Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66490
4.21%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.51
2.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.07
4.31%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $588.4
3.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İspanya, Bitcoin Reklamlarını “Riskli” Bulduğunu Açıkladı!

Mali düzenleyiciler, kripto para birimlerini tanıtan sokak reklamları için daha katı kurallar istiyor.

Clock
Paylaş
İspanya, Bitcoin Reklamlarını “Riskli” Bulduğunu Açıkladı!

İspanya Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu (CNMV) Başkanı Rodrigo Buenaventura, yakın tarihli bir konferansta yaptığı açıklamada, komisyonun kripto para birimlerini teşvik eden dış mekan reklamları için daha katı düzenleyici kurallar getirmek istediğini söyledi.

728×90 muhabbit - İspanya, Bitcoin Reklamlarını "Riskli" Bulduğunu Açıkladı!300x250 muhabbit - İspanya, Bitcoin Reklamlarını "Riskli" Bulduğunu Açıkladı!

Buenaventura konuşmasında, bu tür reklamları “riskli” olarak değerlendirdiğini ve danışma komitesine danışmak ve konuyla ilgili geniş bir halk müzakeresi başlatmak istediğini belirtti.

Yapılacak olan istişarenin sonucuna göre, CNMV, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile ilgili sokak reklamcılığı için daha katı kurallar önermeyi ve bu öneriyi, hükümetin yasama girişimleri konusunda tavsiyelerde bulunan en yüksek danışma organı olan İspanya Devlet Konseyi’ne sunmayı planlıyor.

Başkan ayrıca ajansın, önerilen kararın meşru işletmelere zarar vermemesini sağlaması gerektiğini de belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Hızlı hareket etmek önemlidir, ancak düzenlemeleri doğru yapmak daha önemlidir.”

Buenaventura’nın açıklamaları aslında, Şubat ayında yerel kripto para borsası ve cüzdan sağlayıcısı Bit2me tarafından başlatılan büyük ölçekli bir reklam kampanyasına dayanıyor. Bilindiği üzere şirket, Madrid’in ana caddelerine ve kayan yazı bölgelerine yaklaşık 800 poster yerleştirmiş ve slogan olarak ise “Devrim yeni başladı. Bitcoin’e hoş geldiniz.“i kullanmıştı.

bitcoin bit2me espana 1068x1424 1 450x600 - İspanya, Bitcoin Reklamlarını "Riskli" Bulduğunu Açıkladı!
Bitcoin Sokak Reklamı

Başlatılan bu reklam kampanyanın CNMV ve İspanya Merkez Bankası’nın kripto para birimi yatırım risklerine ilişkin yapmış olduğu ortak açıklamasına denk gelmiş oldu.

Yapılan açıklamada, kripto para birimleri ve destekleyici teknoloji finansal sisteminin harekete geçirilip modernize edebileceği ancak aşırı oynaklıkları, karmaşıklıkları ve şeffaflık eksiklikleri nedeniyle riskler oluşturdukları da belirtilmişti. Bunun yanında Merkez Bankası başka bir açıklamada yüksek oynaklıkları göz önüne alındığında, kripto para birimlerinin hesap birimi ve değer saklama işlevlerini gerektiği gibi yerine getirmediğini de açıklamıştı.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar