Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66534.03
3.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.57
2.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.14
4.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $592
3.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

İsviçre Bankaları, Bitcoin Çağına Adımı Atıyor!

İsviçreli Bankaların kripto para borsalarına entegrasyonun, ülkenin finans sektörü için çok doğal bir hamle olduğunu düşünülüyor.

Clock
Paylaş
İsviçre Bankaları, Bitcoin Çağına Adımı Atıyor!

İsviçre Bankaları, hizmet vermeye başladıklarından beri değerleriyle ün salmışlardır. Bu yüzden de bazı bankacılar kripto para borsalarına entegrasyonun, ülkenin finans sektörü için çok doğal bir hamle olduğunu düşünüyor.

Sayıları az da olsa Zürih merkezli SEBA Bank AG gibi global bankacılık ve kripto para borsasına ilgisi olan İsviçre bankaları mevcut. SEBA Bank AG 2019 Kasımında global bankacılık lisansıyla geleneksel bankacılığın dışına çıkarak kripto para saklanmasına kadar giden bir iş paketi açıkladı.

SEBA CEO’su Guido Bühler, bankanın Black River Asset Management’ın kurucusu Guy Schwarzenbach gibi sponsor yatırımcılarından 100 milyon İsviçre Frangı (22.01.2020/18:30, Yaklaşık 611 milyon Türk Lirası) topladığını söyledi.

Schwarzenbach, global borsalarla arka uç- API entegrasyonlarının sağladığı SEBA uygulaması tradelerinin fiyatlandırmasının, borsa dışı işlemlere kıyasla “son derece rekabetçi” olduğunu söyledi.

Schwarzenbach, “SEBA ‘nın yaklaşmakta olan opsiyonlar ve türevleri dahil olmak üzere bir marj ve borç verme işine yerleştirilmeleri beni gerçekten heyecanlandırıyor.” dedi.

Aslına bakılırsa SEBA ilk Bitcoin dostu İsviçre bankası değil. Özel bir banka grubu olan Falcon Grubu 2017 yılında Bitcoin yönetim servislerini hizmete sunmuştu. Dünya Ekonomik Forumu’nun para sistemleri lideri Matthew Blake, kripto dostu, tamamen lisanslı bankaları yeni bir trend olarak nitelendirerek,

728×90 muhabbit - İsviçre Bankaları, Bitcoin Çağına Adımı Atıyor!300x250 muhabbit - İsviçre Bankaları, Bitcoin Çağına Adımı Atıyor!

“Kurumların korunmak için yapabileceği bir şey”

olarak tanımladı.

Benzer şekilde, İsviçre kripto para şirketi Bitcoin Suisse, stake hizmetlerinden kredilere kadar her şeyi sunmak amacıyla evrensel bir bankacılık lisansı için başvuruda bulundu.

“Bankacılık lisansı için başvurmamızın tek nedeni diğer tüm bankalar gibi olmak değil, ruhumuz öncü”

Bitcoin Suisse pazarlama lideri Ian Simpson. “Elbette, müşterilerimiz için kendi adlarına nakit hesapları sunacağız. … Büyük kripto varlıklarını düzenlemeleri için çeşitli trading işlemlerini yapmalarına olanak sunacağız” dedi.

İsviçre Bankaları ve Kripto Para Bankası

Bununla birlikte, şimdiye kadar bu tür bankalar arasında SEBA, Amerikan doları, Hong Kong doları ve Singapur doları dahil olmak üzere birçok para birimini kullanabiliyor. İstediğiniz anda bu para birimlerinden bitcoin, ether ve Stellar lümen gibi kripto para birimine çevirim yapabiliyorsunuz.

Bühler, “Akredite bir yatırımcı için telefonla 15 dakika içinde bir hesap açabilirsiniz, İsviçre’ye gitmek zorunda değilsiniz” dedi. “Her zaman bankaların ihtiyaç duyduğu hususlar olacaktır ve ilki özel anahtarınızın saklanmasıdır.”

Kendisini bir liberal olarak gören Schwarzenbach ise Raspberry Pi’yi kullanarak kendi Lightning Network’ünü yürütüyor. Ki Bitcoin’in korunması olayı gerçekten onu etkileyen bir olay.

Bühler, genç bankanın zaten ABD dışında dünyanın dört bir yanından yüksek net değerli bireylere, kurumsal yatırımcılara ve birkaç blockchain girişimine hizmet verdiğini ifade etti.

Schwarzenbach, MakerDAO’dan ilham alan açık kaynaklı merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarının hem genel nüfusa hem de meşhur yüzde 1’e benzer finansal altyapı sunabileceğini ekledi.

Schwarzenbach,

“Umudum, [DeFi] altyapısını geliştirip benimseyebileceğimizdir.”

Diyerek sözlerini bitirdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar