Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64736.01
-2.54%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3399.21
-5.65%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.93
-12.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.4
-3.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İran Bitcoin Madenciliği Zengini Olabilir!

İran Bitcoin madenciliğine büyük önem veriyor.

Clock
Paylaş
İran Bitcoin Madenciliği Zengini Olabilir!

Pakistan’ın önde gelen medya isimlerinden Waqar Zaka, İran’ın büyük ölçülü son Bitcoin madenciliği çalışmaları nedeniyle dünyanın en zengin ülkelerinden biri olma yolunda ilerlediğini öne sürdü.

728×90 muhabbit - İran Bitcoin Madenciliği Zengini Olabilir!300x250 muhabbit - İran Bitcoin Madenciliği Zengini Olabilir!

Popüler TV sunucusu ayrıca, ülkenin ABD hükümeti tarafından uygulanan ve uzun bir süre devam etmesi beklenen yaptırımlardan bu şekilde kaçınabileceğine olan inancını da dile getirdi.

Zaka yaptığı açıklamada, İran hükümetinin 45.000’den fazla Bitcoin madencilik makinesine sahip olduğunu dile getirdi. Bu durumun ise, ülkeye uzun vadede fayda sağlayabileceği bir para kazanma fırsatı olduğuna inandığını sözlerine ekliyor. Ayrıca ülkenin madenciliğe yaptığı önemli yatırım sayesinde bu durumun İran’ı dünyanın en zengin ülkelerinden biri haline getirebileceğini de belirtiyor.

Zaka’nın İran hakkında ortaya atmış olduğu bu görüş, Rusya‘da Bitcoin yanlısı ünlü bir TV sunucusu olan Max Keizer tarafından da destek gördü. Keizer, İran ve Venezuela’nın Bitcoin madenciliğine yakın zamanda girmeleri nedeniyle trilyonlarca ABD Doları kazanma yolunda olduğunu dile getirdi.

Bilindiği üzere İran hükümeti, geçtiğimiz yıl kripto para yasaklarını düzenleme yoluna gitti. Hükümet düzenlemeleri, lisanslı Bitcoin madencilerinin, ithalatı finanse etmek için kullanmak üzere üretilen kripto paraların doğrudan İran Merkez Bankasına satmalarını zorunlu kılacak şekilde revize ettiğini bildirmişti. Bu kapsamda yapılan açıklamalarda İran Merkez Bankası (CBI) ve Enerji Bakanlığı tarafından önerilen düzenleme ile, lisanslı kripto madencilerin ürettikleri kripto paraları doğrudan CBI’ye satmasının önü açılmıştı. 

Görünüşe göre İran’ın bir bakıma ABD ambargosundan kaçınmak ve gelir elde temek üzere kripto para alanında yapmış olduğu yatırımlar önümüzdeki zamanlarda meyvelerini vermeye başlayacak gibi duruyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar