Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $50928.81
-2.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2901.69
-0.97%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
-5.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.4
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Hükümeti, Kripto Para Transferlerinde Uygulayacağı Karardan Vazgeçti!

Yetkililer, özel cüzdan adreslerini kullanan alıcılar hakkında alınan kararın gerekli olmadığını belirtti.

Clock
Paylaş
İngiltere Hükümeti, Kripto Para Transferlerinde Uygulayacağı Karardan Vazgeçti!

İngiltere hükümet yetkilileri tarafından yapılan bir açıklamada, özel kripto para cüzdanlarından kişisel bilgi toplama planlarından vazgeçildiği duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

Hükümet, mart ayında Avrupa Birliği tarafından onaylanan bir teklifin tam tersine, kripto varlık göndericilerinin, özel cüzdan adreslerini kullanan alıcılar hakkında bilgi toplamasının gerekli olmadığını belirtti. Bu kararda alınan geri bildirimlerin etkili olduğunu belirten yetkililer, özel cüzdanlar için bir veri toplama kuralı oluşturmanın mantıklı olmayacağını düşünüyor. Alınan geri bildirimler içinde, özellikle akademisyenler ve endüstri uzmanlarının görüşlerinin dikkate alındığı belirtiliyor.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

“Kripto varlık işletmelerinin, özel cüzdan transferleri için kaynak bilgilerinin toplanması yerine, bu bilgilerin yalnızca yüksek yasa dışı finansman riski oluşturduğu belirlenen işlemler için toplaması bekleniyor.”

Kural Uygulansaydı Bazı Zorunluluklar Gerekecekti

Bilindiği üzere kara para aklama ve terör finansmanını önleme Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına göre, aktarılan fonların kaynağı ve alıcısının belirlenmesi gerekir. Bu konuda geçtiğimiz temmuz ayında yayınlanan bir belgede hükümet, kuralın finansal hizmetler sektöründe aktarımları kolaylaştırmak için kullanılan teknolojiden bağımsız olarak tutarlı bir şekilde uygulanması gerektiğini söyledi.

Eğer iptal edilen bu karar önerildiği gibi uygulanmış olsaydı, özel cüzdanlar arasındaki herhangi bir işlem göndericisinin, alıcıdan müşterinizi tanıyın (AML) verilerini toplamasını gerektirecekti. Ancak görünen o ki konu ile ilgili gelen tepkiler İngiltere hükümetini geri adım atmaya zorladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar