Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66368.01
0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3261.25
2.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.12
2.06%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.3
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsveç Hükümet Yetkilileri: İstihdam Yaratan Projelere Elektrik Sağlamak, Bitcoin Madencilerine Enerji Sağlamaktan Daha Önemli!

Hükümet yetkilileri, fabrikalara enerji sağlamanın daha faydalı olacağını belirtiyor.

Clock
Paylaş
İsveç Hükümet Yetkilileri: İstihdam Yaratan Projelere Elektrik Sağlamak, Bitcoin Madencilerine Enerji Sağlamaktan Daha Önemli!

İsveç Enerji Bakanı Khashayar Farmanbar kısa süre önce Bloomberg’e verdiği bir röportajda, çelik fabrikaları gibi istihdam yaratan projelere elektrik sağlamanın, büyük miktarlarda enerji kullanan Bitcoin madencilerinden daha önemli olduğunu söyledi. 

728×90 muhabbit - İsveç Hükümet Yetkilileri: İstihdam Yaratan Projelere Elektrik Sağlamak, Bitcoin Madencilerine Enerji Sağlamaktan Daha Önemli!300x250 muhabbit - İsveç Hükümet Yetkilileri: İstihdam Yaratan Projelere Elektrik Sağlamak, Bitcoin Madencilerine Enerji Sağlamaktan Daha Önemli!

Farmanbar ayrıca Bitcoin madenciliği ile ilgili şu ifadelere yer verdi:

“Dürüst olmak gerekirse, Bitcoin’den daha faydalı şeyler için enerjiye ihtiyacımız var. Bitcoin madencileri, enerji yoğun bilgisayarlar kullanır ve insan emeği yerine ucuz elektriğe yönelir.  

Haberde ayrıca, İsveç hükümetinin geçtiğimiz ay Enerji Ajansı’ndan kripto para madenciliğine odaklanarak dijital altyapı için ne kadar güç kullanıldığını izlemesini istediği de belirtiliyor. 

Şirketler Öncelikli

Farmanbar, kripto para madenciliği faaliyetini durdurmak için ne gibi önlemler alabileceği konusunda herhangi bir açıklamada bulunmadı. Ancak yine de yeni güç kullanıcılarının şebekeye erişim sırasını düzenlemeyi içerebileceklerini, böylece faydası olan iş kollarının tercih edilmesini sağlayabileceklerini söyledi. 

bitcoin madencilik 1200x600 - İsveç Hükümet Yetkilileri: İstihdam Yaratan Projelere Elektrik Sağlamak, Bitcoin Madencilerine Enerji Sağlamaktan Daha Önemli!

Hatırlanacağı üzere İsveç piyasa düzenleyicisi, geçtiğimiz kasım ayında yoğun enerji tüketen kripto para madenciliğine yönelik yasaklama çağrısında bulundu.

“Kripto varlıkları üretmenin en yaygın yöntemi, muazzam miktarda elektrik gerektirir ve büyük CO2 emisyonları üretir. Kripto varlık üreticileri daha fazla yenilenebilir enerji kullanmaya hevesli ve İskandinav bölgesindeki varlıklarını artırıyorlar. İsveç, temel hizmetlerimizin iklim geçişi için kripto varlık üreticileri tarafından hedeflenen yenilenebilir enerjiye ihtiyaç duyuyor ve madencilerin artan kullanımı, Paris Anlaşmasını yerine getirme yeteneğimizi tehdit ediyor. Bu nedenle, kripto varlıklarının enerji yoğun madenciliği yasaklanmalıdır.”

Ardından bu yılın ocak ayında Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi başkan yardımcısı tarafından ülke için benzer bir yorum yapıldı. 

Ancak tüm bu açıklamalara rağmen ülkede faaliyet gösteren birçok büyük şirket bulunuyor. Bunlar arasında, Kanada’dan Hive Blockchain Technologies ve Hong Kong’da listelenen Genesis Mining gibi dev şirketler yer alıyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar