BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

İsviçre Bankaları, Bitcoin Çağına Adımı Atıyor!

İsviçreli Bankaların kripto para borsalarına entegrasyonun, ülkenin finans sektörü için çok doğal bir hamle olduğunu düşünülüyor.

Yayın:

-

İsviçre Bankaları, hizmet vermeye başladıklarından beri değerleriyle ün salmışlardır. Bu yüzden de bazı bankacılar kripto para borsalarına entegrasyonun, ülkenin finans sektörü için çok doğal bir hamle olduğunu düşünüyor.

Sayıları az da olsa Zürih merkezli SEBA Bank AG gibi global bankacılık ve kripto para borsasına ilgisi olan İsviçre bankaları mevcut. SEBA Bank AG 2019 Kasımında global bankacılık lisansıyla geleneksel bankacılığın dışına çıkarak kripto para saklanmasına kadar giden bir iş paketi açıkladı.

SEBA CEO’su Guido Bühler, bankanın Black River Asset Management’ın kurucusu Guy Schwarzenbach gibi sponsor yatırımcılarından 100 milyon İsviçre Frangı (22.01.2020/18:30, Yaklaşık 611 milyon Türk Lirası) topladığını söyledi.

Schwarzenbach, global borsalarla arka uç- API entegrasyonlarının sağladığı SEBA uygulaması tradelerinin fiyatlandırmasının, borsa dışı işlemlere kıyasla “son derece rekabetçi” olduğunu söyledi.

Schwarzenbach, “SEBA ‘nın yaklaşmakta olan opsiyonlar ve türevleri dahil olmak üzere bir marj ve borç verme işine yerleştirilmeleri beni gerçekten heyecanlandırıyor.” dedi.

Aslına bakılırsa SEBA ilk Bitcoin dostu İsviçre bankası değil. Özel bir banka grubu olan Falcon Grubu 2017 yılında Bitcoin yönetim servislerini hizmete sunmuştu. Dünya Ekonomik Forumu’nun para sistemleri lideri Matthew Blake, kripto dostu, tamamen lisanslı bankaları yeni bir trend olarak nitelendirerek,

“Kurumların korunmak için yapabileceği bir şey”

olarak tanımladı.

Benzer şekilde, İsviçre kripto para şirketi Bitcoin Suisse, stake hizmetlerinden kredilere kadar her şeyi sunmak amacıyla evrensel bir bankacılık lisansı için başvuruda bulundu.

“Bankacılık lisansı için başvurmamızın tek nedeni diğer tüm bankalar gibi olmak değil, ruhumuz öncü”

Bitcoin Suisse pazarlama lideri Ian Simpson. “Elbette, müşterilerimiz için kendi adlarına nakit hesapları sunacağız. … Büyük kripto varlıklarını düzenlemeleri için çeşitli trading işlemlerini yapmalarına olanak sunacağız” dedi.

İsviçre Bankaları ve Kripto Para Bankası

Bununla birlikte, şimdiye kadar bu tür bankalar arasında SEBA, Amerikan doları, Hong Kong doları ve Singapur doları dahil olmak üzere birçok para birimini kullanabiliyor. İstediğiniz anda bu para birimlerinden bitcoin, ether ve Stellar lümen gibi kripto para birimine çevirim yapabiliyorsunuz.

Bühler, “Akredite bir yatırımcı için telefonla 15 dakika içinde bir hesap açabilirsiniz, İsviçre’ye gitmek zorunda değilsiniz” dedi. “Her zaman bankaların ihtiyaç duyduğu hususlar olacaktır ve ilki özel anahtarınızın saklanmasıdır.”

Kendisini bir liberal olarak gören Schwarzenbach ise Raspberry Pi’yi kullanarak kendi Lightning Network’ünü yürütüyor. Ki Bitcoin’in korunması olayı gerçekten onu etkileyen bir olay.

Bühler, genç bankanın zaten ABD dışında dünyanın dört bir yanından yüksek net değerli bireylere, kurumsal yatırımcılara ve birkaç blockchain girişimine hizmet verdiğini ifade etti.

Schwarzenbach, MakerDAO’dan ilham alan açık kaynaklı merkezi olmayan finans (DeFi) platformlarının hem genel nüfusa hem de meşhur yüzde 1’e benzer finansal altyapı sunabileceğini ekledi.

Schwarzenbach,

“Umudum, [DeFi] altyapısını geliştirip benimseyebileceğimizdir.”

Diyerek sözlerini bitirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

İkinci Teşvik Paketi Bitcoin’in Değerini Yükseltti!

ABD’de vatandaşlar için ikinci teşvik paketi yolda!

Yayın:

-

Analistlere göre, Bitcoin (BTC) ve ABD doları endeksi (DXY) zayıfladığı için, Bitcoin’in fiyatı artabilir.

Washington’da yeni bir corona virüs teşvik paketi müzakereleri devam ederken, veriler DXY’nin düştüğünü gösterdi.

Vays: ABD Seçimini Kim Kazanırsa Kazansın “Bitcoin Satın Alın”

DXY ve BTC / USD, son aylarda güçlü bir ters korelasyon gösterdi. Son DXY artışı, Bitcoin için yoğun bir satış baskısına dönüşmedi, ancak yeni kayıplar uzun vadede BTC boğalarını canlandırabilir.

DXY’nin U dönüşü, ABD Senatosu’nun 2.5 trilyon $’lık yeni bir corona virüs yardım anlaşması yapmaya çalıştığı sırada yaşandı.

Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Çarşamba günü FOX Business’a verdiği demeçte, görüşmelerin devam ettiğini, ancak yapılacak olan anlaşmanın, uygun şartları karşılayan ABD vatandaşları için 1.200 $’lık yeni bir teşvik pakedini içereceğini doğruladı.

Mnuchin, Başkan Donald Trump ile başkan adayı Joe Biden arasındaki hararetli tartışmadan bir gün sonra konuşma yaptı.

Gerginlik artarken, popüler tüccar Tone Vays, Beyaz Saray’ın kontrolünü kim alırsa alsın, teşvik paketlerini finanse eden para basma işleminin dolara zarar vermeye devam edeceğini savundu.:

Kim kazanırsa kazansın, para basmaya devam edecekler! BİTCOİN ALIN!

ABD Doları Endeksinin 3 Aylık Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin’in ve DXY’nin Korelasyonu Değişiyor

Veriler, geçtiğimiz günlerde yaşanan geri çekilme ile DXY ve Bitcoin arasındaki ilişkinin değiştiğini gösteriyor.

Buna karşılık, Bitcoin fiyatı tarihin en iyi ikinci çeyreğini kaydederek ayı 10.600 $’ın üzerinde kapatırken, BTC / USD hem altın hem de S&P 500 ile son derece korelasyonlu kaldı.

Elbette, finans uzmanları ve analistler bu durumun bu şekilde devam edeceğine inanmıyor. Bitcoin, yakında geleneksel pazarlardan tamamen kopacaktır.

Daha fazla analiz haberi için: Analiz Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.