Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62161.52
2.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3433.46
2.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.12
1.53%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
0.91%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Devi SBI ve İsviçre Borsası SIX, Singapur’da Kripto Para Platformu Başlatacak!

Yeni girişim ilk aşamada kurumsal müşterileri hedefleyecek.

Clock
Paylaş
Japon Devi SBI ve İsviçre Borsası SIX, Singapur’da Kripto Para Platformu Başlatacak!

İsviçre’nin ana borsası olan SIX Swiss Exchange ve Japon finans devi SBI Holdings, kripto para birimi ile ilgili ortak bir girişim duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

8 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir duyuruya göre, firmaların dijital varlıklarla ilgili yan kuruluşları SIX Digital Exchange ve SBI Digital Asset Holdings, Singapur’da yeni bir platform başlatıyor. 

Yapılan açıklamaya göre yeni girişim, hem SBI hem de SIX’ten gelen teknolojileri ve pazar uzmanlığını uygulayan düzenlenmiş kurumsal müşterileri hedefleyecek. Platform, dijital varlıkların ve kripto para birimlerinin yanı sıra düzenlenmiş dijital varlık menkul kıymetlerinin yayınlanması, listelenmesi, ticareti, CSD altyapısı ve muhafazası gibi geniş bir hizmet yelpazesini içerecek. 

Platformun, şehir devletinin ana mali düzenleyicisi ve fiili merkez bankası olan Singapur Merkez Bankası’nın düzenleyici onayına tabi olarak 2022 yılına kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor.

SBI Group CEO’su ve SBI Digital Asset Holdings’in başkanı Yoshitaka Kitao, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Yeni girişimin Avrupa ile Asya arasında güçlü bir kurumsal koridor kurmasını bekliyoruz. Bu, dijital varlıkların yaygın kurumsal olarak benimsenmesi için gerekli küresel altyapıyı oluşturmada önemli bir adımdır.”

SIX Digital Exchange başkanı Thomas Zeeb, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“SBI Group, Asya’daki güçlü konumları ve büyüyen kurumsal dijital varlık pazarlarına olan önemli bağlılıkları nedeniyle SIX’in doğal bir ortağıdır.”

Japon devi SBI, halihazırda özel yan kuruluşu SBI VC Trade aracılığıyla kendi kripto para faaliyetlerini yürütmektedir. Hatırlanacağı üzere Ekim 2020’de SBI’nin döviz ve türevler kolu SBI Liquidity Market, Yahoo Japan’ın %40 paya sahip olduğu bir kripto borsası olan TaoTao’yu satın almıştı. 

SIX Swiss Exchange Hakkında

SIX Group’a ait olan SIX Swiss Exchange, dünyanın en büyük borsalarından biri konumundadır. Şirket, Bitcoin Capital Active ETP gibi büyük kripto borsasında işlem gören ürünlerin birden fazla listelenmesi ile tanınıyor.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar