Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65129.99
1.43%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3179.77
3.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.16
7.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.3
2.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Mali Düzenleyicileri, Rusya Yaptırımlarına, Kripto Para Şirketlerini De Dahil Etti!

İngiltere Merkez Bankası ve Mali Davranış Otoritesi, Rusya yaptırımları ve kripto paralar hakkında ortak bir bildiri yayımladı. 

Clock
Paylaş
İngiltere Mali Düzenleyicileri, Rusya Yaptırımlarına, Kripto Para Şirketlerini De Dahil Etti!

İngiltere Merkez Bankası (BOE) ve Mali Davranış otoritesi (FCA), Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında yaptırımlar ve kripto paralar hakkında ortak bir bildiri yayımladı. 

Yetkili kurumlar tarafından yapılan ortak açıklama, İngiltere’nin mali düzenleyicilerinin ortak bir konuda bir araya gelmesi bakımından türünün ilk örneği olarak gösteriliyor. Düzenleyici kurumların attığı bu adım, işgalin geçen ay başlamasından bu yana konuyla ilgili artan kamu gruplarına benzer açıklamalar içeriyor.

728×90 muhabbit - İngiltere Mali Düzenleyicileri, Rusya Yaptırımlarına, Kripto Para Şirketlerini De Dahil Etti!300x250 muhabbit - İngiltere Mali Düzenleyicileri, Rusya Yaptırımlarına, Kripto Para Şirketlerini De Dahil Etti!

ABD de dahil olmak üzere son haftalarda Batılı hükümetlerin çoğu belirtilen benzer sergilemeye devam ediyor. Bu ortak tutum, yaptırıma tabi kuruluşlar tarafından potansiyel kripto para kullanımını izleme taahhütlerinin ve düzenlenmiş firmaların taahhütlerine ilişkin bir hatırlatmanın tekrarını içeriyor.

Adsiz tasarim 72 - İngiltere Mali Düzenleyicileri, Rusya Yaptırımlarına, Kripto Para Şirketlerini De Dahil Etti!

İngiliz makamları tarafından yayımlanan bildirinin ayrıntıları incelendiğinde yaptırımlar ile ilgili olarak şu açıklamalara yer veriliyor:

“Birleşik Krallık mali düzenleyici makamları, kripto para sektörü de dahil olmak üzere tüm Birleşik Krallık finansal hizmet firmalarının yaptırımlara uyulmasını sağlamada kendi rollerini oynamalarının beklendiğini yineliyor.”

Bunun yanında yaptırımlara karşı devlet kurumlarının ortaklaşa çalıştığını belirten raporda ayrıca şu ifadelere yer veriliyor:

“Kripto paralar yoluyla da dahil olmak üzere yaptırımlardan kaçınılmasını önlemek için istihbarat paylaşmak ve önlem almak için hem burada hem de yurt dışında hükümet ve kanun uygulayıcı ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Yaptırım ihlalleri durumunda da harekete geçmeye hazırız.”

BoE ve FCA ayrıca, finansal yaptırım düzenlemelerinin kripto varlıklar ve diğer varlık biçimleri arasında ayrım yapılmadan uygulanacağını belirtiyor.

“Kripto varlıkların ekonomik yaptırımları atlatmak için kullanılması, 2017 Kara Para Aklamayı Önleme Düzenlemeleri ve 2018 Yaptırımlar ve Kara Para Aklamayı Önleme Yasası kapsamında yapılan düzenlemeler uyarınca ceza gerektiren bir suçtur.”  

Yaptırım Açıklamaları Devam Ediyor

Bilindiği üzere son dönemlerde birçok ülke Rusya’ya karşı yaptırım kararlarını ardı ardına açıklamaya devam ediyor. Şimdi ise bu ülkeler arasına katılan İngiltere, artmaya devam eden işgalin ardından Rus bankalarına ve ülkenin zengin vatandaşlarına yaptırım uygulayan birkaç hükümet arasına girmiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar