Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64649.64
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3099.61
1.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.51
4.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.7
1.64%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Para Yatırımcılarını Zor Günler Bekliyor!

Yönetici, kripto para yatırımcıları için uyarıda bulundu.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Para Yatırımcılarını Zor Günler Bekliyor!

İngiltere Merkez Bankası’nda (BOE) finansal istikrardan sorumlu başkan yardımcısı Sir Jon Cunliffe, kısa süre önce düzenlenen Wall Street Journal konferansında kripto para yatırımcıları için uyarıda bulundu.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Para Yatırımcılarını Zor Günler Bekliyor!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Para Yatırımcılarını Zor Günler Bekliyor!

Merkez bankası yöneticisi, kripto para yatırımcılarının kendilerini ileride daha zor zamanların beklediğini belirtti. Ayrıca Cunliffe, yerel ve dünyadaki diğer merkez bankalarının finansal koşulları sıkılaştırmaya başlayacağını belirtti. Bu nedenle de yatırımcıların daha güvenli varlıklara yöneleceğini söyledi.

Son dönemlerde artan faiz oranlarının kripto paralar üzerindeki baskıyı artırıp artırmayacağına dair ise şu açıklamada bulundu:

“Evet, sanırım bu süreç devam ettikçe, riskli varlıklardan çıkış göreceğimizi düşünüyorum.”

Hatırlanacağı üzere Federal Rezerv Başkanı Jay Powell kısa süre önce, FED’in enflasyonun %2’lik hedef orana düştüğüne dair “net ve ikna edici” kanıtlar görene kadar para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğini söylemişti. Bu da yatırımcıları endişelendirmeye yönelten bir açıklama olarak karşılandı. Böylece bu haberi fiyatlayan piyasada geri çekilmeler de görüldü.

ekonomi bitcoin Calisma Yuzeyi 1 - İngiltere Merkez Bankası Yetkilisi: Kripto Para Yatırımcılarını Zor Günler Bekliyor!

Yatırımcılar Güvenli Liman Arıyor

Kripto para pazarını etkileyen faktörlere değinen Cunliffe, Rusya-Ukrayna savaşının yatırımcıları fonlarını daha güvenli varlıklara taşımaya teşvik ettiğini belirterek, şu tavsiyelerde bulundu:

“Riskli varlıklardan bir hareket olduğunda, en spekülatif varlıkların en çok etkilenen varlıklar olmasını beklersiniz.”

Yine geçtiğimiz yıl açıklama yapan Cunliffe, kripto paraların İngiliz finansal sisteminin istikrarına yönelik tehdidinin yaklaştığını söyledi. Kripto para birimlerinin değerinin keskin bir şekilde düşebileceğini belirterek, fiyatlarının oldukça değişkenlik gösterebileceğini ve teorik veya pratik olarak sıfıra düşebileceğini belirtti. Bu nedenle de düzenleyicileri harekete geçmeye çağırdı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar