Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51542.75
0.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3044.75
2.80%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.82
0.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.9
1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Pixelmon Oyununun NFT Tasarımları Sosyal Medyada Büyük Tepki Topladı

Ethereum ağındaki NFT oyun projesi Pixelmon düşük kaliteli NFT tasarımlarıyla sosyal medyada büyük tepki topladı.

Clock
Paylaş
Pixelmon Oyununun NFT Tasarımları Sosyal Medyada Büyük Tepki Topladı

Uzun zamandır beklenen ve 70 milyon dolar değerindeki madencilik faaliyetleriyle adından söz ettiren Ethereum tabanlı NFT oyun projesi Pixelmon’un NFT koleksiyonu tasarımları sosyal medyada büyük eleştiri topladı.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Binance BannerBinance Banner

Pixelmon’un kurucusu Syber, oyundan sosyal medyaya yansıyan NFT’lerin “kabul edilemez” olduğunu düşündüğünü dile getirdi ve projenin gelişimine yönelik çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Twitter üzerinde bazı kullanıcılar, Pixelmon oyun karakterlerinin tasarımlarına ilişkin hayal kırıklıklarını dile getirdiler. Düşük piksel kalitesine sahip NFT’lerin, bu denli yüksek rakamlara satılmasını “komik” bulan kullanıcılar, bazı NFT’lerin de bozuk olduğunu dile getirdi. Tartışmalar Pixelmon’un bir dolandırıcılık girişimi olup olamayacağı üzerinde durdu.

Pixelmon’un madencilik ücreti 3 ETH’den, yani 8.100 dolardan başladı ancak bu rakam Hollanda stili bir açık artırma formatına geçilmesiyle zamanla düştü.

Henüz lansmanı gerçekleşmeyen oyun oyunculara diğer Pixelmon’ları yakalama ve yakaladıkları Pixelmon’ları NFT olarak koleksiyonlarına ekleme fırsatı sunacak. “Oynanabilir genesis koleksiyonu” olarak tanıtılan oyunun ilk koleksiyonu ise oyunun içerisinde yakalanarak koleksiyona dahil edilemeyecek. Bu ilk koleksiyona sahip olan oyuncular Pixelmon arazisinde ayrıcalıklı haklara sahip olacak.

Pixelmon
Pixelmon

Pixelmon 2022 Yılı İçerisinde Alfa Sürümünü Gerçekleştirmeyi Hedefliyor

Syber’a göre sosyal medyaya yansıyan NFT’ler oyunun içerisindeki tasarımların nasıl olacağının doğru bir yansıması değil. Discord üzerinden oyunun takipçilerinden özür dileyen Syber, OpenSea’de gerçekleşen NFT koleksiyonu lansmanının büyük bir hata olduğunu da dile getirdi.

Plan her zaman madencilikten elde edilen sermayenin daha düzgün ve gelişmiş modeller için kullanılmasıydı. NFT’ler güncellenebilir. Evet, şu anda kötü bir kaliteye sahipler, bunu kabul ediyoruz. Ancak hepsi düzelecek. Toplanan sermaye Pixelmon’un geliştirilmesinde kullanılacak.

Syber aynı zamanda amaçlarının ilk AAA NFT oyununu oluşturmak olduğunun da altını çizdi. Pixelmon dijital varlıklarının bazılarının Unity stok modellerini temel alarak tasarlandığını da hatırlatan Syber, niyetlerinin hiçbir zaman bu varlıkları oyunun son halinde kullanmak olmadığını belirtti.

Oyunu geliştirmek için zamana ihtiyacımız var. 2022 yılı içerisinde oyunun alfa sürümünü gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

Syber, Aralık 2021 tarihinde oyuna dair ironilerle dolu şu tweet’i atmıştı:

Pixelmon en yeni büyük yatırım fırsatı. Bu bir yatırım tavsiyesidir. Konuya dair kendi araştırmanızı yapmayın.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar