BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

İsviçre Bankasından Yeni Adım! Kraken’a Direkt Banka Transferi!

Yapılan yeni anlaşma kapsamında Incore Bank müşterileri direkt olarak Kraken’a banka transferi gerçekleştirebilecek.

Yayın:

-

incore bank isviçre bankası

İsviçre Bankası InCore Bank kripto para adımlarına devam ediyor.

Yapılan yeni anlaşma kapsamında Incore Bank müşterileri direkt olarak Kraken’a banka transferi gerçekleştirebilecek.

Yeni adım ile birlikte Avrupa’daki perakende ve kurumsal müşteriler Kraken’a direkt olarak para gönderip, kripto para alım ve satımı gerçekleştirebilecek.

kraken kripto para borsası

Kraken Kripto Para Borsası

Banka hali hazırda Euro (€) yatırma işlemlerini tüm Avrupa çapında, Single Euro Payments Area (SEPA) aracılığı ile gerçekleştirebilmekte. Euro Bank transferi olarak isimlendirilen sistem sayesinde Avrupa çapında para transferleri çok daha kolay şekilde gerçekleştirilebilmekte. Bu sayede Avrupa’daki tüm kişi ve kuruluşlar İsviçre bankasının Kraken ile oluşturduğu köprüden faydalanabilecek.

InCore Bank ve Kraken transferler için 3 farklı para birimini daha desteklemeyi planlıyor. Sterlin, İsviçre Frankı ve Kanada Doları da üçüncü çeyrek içinde işlemlere dahil olacak.

Kraken hali hazırda Avrupa’da 2 farklı banka ile daha çalışmakta. Bu bankalar ise Almanya’daki Fidor Bank ve Liechtenstein’s Bank Frick.

Kripto para yatırımlarının değerinden bahseden InCore Bank CEO’su Mark Dambacher, kripto paraların modern yatırım sepetlerinin bir parçası olduğunun altını çizmekte.

İkinci Adım

Geçtiğimiz ay InCore Bank kripto paralar ile ilgili ilk adımını atmıştı. Swiss Financial Market Supervisory Authority’den (FINMA) izini koparan banka müşterilerine dijital varlıklar için custody, brokerlık ve farklı servisleri tokenize etmek için izin almıştı. Bu sayede banka müşterilerinin kripto para yatırımlarını saklayıp koruyabilecekti.

Gelen yeni adım ise bankanın kripto paralar ile ilgili gelecekteki planlarının çok daha büyük olduğunu gösteriyor. Kripto paralara direkt banka transferi ile kapı açan banka, ek olarak custody gibi hizmetlerle müşterilerine kripto para hizmetleri sunacağının garantisini vermiş oluyor.

İşviçre bankasının kripto para adımları hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Yayın:

-

SON DAKİKA! Ledger Kullanıcılarına Kötü Haber! İFŞA OLDUNUZ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

17’lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

Twitter hack saldırısının 17 yaşındaki beyni suçsuz olduğunu savundu.

Yayın:

-

17'lik Fail: “Suçsuzum Hâkim Bey!”

15 Temmuz gecesi tüm dünyayı sarsan Twitter siber saldırısının faili geçtiğimiz hafta yakalanmıştı. Florida’da yakalanan failin henüz reşit olmayan 17 yaşındaki Graham Ivan Clark olduğu açıklandı.

Yerel haber merkezi Tampa Bay Times’ın haberine göre, Clark’ın 30 farklı suçlamadan 200 yıla kadar hapis istemi bulunuyor. 30 farklı suçlamaya bakacak olursak da sim swap yoluyla hack işlemini gerçekleştirdiği için 17 iletişim dolandırıcılığı suçlaması, hack işlemi öncesinde ve sırasında bireysel bilgileri kullandığı için 11 kişisel bilgi kullanımı, kullandığı bilgiler ile bilgisayar veyahut elektronik cihazlara erişim sağladığı için ve son olarak da bu eylemleri yardımıyla 5 bin dolardan fazla organize dolandırıcılık bulunuyor.

Geçtiğimiz salı günü görülen ön duruşmada Clark, suçsuz olduğunu iddia etti. Ayrıca tutukluluk hâli başladığından beri Clark 725 bin dolar kefalet ile hapiste tutuluyor. Bugün (05.08.2020) tarihinde görülecek olan duruşmada kefaletin tutarında indirime gidilmesi bekleniyor.

İlerleyen duruşmalarda Clark’ın suçsuz olduğu şeklindeki savunmasına devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Bununla birlikte Clark, suçunu kabul edip anlaşma yapma yolunu da seçebilir.

Suç Ortakları

Clark, iddialara göre dünyayı sarsan Twitter Hack saldırısında yalnız değildi. İddianameye göre 17 yaşındaki Clark, Birleşik Krallık’ta yaşayan 22 yaşındaki Nima Fazeli ve 19 yaşındaki Mason Sheppard ile internet üzerinden tanıştı. Üç kafadar 15 Temmuz gecesi herkesin bildiği küresel hack saldırısını gerçekleştirdi.

Elon Musk’tan eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’ya, yeni başkanlık adayı Joe Biden’e kadar birçok ismi hedef alan saldırı yaklaşık 3 saat sürmüştü. Bu 3 saat içerisinde 117 bin dolara yakın para toplayan üç kafadarın, hemen hemen benzer suçlamalarla mahkeme salonuna girmesi bekleniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.