Muhabbit

İddia: Amazon Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edecek!

Söylentilere göre Amazon, Bitcoin ile ödeme alacak!

Amazon

İsimsiz bir Amazon çalışanından elde edilen bilgilere göre, e-ticaret devi 2021’in sonuna kadar Bitcoin ödemelerini kabul etmeyi planlıyor.

İsimsiz kaynak, “Bu sadece gelecekte bir noktada kripto para birimi ödeme çözümleri hedefini içermiyor. Bu durum, Amazon’un gelecekte nasıl çalışacağına dair mekanizmanın eksiksiz, iyi tartışılmış ve ayrılmaz bir parçasıdır.” dedi.

Bitcoin, Amazon’un kripto girişiminin ilk adımı olsa da, şirketteki yöneticilerin gelecekte diğer kripto para birimlerini eklemek istediğini de belirtti. Hatta isimsiz kişi Jeff Bezos’a atıfta bulunarak, “emir en tepeden geliyor” dedi ve ekledi:

Üzerinde çalışılan proje hemen hemen hazır durumda.

Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul etmesinin yanı sıra, muhtemelen 2022 gibi erken bir tarihte kendi kripto para birimini oluşturmayı düşündüğü de söyleniyor.

Amazon Hakkındaki Spekülasyonlar Uzun Zamandır Devam Ediyor!

Amazon şirketinin kripto para piyasasına girişiyle ilgili spekülasyonlar, geçen hafta şirketin iş ilanlarındaDijital Para birimi ve Blockchain Ürün Lideri” ilanından bu yana artarak devam ediyor. İş tanımına göre, işe yeni alınan kişi Amazon’un dijital para birimi stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmeye yardımcı olacak. Pozisyon, blockchain, dağıtılmış defterler, merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ve daha genel anlamda kripto para birimleri alanında güçlü uzmanlık gerektiriyor.

Bu, Amazon’daki ilk kripto para odaklı iş ilanı değil. Bildirilenlere göre e-ticaret devi Şubat ayında yeni “Dijital ve Gelişmekte Olan Ödeme Sistemleri” platformunu geliştirmeye odaklanmak için teknik bir ismi işe aldı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version