Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51541.1
1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2999.67
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
2.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.8
1.01%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İsviçre Blockchain Yasası İle Yeni Finans Dönemini Başlatıyor!

İki aşamalı blockchain yasasının ilk bölümü yürürlüğe girdi.

Clock
Paylaş
İsviçre Blockchain Yasası İle Yeni Finans Dönemini Başlatıyor!

İsviçre hükümeti tarafından hazırlamış olan blockchain yasasının şirket reformlarını kapsayan birinci bölümünün yürürlüğe girdiği duyuruldu.

Binance BannerBinance Banner

Bilindiği üzere Eylül 2020’de, ülkenin parlamentosu, kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgili genişletilmiş bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için yasa çıkaracağını duyurmuştu.

Yerel haber ajansı Swissinfo tarafından yayımlanan habere göre, yeni düzenleyici paradigmanın uygulanması, İsviçre’nin gelişen kripto para ve blockchain teknolojisi sahnesini iyileştirmeye yardımcı olacak.

Ülkedeki endüstri paydaşları, Eylül 2020’de parlamento tarafından kabul edilen mevzuatta yer alan genişletilmiş mali ve kurumsal reformlar konusunda memnuniyetlerini dile getirdiler.

Bu kapsamda açıklama yapan ülkenin dijital bankası SEBA’nın yönetim kurulu üyesi Hans Kuhn, çıkarılan blockchain yasasının, İsviçre’nin gelişmekte olan dijital ekonomideki yerini oluşturduğunu dile getirdi. Kuhn’a göre, blockchain temelli menkul kıymetlerin düzenlenmiş ihracı, ülkenin dijital yeniliği teşvik etmeye odaklandığını gösteriyor.

Ülkede blockchain alanında yaşanan bu olumlu gelişmenin piyasaya pozitif yansıyacağı düşünülüyor. 1 Şubat tarihinde yapılan başka bir açıklamada ise ülkede faaliyet gösteren, Crypto Broker AG borsası, İsviçre Finans Piyasası Denetleme Kurumu (FINMA)’ndan lisans aldığını duyurdu. Alınan bu lisansla, geçen yıl 1 milyar Doların üzerinde işlem gerçekleştiren aracı firma müşterilerine tokenize menkul kıymetler sunabileceğini açıkladı.

İsviçre blockchain yasasının yaz aylarında yürürlüğe girmesi beklenen ikinci bölümüyle, şirketler, kripto paraların ticareti için borsada önemli bir varlık oluşturmaya çalışacaklar. Yasanın ikinci bölümü, ülkenin finansal piyasa altyapısındaki önemli güncellemeleri kapsayacak. Blockchain yasasının bu kısmı, kripto para menkul kıymetlerinin ticareti ve diğer kripto para birimi değişim işlemleri için yasal destek sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar