Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65323
1.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3152.89
2.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
3.15%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570.5
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ICON Güney Kore Bankası İçin KYC sunacak!

Güney Kore bankaları, KYC işlemini kolaylaştırmaya çalışıyor.

Clock
Paylaş
ICON Güney Kore Bankası İçin KYC sunacak!

Güney Koreliler artık yalnızca akıllı telefonlarını kullanarak KYC doğrulaması gerektiren banka hesaplarını uzaktan açabilecek.

ICONLOOP’un 26 Ağustos’ta yaptığı duyuruya göre, Güney Kore blockchain ağı ICON, KYC sertifikaları vermek için Shinhan Bank ile ortaklık yapıyor. Banka, 375 milyar $’lık varlık ile Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası. Blockchain firması, müşterilerin banka hesaplarını açmak için Zzeung uygulamasının blockchain tabanlı merkezi olmayan kimlik teknolojisini (DID) kullanmasına izin verecek.

728×90 muhabbit - ICON Güney Kore Bankası İçin KYC sunacak!300x250 muhabbit - ICON Güney Kore Bankası İçin KYC sunacak!

Bu tür uyumluluk sertifikaları, kullanıcıların Güney Kore’nin en büyük ikinci bankası olan Shinan Bank’ta hizmet talep etmek için gereksiz KYC uyumluluk süreçlerini atlamalarına olanak tanır. Müşteriler, Zzeung uygulamasını kullanarak kimliklerini doğrular. Sonrasında ise, Shinhan bilgilerini doğrular ve parola değişiklikleri talep etmek için kullanılabilecek bir uyumluluk sertifikası düzenler.

Zzeung, Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından onaylanan tek mobil uygulamadır. ICONLOOP CEO’su Jong-hyup Kim, “Shinhan Bank ile KYC uyum sertifikasının verilmesi büyük önem taşıyor, çünkü bu, Kore’de finans sektöründe kullanılan DID hizmetlerinin ilk adımları.” dedi.

Gelecekte, Zzeung’u finansal sektörün ötesinde kimlik doğrulaması gerektiren tüm sektörlere genişleteceğiz, böylece daha fazla kullanıcı DID teknolojisinin rahatlığından yararlanabilecek.

Bu, blockchain firmasının finans sektöründeki ilk DID projesi olsa da, Güney Kore’de corona virüsün temas takibi için kullanılmıştı. Koreliler için en popüler turistik yerlerden biri olan Jelu Adası, artık ziyaretçilerin adada ziyaret ettikleri yerlerin kayıtlarını tutmaları için DID teknolojisine sahip Zzeung uygulamasını kullanmalarını ve aralarında yeterince mesafe bırakmalarını gerektirmekte.

Duyuruya göre, NH Nonghyup Bank ve IBK Industrial Bank, 2020’de KYC uyumluluk sertifikası için Zzeung’u kullanacak. ICONLOOP, uygulamanın hizmetini ziyaretçi kimlik doğrulaması ve yeterlilik kimlik doğrulaması gibi çeşitli kimlik doğrulama biçimleri sağlamak için genişletmeyi planladığını söyledi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar