Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64141.16
2.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3076.6
4.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.52
14.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.1
4.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dev Japon Şirketi SBI Holdings Bitcoin Lending Hizmeti Başlatıyor!

SBI Holdings kripto adımlarına devam ediyor.

Clock
Paylaş
Dev Japon Şirketi SBI Holdings Bitcoin Lending Hizmeti Başlatıyor!

Japonya’nın en büyük çevrimiçi finans şirketi SBI Holdings, kripto ile ilgili yan kuruluşu SBI VC Trade aracılığıyla bir kripto para birimi lending (ödünç verme) hizmeti sunmaya başladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Dev Japon Şirketi SBI Holdings Bitcoin Lending Hizmeti Başlatıyor!300x250 muhabbit - Dev Japon Şirketi SBI Holdings Bitcoin Lending Hizmeti Başlatıyor!

24 Kasım tarihinde yapılan resmi bir duyuruya göre, yeni kripto lending platformu, kullanıcıların kripto paralarını SBI’ye ödünç vermelerine ve vergiler dahil %1 oranında faiz kazanmalarına izin verecek.

VC Trade Lending olarak adlandırılan yeni hizmet, başlangıçta en büyük kripto para birimi Bitcoin’i ( BTC ) destekleyecek. Ancak yapılan açıklamada kısa zaman sonra SBI, Ethereum ve XRP için de destek eklemeyi planlıyor. Platformda minimum lending miktarının, yayınlanma zamanında 0.1 BTC, maksimum tutarın ise 5 BTC olacağı bildirildi.

SBI, VC Trade Lending’in herhangi bir hesap yönetim ücreti veya yıllık üyelik ücretinin olmayacağını söylüyor. Hizmet ayrıca, Japon Yeni veya kripto para yatırma işlemleri için de herhangi bir ücret talep etmeyecek. Ancak sadece Yen çekimleri için küçük bir ücret talep edeceği bildirildi.

SBI, Japonya’da kripto endüstrisinde yer alan büyük bir finans kuruluşudur. Hatırlanacağı üzere Ekim 2020’nin başlarında, SBI’nin döviz ve türevler kolu SBI Liquidity Market, Yahoo Japan’ın YJFX’inin % 40’ına sahip olduğu bir kripto borsası olan TaoTao‘yu satın aldığını duyurmuştu. 

Firmanın yan kuruluşu olan SBI VC Trade aracılığıyla da kendi kripto işlerini yürütüyor. Kripto varlık borsası işleten SBI VC Trade, Temmuz 2019’dan beri SBI Securities’in bir yan kuruluşu olarak görev yapıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar