Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65309.21
1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3163.8
4.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.76
10.67%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $566.7
1.92%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İspanya Kripto Paraları İçeren Vergi Modelini Değiştirdi!

Parlamento, 720 vergi modelinde yer alan bazı cezaları hafifleterek yatırımcılar için bir değişiklik yaptı.

Clock
Paylaş
İspanya Kripto Paraları İçeren Vergi Modelini Değiştirdi!

İspanyol Parlamentosu, kripto para birimini ve yurtdışındaki diğer varlıkları beyan etmek için kullanılan 720 vergi modelinde değişikliğe gitti. Parlamento, 720 vergi modelinde yer alan bazı cezaları hafifleterek yatırımcılar için bir değişiklik yaptı. Yapılan değişiklik henüz meclisin onayından geçmedi.

728×90 muhabbit - İspanya Kripto Paraları İçeren Vergi Modelini Değiştirdi!300x250 muhabbit - İspanya Kripto Paraları İçeren Vergi Modelini Değiştirdi!

Yeni Vergi Modeli 720, Meclis’te!

720 vergi modeli, ülke dışında kripto para veya diğer dijital varlıkları elinde tutan kullanıcılardan vergi almak için tasarlanmıştı. 720 vergi modelinde bazı değişiklikler yapıldı ve 10 Şubat 2022 tarihinde İspanya Parlamentosu’na onay için götürüldü. Geçtiğimiz yıl 2021 Haziran ayında onaylanan yasa, yurt dışındaki kripto para yatırımcılarının yasaya bağlı olarak dijital varlıklarını devlete beyan edilmesi gerektiğini bildiriyor.

dfefacc008cd381f17040f1f06f0e500 1067x600 - İspanya Kripto Paraları İçeren Vergi Modelini Değiştirdi!
İspanya Parlamentosu

Önerilen değişiklikle 720 vergi modelinde belirli cezaları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Vergi mükellefleri, elinde bulundurdukları kripto paraları veya dijital varlıkları eksik veya yanlış bildirirse, 5.000 Euro (5.675 $) para cezası ödemek zorunda kalıyordu.

Bununla birlikte vergi borçları hiçbir zaman zaman aşımına uğramıyordu. Yani borçlular yıllar sonra bile birikmiş borçlarını ödemek zorunda kalacaklardı.

Yapılan Değişiklikler

En önemli değişikliklerden biri, vergi borçlarının dört yıl içinde peşin olarak ödenmesi gerekecek. Yani mükelleflerin sadece son dört vergi döneminin borçlarından sorumlu olacaklar. Bununla birlikte önemli değişikliklerden bir diğeri ise; mükelleflere uygulanacak cezalarda yapılan değişiklik olduğunu söyleyebiliriz.

Mükelleflerin yurt dışında sahip oldukları kripto para varlıklarını bildirme zorunluluğu bulunuyor ve bu varlıkları yabancı ülkelerde saklayan vatandaşlar para cezası ödemek zorunda kalacak. Hükümetin bu vergi modelinde yeni değişiklikler olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar