Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64117.89
2.51%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3077.11
3.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.52
13.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.4
4.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

İngiltere: XRP Bir Menkul Kıymet Değil, Borsa Tokeni!

Düzenleyici kurum kripto paralar ve stablecoinler ile ilgili detaylı bilgilere yer verdi.

Clock
Paylaş
İngiltere: XRP Bir Menkul Kıymet Değil, Borsa Tokeni!

İngiltere düzenleyici kurumu yaptığı bir açıklama ile, XRP’nin bir menkul kıymet olarak değil, bir değişim aracı olarak kabul edilmesi gerektiği konusundaki konumunu güçlendiriyor gibi görünüyor.

Bu kapsamda, düzenleyici kurum tarafından kripto para birimleri ve stablecoinler için düzenleyici yaklaşımını özetleyen yeni bir belge yayımlandı.

728×90 muhabbit - İngiltere: XRP Bir Menkul Kıymet Değil, Borsa Tokeni!300x250 muhabbit - İngiltere: XRP Bir Menkul Kıymet Değil, Borsa Tokeni!

Yayımlanan rapor incelendiğinde, XRP, Ethereum ve Bitcoin gibi kripto paraların öncelikle bir değişim aracı olarak kullanılan araçlar olarak sınıflandırıldığı görülüyor. Bu nedenle de değişim araçlarının düzenlenmemiş bir kategoriye girdiğini, yani dijital para veya menkul kıymet olarak değerlendirilemeyeceği bildiriliyor.

Hazine raporunda ayrıca, İngiltere Finansal Davranış Otoritesinin (FCA) 2019 yılında ortaya koyduğu bir çerçeveye de atıfta bulunuluyor:

“Menkul kıymet belirteçleri, İngiltere mevzuatında belirtildiği gibi, hisse senedi veya borçlanma aracı gibi belirli yatırımlara benzer özelliklere sahiptir. Genel olarak bunlar, geleneksel menkul kıymetlerin dijital formları olabilir.”

Yapılan bu açıklama ile belirtilen bu sınıflandırma Ripple için önemli çünkü San Francisco merkezli ödeme şirketi, XRP’nin piyasaya sürüldüğünde kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve bugüne kadar bir menkul kıymet olarak kaldığını iddia eden ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile hâlihazırda devam eden bir davayla mücadele ediyor.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar