Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63152.48
-4.61%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3083.4
-4.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.19
-7.32%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.9
-4.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Bitcoin Konusunda Uyarı Yaptı!

IMF’den Orta Afrika Cumhuriyeti ülkesine uyarı geldi!

Clock
Paylaş
IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Bitcoin Konusunda Uyarı Yaptı!

Kripto paraların benimsenmesinin artmasıyla birlikte birçok ülke kripto paralar alanında önemli hamlelerde bulunuyor. Bu hamlelerin en başında ise kuşkusuz El Salvador’un lider kripto para birimi Bitcoin’i resmi para olarak kabul etmesi geliyor.

728×90 muhabbit - IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Bitcoin Konusunda Uyarı Yaptı!300x250 muhabbit - IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Bitcoin Konusunda Uyarı Yaptı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde El Salvador’un hamlesine benzer bir hamle Orta Afrika Cumhuriyeti’nden gelmişti. Bu hamleye karşılık Uluslararası Para Fonu’ndan (IMF) Orta Afrika Cumhuriyeti‘ne bir uyarı geldi.

IMF’den Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Uyarı

IMF 901x600 - IMF, Orta Afrika Cumhuriyeti’ne Bitcoin Konusunda Uyarı Yaptı!
IMF

Uluslararası Para Fonu (IMF), yaptığı açıklamada Bitcoin’in Orta Afrika Cumhuriyeti tarafından yasal ödeme aracı olarak kabul edilmesinin belli sıkıntılar oluşturabileceğinin altını çizdi. Konuyla ilişkili olarak muhalefet partileri, hükümetin Orta Afrika Cumhuriyeti de olmak üzere altı ülkenin ortak para birimini yöneten bölgesel Merkez Bankası’na danışmadan aldığı bu karar için eleştirilerde bulundu.

IMF tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bitcoin’in Orta Afrika Cumhuriyeti’nde yasal para birimi olarak kabul edilmesi; hukuk, şeffaflık ve ekonomik politika gibi konularda büyük sıkıntılar meydana getirebilir.”

IMF

Devlet Başkanı Faustin-Archange Touadera, Lider Kripto Para Birimi Bitcoin’e Sıcak Bakıyor!

Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinin ardından devlet başkanı Faustin-Archange Touadera ise Bitcoin hakkında olumlu açıklamalarda bulunmuştu. Resmi Twitter hesabından düzenli olarak Bitcoin’i öven paylaşımlarda bulunan Başkan Touadera, kararın yürürlüğe konduğu ilk gün de “Matematik evreninin dilidir. Bitcoin de evreninin parasıdır” şeklinde açıklamalarda bulunmuştu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar