BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İran’dan, Araç İthalatı İçin Kripto Para Hamlesi

Ülkedeki özel sektör kripto para ile ticaret yapmak istiyor.

Yayın:

-

İranlı teknoloji haber sitesi ArzDigital’de yayımlanan bir habere göre, Kish Serbest Bölge Örgütü CEO’su Gholam Hossein Mozaffari, İran hükumetine sundukları Kish Adası’nda yapılan araba ithalatlarının ücretini ödemek için Bitcoin gibi kripto paraların kullanma önerilerinin onaylanması konusunda umutlu olduklarını açıkladı.

Mozaffari yerel medya kuruluşlarına yaptığı açıklamada, otomobil ithalatı konusunun, içerdiği pahalı maliyetler nedeniyle “üzücü bir hikaye” olduğunu söyledi.

Kish Serbest Bölge Örgütü CEO’su konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Merkez Bankası ile bir anlaşmaya varılırsa, serbest bölgelerde üretilen, menşei ve miktarı bilinen dijital para birimi ile gerekli para birimini ile otomobil ithal etmek için gereken para birimini sağlayacağız”

Mozaffari önümüzdeki hafta Merkez Bankası başkanıyla bir görüşme gerçekleştireceğinden bahsetti. Yapılacak olan bu görüşmenin sonucunun verimli olmasını umduğunu söyledi. Kuruluş, merkez bankasının gerçekten teklife sıcak bakması durumunda, kripto işlemleri için bir çerçeve oluşturmak üzere özel sektördeki şirketlerle çalışmalar yapmaya başlayacak.

Mozaffari, şu anda Kish Adası’nda üretilen dijital para üretim sistemleri aracılığıyla dijital para tedarikinin de yapılacağına işaret ederek şunları söyledi:

“15 MW elektrik satın alınarak birçok kripto para üretimi yapılabilmektedir. Merkez bankası buna izin verirse, bu üç serbest bölge için dijital para ile araba ithal etmek mümkün olur ve araba ithalatındaki ödeme sorunu çözülebilir”

Tüm bu gelişmelerin sonunda konu ile son kararı İran Merkez Bankası verecek. Banka daha önce yaptığı açıklamada, ülkenin para birimi olan riyalin aşırı enflasyonu nedeniyle bu tür bir finansmanın mümkün olmayacağını söylemişti. Gözler şimdi Merkez Bankasının açıklayacağı yeni karara odaklanmış durumda.

Rekabet İçin Kripto Para Kullanımı

Ağustos ayında Core Scientific’te Blockchain İş Geliştirme Kıdemli Başkan Yardımcısı Taras Kulyk bir açıklama gerçekleştirdi. Yaptığı açıklamada, İran gibi hükumetlerin diğer ülkelere göre rekabet avantajı elde etmek için politikalarını madenciliğe daha uygun hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. Ancak İran hükumeti bu konuda katı tutumunu sürdürmeye devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde lisansı olmadan faaliyet gösteren kripto para madencilik şirketlerinin faaliyetine son vererek bu konudaki tavrını ortaya koymuş oldu.

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Diğer Bitcoin Haberleri İçin : Bitcoin Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’in Piyasa Değeri Tüm Zamanların En Yükseğinde!

Yayın:

-

bitcoin'in

Kripto piyasa analiz firması Glassnode, Bitcoin’in (BTC) 2017’nın sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ı gördüğünden bu yana, piyasa değerinin %50’den fazla arttığını gösteren veriler yayınladı.

Gerçekleşmiş piyasa değeri metriği, her bir BTC’nin değerini blockchain üzerinde en son taşındığı sırada ölçer, ve bu analistlerin piyasa katılımcılarının toplam maliyet esaslarını tahmin etmesini sağlar.

Bununla beraber, merkezileştirilmiş borsalardaki coinler metrikte mevcut değil. Bu da verilerin gün içi spekülasyonlarından ziyade uzun vadeli yatırımcıların maliyet esası açısından muhtemelen daha doğru olduğunu gösteriyor.

Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinin üst sınırı şu anda 115 milyar $ seviyesinde bulunuyor. Bu rakam, 2017’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinde 43 milyar $ daha fazla. Bitcoin’in şu anki 190 milyar dolarlık piyasa değeri, BTC’nin uzun vadeli yatırımlarının toplamda %65’lik bir kar elde ettiğini göstermekte.

Bitcoin'in
Bitcoin’in Gerçekleşmiş Piyasa Değeri Kaynak: Glassnode

Coinmetrics’in sağladığı grafik, gerçekleşen piyasa değerinin 2018’in ilk aylarında artmaya devam ettiğini ve fiyatların 10.000 $’ın altına düşmesine rağmen Ocak ve Mayıs ayında 3 kez 90 milyar $’ı test ettiğini gösteriyor.

Halving öncesi spekülasyonu, 2020’nin 2. çeyreğinde Bitcoin’in gerçekleşen piyasa değerinin %6 arttığını görürken, şiddetli “kara perşembe” olayı 2020’nin kazanımlarını hızla tersine çevirdi. Mayıs ayında bu yana, BTC’nin gerçekleşen piyasa değeri istikrarlı bir şekilde yükseliş eğiliminde.

Kripto veri araştırmacıları IntoTheBlock’a göre, kripto adreslerinin %72’sinden fazla şu anda kârlı durumda ve en büyük yatırım tutarı 1.040 – 5.285 $ ve 8.450 – 9.560 $ fiyat aralıklarında yapılmış gibi görünüyor.

Şu anda kârda olan BTC cüzdanlarının sayısı Kaynak: IntoTheBlock

 

Bitcoin’in Durumu Ethereum için Ne Anlam İfade Ediyor?

Bitcoin’in aksine, Ethereum’un 26.3 milyar $’lık gerçekleşmiş piyasa değeri, geçmişteki yüksek seviyelerini geri kazanmaya çok uzakta. Şu anda Ethereum’un 26.3 milyar $’lık değeri 2018 rekoru olan 35 milyar $’ın %25 altında.

Ethereum’un gerçekleşen piyasa değeri BTC’den çok daha uzun bir düşüş eğilimi yaşadı. Ethereum, Nisan 2020’nin ortalarında 22,4 milyar $’lık bir düşüş bildirdi. IntoTheBlock’a göre, en büyük payı satın alan Ethereum adreslerinin %62’si kârda.

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla analiz haberi için : Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Atari VCS Blockchain Gaming Özellikleri ile Çalışacak!

Retro oyun konsolu çıkışını yapmaya hazırlanıyor!

Yayın:

-

Atari

Atari, yakınca çıkacak konsolunda yeni işlevler ile blockchain alanına girecek olan büyük bir isim.

Atari VCS ilk olarak 1977’de Space Invaders ve Pac Man gibi klasikleri ev ortamına getirmek için piyasaya sürülmüştü.

Oyun dünyasının büyük konsolları ile rekabet edemesede, Atari’nin yeniden piyasaya çıkacak olan VCS konsolu, blockchain teknolojisi ile oyun platformunda bir standart oluşturacak.

Bu hizmet, kullanıcı orijinal VCS oyunlarını oynamaktan sıkıldığında, Ultra uygulamasını PC oyunlarını indirmek ve oynamak için kullanabileceği anlamına geliyor.

Oyuncular ayrıca, oyun içi Non-fungible token ticareti, (NFT) e-spor turnuvaları ve yakın zamanda duyurulan oyun yayını özellikleri de dahil olmak üzere platformun blockchain özelliklerinden yararlanabilecek. Bununla beraber kullanıcılar oyun oynadıkça token ödülleri kazacanak.

Konsol, UOS ya da Atari tokenleri kullanılarak Ultra platformu üzerinden satın alınabilecek.

Konsol, donanımın yeniden tasarlanması ve corona virüs pandemisi sebebi ile orijinal çıkış tarihine yetişemedi.

Şirket, ürünün lansman tarihini açıklamazken, İlk konsol ve aksesuar grubunun şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki deposuna taşındığını belirtti.

Şirket, her şeyi tek bir çatı altında toplamayı ve Ekim ayı sonuna kadar sınıflandırma ve nakliyeye hazır olmayı umuyor.

Atari, 2018,’de blockchain alanına yatırım yaptığından beri, blockchain ve kripto dünyasında sükse yaratıyor. Yakın zamanda Atari, açık dünya çoklu evren içinde klasik oyunlarından bazılarını yeniden yaratmayı amaçlayan The Sandbox ile bir ortaklık duyurdu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.