Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59390
2.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3171.21
1.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.9
-0.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.5
-0.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Intel, Coinbase’e 800 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı!

Intel, kripto para piyasasına giriş mi yapıyor?

Clock
Paylaş
Intel, Coinbase’e 800 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı!

Yarı iletken çip üreticisi Intel, kripto para piyasasına giriş yapıyor olabilir. Finansal haber sitesi Barrons’un yayınladığı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)‘e sunulan bir rapora göre, şirket 26 Haziran 2021’de yaklaşık 800,000$’lık Coinbase (COIN) hissesi satın almış gözüküyor.

728×90 muhabbit - Intel, Coinbase'e 800 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı!300x250 muhabbit - Intel, Coinbase'e 800 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı!

Barrons, Intel’in halka açık yatırımlarda 100 milyon doların üzerinde hisseye sahip olduğunu iddia etti. Bu nedenle şirket, bu yatırımları SEC’e açıklamak zorunda kaldı.

sec 1200x367 - Intel, Coinbase'e 800 Bin Dolarlık Yatırım Yaptı!
ABD MENKUL KIYMETLER VE DÖVİZ KOMİSYONU BILGI TABLOSU

Rapor, Coinbase’in hisseleri daha piyasaya çıkmadan önce Intel, Coinbase’in hisse senetlerini satın almış olabileceği ihtimali üzerinde spekülasyonlara yol açıyor.

Bununla birlikte 800,000 dolarlık yatırım, Intel’in kripto parayla ilgili bir şirkete yaptığı ilk ciddi yatırım diyebiliriz.

Intel Kripto Paralarla Ne Zamandır İlgileniyor?

Intel yıllardır Bitcoin, kripto para birimleri ve blokchain teknolojisiyle ilgileniyor. 2019 yılında şirket, Bitcoin madenciliği için patent başvurusunda bulunmuştu.

Intel, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine BTC madencilerinin güç tüketimini optimize eden bir çipi “system-on-a-chip (SOC)” sundu. Patent Ofisi, Intel’e patentini verdi.

Buna ek olarak web sitelerindeki resmi bir blog yazısı, Bitcoin’i destekleyen temel bir teknolojiyi açıklıyor. Yazıda Intel, bu teknolojinin birçok iş sektörüne nasıl uygulanabileceğini açıklamaya çalışıyor:

Blok zincirinin değeri, aracılara ve üçüncü taraf doğrulamasına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak işlemlerin maliyetini ve karmaşıklığını azaltıp alışveriş için güvenli bir platform sağlamaktır. Blockchain, yalnızca varlık ve veri alışverişini değiştirmekle kalmayıp aynı zamanda iş süreçlerini, ticareti, ekonomik ve sosyal sistemleri de değiştirme potansiyeline sahiptir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar