05
-2.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

MUHABBİT ÖZEL

Huobi Global Nedir? Huobi’ye Genel Bir Bakış

Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından bir tanesi.

Clock
Paylaş
Huobi Global Nedir? Huobi’ye Genel Bir Bakış

Huobi, adını sıkça duyduğumuz borsaların en başında geliyor. Yakın zamanda Türkiye’de de bir ofis açan Huobi, kripto para dünyasının en büyük ve en önemli oyuncularından bir tanesi.

Binance BannerBinance Banner

Operasyonlarına 2013 yılında start veren borsa, Çin menşeli fakat Singapur merkezli bir şirket. 2017 yılında Çin’deki yasaklar ile birlikte Huobi China, kripto para borsası operasyonlarına son vermişti.

Çin ayağını, sadece danışmanlık ve araştırma birimi olarak kullanmaya başlamıştı. Singapur’daki merkez haricinde Güney Kore, Japonya, ABD, Hong Kong ve Türkiye’de de ofisleri bulunan şirket, dünyanın her bir yanındaki müşterilerine en kaliteli şekilde hizmet vermeyi amaçladığını her fırsatta dile getiriyor.

Huobi Global Kurucusu ve CEO’su ise Leon Li. Tsinghua Üniversitesi mezunu bir bilgisayar mühendisi olan Li, Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da çalışmaktaydı.

Huobi’nin Kısa Tarihi

2013 yılında kurulması ile birlikte Çin’de en yüksek ticaret hacmine ulaşarak lider kripto para borsası konuma gelen Huobi, 2016 yılında da yükselişini devam ettirdi.

Bu tarihlerde Huobi dünyadaki kripto para ticaretinin neredeyse yüzde 60’ını kontrol etmeye başladı. 2017 yılında ise Çin’in kripto para borsalarını ve ICO’ları yasaklaması sonucu, Huobi Çin’den taşınma kararı aldı.

huobi uzay

Bu dönemde farklı ofisler açan Huobi ilk olarak Güney Kore ofisini aktive etti. Sonrasında ise Singapur, Japonya, Hong Kong ve ABD ofisleri açan şirket en son ise 2019 yılında Türkiye ofisini açmış bulunuyor. Şu anda ise Huobi, kayıtlı bir Singapur Şirketi.

Huobi’de Neler Var?

Tabii ki Huobi’de kripto para ticaretini yapabileceğiniz bir kripto para borsası mevcut. Fakat Huobi sadece bir borsa değil. Türkiye’de yasal bir kuruluşa sahip olan tek yabancı borsa. Türkiye’de C leveli olan da tek global borsa olarak biliniyor.

Yani bir sorun yaşadığınız zaman ülkemizde yasal sorumlulukları olan bir şirket var. Bu yatırımcıların kesinlikle daha güvende hissetmesini sağlayan ama Huobi ile ilgili az bilinen bir gerçek.

Huobi Türkiye Genel Müdürü ise Alphan Göğüş olup kendisini daha önceden BtcTurk’teki COO görevinden tanıyoruz. Göğüş’ün Türkiye pazarındaki tecrübesi Huobi’nin pazar payını arttırmasında kritik öneme sahip.

Huobi Kripto Para Borsası

Huobi kripto para borsası üzerinden birçok farklı parite ile kripto para ticareti yapılabilmektedir. Huobi Token (HT) sahibi olunması halinde ise komisyonlarda indirim uygulanmaktadır.

Huobi Pool

Huobi Pool ile birlik kripto para madenciliği yapılabilmekte. Huobi Pool üzerinden kripto para madencileri işlemlerini gerçekleştirebilmekteler.

Huobi Token (HT)

Huobi Token (HT) ise platformun yakıtı. Bu sayede kullanıcılar indirimlerden faydalanabiliyor. Aynı zamanda Huobi Chain ile birlikte yeni bir atılım yapan Huobi Token (HT), artık resmi olarak Huobi Group’un tokeni olarak tanımlanmakta.

Huobi Chain

Huobi Chain, finans sektörü için bağımsız ve yenilikçi bir düzenleyici blockchain ağı olarak tanımlanabilir. Huobi Chain kullanıcıların DeFi hizmetlerini özelleştirmelerini sağlayan ve varlık saklama, yönetişim ve finansal veri hizmetleri gibi çözümler de sunmakta. 29 Şubat tarihinde, uzun süren geliştirmeler sonrasında Huobi Chain Testnet’i yayınlanmış bulunuyor. Huobi Chain ise dijital varlık finans altyapısı olma yolunda ilerlemekte.

Huobi Capital

Huobi Capital ise şirketin yatırım kolu. Bu sayede Huobi, blokchain teknolojisi veya kripto paralar ile ilgili startuplara yatırım yapmaktadır.

Huobi Group
Huobi Group

Nasıl Kaydolurum?

Huobi’ye kaydolup bir an önce işlem yapmaya başlamak çok kolay. Medium Türkiye hesabındaki şu makale sizi yönlendirecektir.

Huobi Nerenin Borsası?

Kripto para borsası Huobi, Çin merkezli bir kripto para borsası olarak tanımlanabilir. 2017 yılındaki Çin kararının ardından ülkeden ayrılmak durumunda kalan Huobi, resmi olarak Seyşellerde bulunuyor.

Huobi Türkiye Güvenilir Mi?

Huobi Türkiye, Huobi borsasının Türkiye ofisi olarak tanımlanabilir. Türkiye’de resmi olarak bulunan Huobi, ilgili tüm kurum ve kuruluşlarla dirsek temasında çalışan bir borsa olarak öne çıkıyor.

Borsanın ve kullanıcıların güvenliği için birçok önem faaliyette bulunmaktadır.

Huobi Token Nereden Alınır?

Huobi Token (HT) kripto para borsası Huobi üzerinden alınabilir. Ek olarak HT, MDEX gibi merkezsiz borsalar üzerinden de temin edilebiliyor.

Huobi Token 2018 yılında piyasaya giriş yapmıştır. Huobi kendi para birimi olan Huobi Token’ın %20’sini düzenli bir şekilde satın alan borsalardan biri olarak biliniyor. Aslında bunun en büyük nedeni herhangi bir hack olayı, saldırıya karşı olası bir durum için kullanıcılara geri ödeme yapmak için oluşturulan bir kullanıcı fonudur.

Huobi Sahibi Kimdir?

Kripto para borsası Huobi’nin CEO’su Leon Li olarak öne çıkıyor. Huobi’yi kurmadan önce Oracle’da mühendis olarak çalışan Li, 2013 yılında kripto para borsası Huobi’yi kurdu. Çin’de bulunan Tshingua Üniversitesi’nden mezun olan Li, halen Huobi’nin başında bulunuyor.

Çin asıllı Leon Li, kısa zamanda servetine servet katan kişilerin başında geliyor.

Huobi Prime Nedir?

Huobi Prime, Huobi platformunun ilk coin satışlarını düzenlediği platform olarak tanumlanabilir. Platformun kendi tokeni Huobi Token (HT) tarafından desteklenen Huobi Prime, birçok projenin ilk satışının gerçekleştiği platformdur.

Bu içerik sponsorludur.

Hâlâ Huobi hesabınız yoksa linkimizden kaydolup hem avantajlardan yararlanabilir hem de bize destek olabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar