Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62121.61
1.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3431.83
1.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.49
0.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.9
1.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

İngiltere Merkez Bankası Yöneticisi: “Kripto Para Düzenlemelerine DeFi Alanından Başlanmalı”

Yetkili, sektörü düzene sokmaya başlamak için DeFi’a öncelik verilmesi gerektiğini söyledi.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası Yöneticisi: “Kripto Para Düzenlemelerine DeFi Alanından Başlanmalı”

İngiltere Merkez Bankası Finansal Politikalar Komitesi Üyesi Carolyn Wilkins, kısa süre önce yaptığı bir konuşmada, kripto paraların düzenlenmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Wilkins, mevcut kripto para piyasasında bir türlü oluşturulamayan düzenlemeler ve iyi yönetişim eksikliğinin kullanıcılar için oldukça tehlikeli bir hal almaya başladığından bahsetti. Ayrıca şu an ki durumun, bir koruma eksikliği yarattığını ve bunun varoluşsal bir tehdit olduğunu söyledi. Wilkins, işleri düzene sokmaya başlamak için de DeFi’a öncelik verilmesi gerektiğinden bahsetti.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

University College London Blockchain Teknolojileri Merkezi’nde konuşan Wilkins, son zamanlarda İngiltere Finansal Düzenleyicisine ulaşan dolandırıcılık faaliyetlerinde en büyük payın kripto paralar ile ilgili olduğunu söyledi. Bu nedenle oluşan finansal risklere değinen Wilkins, yatırımcıların DeFi alanında artış gösteren dolandırıcılık faaliyetlerinden endişe duyduklarını dile getirdi.

DeFi alanında oldukça güçlü durumda olan “balinaların” yoğunluğundan bahseden Wilkins, bunu en büyük risk kaynağı olarak nitelendiriyor. Bunun yanında DeFi alanının hesap verilebilirlik açısından da şeffaflık eksikliği bulunduğunu dile getiriyor.

“Doğal olarak belirsiz bir dünyada yaşıyoruz. Bu, her durum için asla bir dizi akıllı sözleşmenin olamayacağı ve beklenmedik bir durum olduğunda her zaman merkezi karar almanın gerekli olacağı anlamına gelir.”

Kripto Para Alanına Düzenleme Şart

Finans dünyasında her zaman merkezi karar almanın gerekli olduğu belirten Wilkins, bu nedenle kripto para sektörünün hızlı bir şekilde düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.

“Geleneksel finanstaki düzenlenmiş firmalar, geleneksel sermaye piyasalarına temeldeki blok zinciri teknolojisini giderek daha fazla uyguluyorlar. Kripto para endüstrisi daha tanıdık bir yönetime sahip oldukları için, bu alan düzene sokulmazsa, mevcut pazarı ele geçirmek onlar için daha kolay olacaktır.”

Şu anda bazı ülkelerin kripto para alanına yönelik düzenleme çalışmalarının başladığını belirten Wilkins, mevcut çalışmanın yavaş ve yetersiz olduğunu söyledi.

“Davranış kuralları ve en iyi uygulamaları geliştiren sektöre dayalı mekanizmalar, düzenli kod denetimleri ve kod değiştirme haklarının nasıl belirlendiğinin ve taahhüt anahtarlarının kimin elinde olduğunu açıklamalı”

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar