Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66432
-0.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3218.42
1.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.66
-1.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609.2
2.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere’deki Düzenleyiciler, 5 Kripto Para Firmasına Geçici Olarak Çalışma İzni Verdi!

FCA, kripto para firmalarının lisans alması için son tarihi 1 Nisan olarak belirlemişti.

Clock
Paylaş
İngiltere’deki Düzenleyiciler, 5 Kripto Para Firmasına Geçici Olarak Çalışma İzni Verdi!

İngiltere’nin en büyük mali düzenleyicisi olan İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu (FCA), beş kripto para firmasına geçici olarak Birleşik Krallık’ta faaliyet göstermesine izin verdi.

728×90 muhabbit - İngiltere'deki Düzenleyiciler, 5 Kripto Para Firmasına Geçici Olarak Çalışma İzni Verdi!300x250 muhabbit - İngiltere'deki Düzenleyiciler, 5 Kripto Para Firmasına Geçici Olarak Çalışma İzni Verdi!

FCA, kripto para firmalarının lisans alması için son tarihi 1 Nisan olarak belirlemişti. Ancak düzenleyici kurumlar tarafından yürütülen bu süreç, yavaş ilerlediği için beş firmanın başvurusu hala inceleme aşamasında.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), 7 Nisan 2022 Perşembe günü geçici olarak işlemlerine devam edebilecek olan kripto para firmaları listesini güncelledi.

Listede toplam beş firma var. Cex.io Ltd., Copper Technologies (UK) Ltd., Globalblock Ltd., Revolut Ltd. ve Moneybrain Ltd. adlı şirketler bu listede yer alıyor.

ingiltere FCA kripto paralar - İngiltere'deki Düzenleyiciler, 5 Kripto Para Firmasına Geçici Olarak Çalışma İzni Verdi!

FCA, Kripto Para Firmaları İçin Süreyi Uzattı!

Mart ayının sonunda FCA, bazı kripto para firmalarının yasal gerekliliklerini yerine getirmesi için son kayıt tarihini uzattığını açıkladı. FCA, bu açıklamayı yaptığında geçici kayıt listesinde 12 firma vardı. Bu listede olmayan firmalar, 1 Nisan’dan sonra Birleşik Krallık’ta faaliyetlerine devam edemedi.

Mali düzenleyici, toplam 33 adet kripto para firmasının lisans aldığını açıkladı. FCA’dan yetkili bir kişi konu hakkında şunları söyledi:

Kripto para firmalarını ve bu firmaları yöneten kişilerin uygun olup olmadığını kontrol ediyoruz. Bununla birlikte bu firmaların, suç ve terörizm için yapılan para transferlerini belirlemeyip önlemek için yeterli sistemlere sahip olması gerekiyor. Firmaların, minimum standartları karşıladıklarından emin olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Planın bir parçası olarak hükümet, stablecoinleri düzenlemeye karar verdi. Maliye bakanı Rishi Sunak, Kraliyet Darphanesi’nden yaza kadar bir değiştirilemez token (NFT) çıkarmasını istedi.

Sunak, konu hakkında şunları söyledi:

İngiltere’yi blok zincir teknolojisi için küresel bir merkez haline getirmek istiyorum. Amacımız, ilgili firmaların bu ülkede yatırım yapmalarını sağlamak.

İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu Kripto Para ATM’lerinin Kapatılmasını İstedi!

İngiltere Bankacılık ve Düzenleme Kurumu (FCA), ülkedeki tüm kripto para ATM’lerini kapatılmasını istedi. FCA gerekçe olarak, kripto para ATM operatörlerinin yasal düzenlemelere uymadığını söyledi.

Bu emrin verilmesinin ana sebebi, kripto para ATM operatörlerinin FCA tarafından resmi onay almamasıdır. Bu yüzden İngiltere’deki tüm kripto para ATM’leri kapatılacak. Gereklilikleri yerine getiren şirketler, kripto para ATM’leriyle kullanıcılarına tekrar hizmet verebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar