Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69731.98
-0.34%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3831.88
2.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.85
-3.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $614.6
-1.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraları Düzenleme İsteğini Yineledi!

Kripto para birimlerinin gerçek bir değeri olmadığı ve bu nedenle “çökmeye meyilli” oldukları belirtildi.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraları Düzenleme İsteğini Yineledi!

İngiltere Merkez Bankası, kripto para birimlerinin düzenlenmesi ile ilgili isteğini bir kez daha yineledi. Konu hakkında açıklama yapan merkez bankası başkanı teknolojinin ekonomi ve finanstaki temel riskleri değiştirmediğini belirtti.

Bank of England Başkan Yardımcısı John Cunliffe, Singapur’daki İngiliz Yüksek Komisyonu’nda yaptığı konuşmada, Bitcoin’in geçtiğimiz kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolar seviyesinden düşüşünü vurgulayarak “kripto kışından” dersler çıkarılması gerektiğini söyledi.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraları Düzenleme İsteğini Yineledi!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraları Düzenleme İsteğini Yineledi!

Yazım itibarıyla geçtiğimiz yıldaki zirvesinden %71 daha ucuz olan Bitcoin 19.797 dolardan işlem görüyor. Yatırımcılar, derinleşen bir durgunluk belirtileri arasında kripto para ve hisse senetleri de dahil olmak üzere riskli varlıklardan uzaklaştıkça, piyasadaki hemen hemen her kripto para birimi bu yıl düşüş yaşadı. Cunliff’e göre, düzenleyicilerin adım atıp yatırımcıları daha fazla zarardan koruma zamanı geldi.

“Kripto paralar ve bununla bağlantılı teknolojiler, finansta önemli yenilik ve gelişme beklentisi sunuyor. Fakat başarılı ve sürdürülebilir olmak için inovasyon, risklerin yönetildiği bir çerçevede gerçekleşmelidir. Çünkü insanlar güvensiz uçaklarda uzun süre uçmazlar.” 

Açıklamalarına devam eden Cunliffe, çoğu kripto para biriminin gerçek bir değeri olmadığını ve bu nedenle “çökmeye meyilli” olduğunu söyledi.

Cunliffe, kripto para dünyasının kalıcı olacağını da düşündüğünü belirterek, düzenleyicilerin finans alanında kripto para teknolojilerinin kullanımını düzenleyici çerçeve içine getirmek için hızlı hareket etmeleri gerektiğini ekledi. 

Ayrıca stablecoinlerin özellikle de Terra ağının tokenı UST’nin çöküşünden sonra birçoğunun kararsız hale geldiği konusunda uyardı.

Luna Düşüş Muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraları Düzenleme İsteğini Yineledi!

Bilindiği üzere stablecoinler, kripto para ekosisteminin belkemiği olarak kabul edilir. Bu kripto paralar sabit bir değeri korumak için Euro veya ABD Doları gibi varlıklara sabitlenir. 

Ancak mayıs ayında, birçok yatırımcının milyarlarca dolar yatırdığı popüler bir blok zinciri olan Terra, stablecoini tamamen çöktü. Yani sabitlendiği dolar ile arasında uçurumlar ortaya çıktı.

Bu gibi piyasayı alt üst eden gelişmeler neticesinde de İngiltere Merkez Bankası, bu ayın başında, gelecekte geniş finansal sistemi korumak üzere daha sert yasalar için çağrıda bulundu.

Aslında kripto para alanına düzenleme talep eden tek merkez bankası İngiltere Merkez Bankası değil. Birçok ülkenin merkez bankası kripto paraların düzenlenmesi için gerekli adımların atılması yönünde açıklamalar yapıyor. Son olarak geçen hafta Federal Rezerv başkan yardımcısı benzer çağrıları yineledi ve kripto para yatırımcıları arasındaki önemli kayıplara atıfta bulundu.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar