Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65740.07
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3412.47
-1.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.57
-5.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.7
-0.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT’ler ile Yön Vermek İster Misiniz?

İzlediğiniz filmin sonunu yazmak ister miydiniz?

Clock
Paylaş
İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT’ler ile Yön Vermek İster Misiniz?

Web3 ile dünyamızda sürekli yeni iş modelleri keşfediliyor. Değiştirilemez token olarak bilinen NFT, spordan sanata her alanda karşımıza çıkmaya devam ediyor.

Emily Yang (pplpleasr) tarafından yeni bir proje geliştirildi. Birçok popüler NFT projesine imza atan sanatçı, yeni projesinde NFT’lerin bir videoyu nasıl değiştirebileceğini gösterecek.

728×90 muhabbit - İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT'ler ile Yön Vermek İster Misiniz?300x250 muhabbit - İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT'ler ile Yön Vermek İster Misiniz?

Shibuya, dizi-film dünyasının arka planındaki kişilerin, filmleri ve internet dizileri için kitle fonlaması yapmasına izin veren Ethereum tarafından desteklenen “direct-to- community/doğrudan topluluk” odaklı bir video platformudur.

Aynı zamanda Shibuya, kitle fonlamaya katılan destekçilerin her birinin hikaye üzerinde söz sahibi olmasına izin vermektedir.

Ayrıca bugün (2 Mart 2022), yarın (3 Mart 2022) halka açık bir NFT mint etkinliği gerçekleştirileceği açıklandı.

shbuya 1200x588 - İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT'ler ile Yön Vermek İster Misiniz?

NFT Üzerine Kurulu İlk Shibuya Projesi White Rabbit

Pplpleasr, Shibuya platformu üzerinde “White Rabbit” adlı projeyi sundu. Peki bu projenin önemi nedir derseniz; hikayesi, oylama sonucuna göre ilerleyecek.

Anime olarak tasarlanan proje, bölüm bölüm yayınlanacak. Her bölümün sonunda bir seçim sahnesi olacak ve NFT’si olan kişiler, hikayenin nasıl ilerlemesi gerektiği hakkında oy verecek.

rabbit 1200x555 - İzlediğiniz Filme Elinizdeki NFT'ler ile Yön Vermek İster Misiniz?

White Rabbit’in giriş kısmı şu anda Shibuya platformunda yayında. 48 saniyelik video sonrasında ana karakterimizin, hangi yoldan ilerlemesi gerektiği ile ilgili oylama kısmı geliyor. NFT sahipleri oylama yaparak hikayeyi istedikleri yönde yazacak.

Peki NFT’lere nasıl sahip olabilirsiniz? Dizinin her bölümü için sınırlı sayıda NFT üretilecek. İlk bölümü için 5000 adet NFT üretildi ve 0,08 ETH (235$) fiyatından satışa sunuldu. Her cüzdan en fazla 5 adet NFT satın alabilecek.

Satın aldığınız NFT’leri, bölüm sonundaki hikayenin gitmesini istediğiniz seçeneğe stake ederek oylamaya katılıyorsunuz. Dizinin kurucu ortağı Maciej Kuciara, sonuçları internet üzerinden duyurduktan sonra hikayenin devamını çekecek.

Kuciara bir konsept sanatçısıdır. Daha önce Marvel Stüdyoları ile birlikte birçok filmde çalışmıştır. Çalıştığı filmlerden bazıları şunlardır:

  • Wonder Woman 1984
  • Avengers: Sonsuzluk Savaşı 
  • Jüpiter Yükseliyor 
  • Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok
  • X-Men: Geçmiş Günler Gelecek 
  • Terminatör: Kara Kader
  • Godzilla vs. Kong

Her bölümün kendine özgü NFT‘leri olacak ve bir sonraki hikayenin ne zaman çekileceğini hep beraber göreceğiz.

Bu proje NFT teknolojisi anlamında bir ilk, ancak daha önce bir Netflix filmi olan Black Mirror Bandersnatch da benzer bir anlatım tarzıyla seyircilere sunulmuştu. Filmde belli sahnelerde seçim hakkı seyirciye verilmiş ve hikaye seçime göre devam etmişti. Alınan kararlar göre Bandersnatch, 40 ila 90 dakika arasında süren bir film olmuştu.

Netflix sonrasında bu sistemi bazı çocuk filmlerinde ve başka filmlerde de uyguladı. İnteraktif seriler olarak Netflix’de 20’den fazla içerik bulunuyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar