Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60232
3.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3213.71
1.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.24
0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.9
0.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Merkezsiz Lending Platformu Cred Visa Programına Katılıyor!

Katılım ile birlikte Cred, kripto paralar ile borç alma ve borç verme kavramlarının kitlesel adaptasyonunu artırmayı planlamakta.

Clock
Paylaş
Merkezsiz Lending Platformu Cred Visa Programına Katılıyor!

Merkezsiz Finans (DeFi) platformu Cred, Visa’nın Fast Track Programı’na katılıyor.

Katılım ile birlikte Cred, kripto paralar ile borç alma ve borç verme kavramlarının kitlesel adaptasyonunu artırmayı planlamakta.

728×90 muhabbit - Merkezsiz Lending Platformu Cred Visa Programına Katılıyor!300x250 muhabbit - Merkezsiz Lending Platformu Cred Visa Programına Katılıyor!

Bugün yapılan duyuru ile birlikte Visa’nın Fintech programına katıldığını açıklayan Cred, programın ödeme yöntemi startuplarının Visa ağını kullanmasına izin verdiğini ve üzerinde farklı ödeme çözümleri oluşturmaya izin verdiğini belirtiyor.

Kripto para sektöründe bulunan birçok ödeme “startup”u halihazırda Visa’nın Fast Track Programı’na katılmış durumda. Cred ise Visa yardımı ile merkezsiz borç alma ve borç verme kavramlarını kitlelere yaymayı amaçlıyor.

DeFi platformlarının yükselişe geçmesi ile birlikte, özellikle Compound sonrası “lending” ve “borrowing” platformlarının popüleritesi ve kullanımı oldukça artmıştı.

DeFi platformlarında kilitli toplam değer miktarının yüzde 40’ı ise aktif olarak lending ve borrowing platformlarında bulunmakta. Bu rakam ise oldukça ilgi çekici.

DeFi Hızla Büyüdü

An itibarıyla DeFi üzerinde kilitli değer miktarı 7,8 Milyar $ seviyelerinde bulunmakta. 10 Milyar $ sınırına yaklaşan kilitli değer miktarı yaşanan düşüş sonrasında bir miktar gerilemişti.

Haziran ayının başında 1 Milyar $ seviyelerinde bulunan DeFi ekosistemi, an itibarıyla 7.8 Milyar $’lık kilitli değer ile oldukça büyük bir ekosistem haline gelmiş durumda.

Eylül ayının ilk haftasında ise kilitli değer miktarı 9,5 Milyar $’ı aşan kilitli değer ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Kurucu Açıklama Yaptı

Cred’in Fast Track Programı’na katılması ile ilgili açıklamalarda bulunan Cred Kurucusu Dan Schatt, platformun merkezsiz finans (DeFi) ile merkezi finans arasında bir köprü kurmak istediklerini, bunu gerçekleştirebilmek için de Fast Track’e katıldıklarını belirtti.

Bu yılın sonuna yakın ve tam olarak belirtilmeyen bir tarihte Visa ve banka ortakları ile çalışmaya başlayacak olan Cred, kullanıcılarının faiz ödemelerine kolaylıkla erişebilmelerini sağlayacak. Bu sayede kullanıcılar kripto varlıklardan elde ettikleri faiz gelirini banka hesaplarına itibari para birimleri ile alabilecekler.

Cred’in Visa ve DeFi entegrasyonu hakkında ne düşünüyorsunuz?

DeFi Haberleri İçin: DeFi Haberleri

Son Dakika Bitcoin Haberleri İçin: Son Dakika

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar