Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68543.3
-0.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3911.87
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.93
-2.07%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $604.2
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Düzenleyicileri, Kripto Para Firmaları İçin Son Kayıt Tarihini Uzattı!

CEX.IO, Revolut ve Copper dahil olmak üzere, İngiltere’de geçici olarak kripto para faaliyetlerini yürüten 12 şirket var.

Clock
Paylaş
İngiltere Düzenleyicileri, Kripto Para Firmaları İçin Son Kayıt Tarihini Uzattı!

İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu (FCA), kripto para şirketlerinin lisans alabilmesi için son kayıt tarihini uzattı.

29 Mart 2022 Salı günü FCA bir açıklama yaptı. FCA, kripto para alanındaki az sayıda firmanın hükümetin belirlediği geçici lisans statüsü altında işlemlerine devam edeceğini açıkladı.

728×90 muhabbit - İngiltere Düzenleyicileri, Kripto Para Firmaları İçin Son Kayıt Tarihini Uzattı!300x250 muhabbit - İngiltere Düzenleyicileri, Kripto Para Firmaları İçin Son Kayıt Tarihini Uzattı!

Mali düzenleyici, daha önce kripto para şirketleri için son günün 1 Nisan 2022 olduğunu açıklamıştı. Şimdilik bu tarihi uzatan düzenleyici kurum, şirketleri daha düzgün bir şekilde denetlemek istiyor.

Sebep olarak ise bazı şirketlerin düzenlemelere uyum sağlayabilmesi için çaba gösterdiğini ancak resmi işlerin çok hızlı şekilde yürütülemediği için kripto para şirketlerinin biraz daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz.

FCA, yaptığı açıklamaya şu şekilde devam etti:

Yalnızca kayıtlı olan veya geçici olarak lisanslı olan firmalar işlemlerine devam edebilir. Diğer firmalar, 10 Ocak 2021’den itibaren işlemlerini durdurmuş olmalı. İşlemlerini durdurmayan firmalar FCA tarafından hukuki yollar ile yaptırımlara ve para cezasını tabi tutulacak.

Ağustos 2020’den bu yana FCA, Kara Para Aklamayı Önleme (Anti-Money Laundering), Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (Combating the Financing of Terrorism) ve fon transferlerini içeren Birleşik Krallık yasalarına uygun olan 33 kripto para şirketinin kayıtlarını onayladı.

24 Mart itibarıyla, CEX.IO, Revolut ve Copper dahil olmak üzere FCA’nın geçici statüsü kapsamında kripto para faaliyetlerine yürütmesine izin verilen 12 firma vardı.

FCA, kripto para şirketlerinin onaylanması veya reddedilmesi için yeni bir son tarih belirtmedi. Ancak daha önce inceleme süresini Temmuz 2021’den Mart 2022’ye kadar uzatmıştı.

Pek çok kripto para şirketi, düzenleyicinin 2020 yılında Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele ile birlikte çalışmasından sonra FCA kayıt başvurularını geri çekti.

Bitcoin ATM - İngiltere Düzenleyicileri, Kripto Para Firmaları İçin Son Kayıt Tarihini Uzattı!
Bitcoin ATM

İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu Kripto Para ATM’lerinin Kapatılmasını İstedi!

İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu (FCA), ülkedeki tüm kripto para ATM’lerini kapatılmasını istedi. FCA gerekçe olarak, kripto para ATM operatörlerinin yasal düzenlemelere uymadığını söyledi.

Bu emrin verilmesinin ana sebebi, kripto para ATM operatörlerinin FCA tarafından resmi onay almamasıdır. Bu yüzden İngiltere’deki tüm kripto para ATM’leri kapatılacak. Gereklilikleri yerine getiren şirketler kripto para ATM’leriyle kullanıcılarına tekrar hizmet verebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar