Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65300.02
1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.86
2.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.65
3.27%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $570
1.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!

Kripto para ekosisteminin yakından tanıdığı isim Jack Dorsey, Block’a ait Yatırımcı Günü’nde Bitcoin ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Clock
Paylaş
Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!

Block Yatırımcı Günü’nde CEO Jack Dorsey, bir ödeme şirketi olan Block’u dijital bir dev haline getirmek istediklerini, bu konuda hırslı olduklarını ve blok zinciri teknolojisi ile Bitcoin’e sarsılmaz bir inançla bağlı olduklarını söyledi. Jack Dorsey’e göre Bitcoin; “internetin parası” olmak için tek aday.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!300x250 muhabbit - Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!

İlginizi çekebilir: Jack Dorsey’in Bitcoin Şirketi Block, Birinci Çeyrek Raporlarını Paylaştı!

jack dorsey bitcoin - Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!

Block Ekosistemi

Block firmasının iş alanları öyle bir noktaya gelmiş görünüyor ki, ekonomik aktivitelerin neredeyse tümünü içeriyor. Şirketin başı Jack Dorsey, Block’un büyüme sürecinin tek bir kategori ile sınırlandırılamayacağını söylüyor:

“Biz artık yalnızca bir ödeme şirketi değiliz. Son yatırımcı gününden bu yana çok şey değişti.”

Yatırımcı Günü’nde yaptığı konuşmada Block’un Bitcoin politikalarına da değinen Dorsey; banka benzeri eşler arası (peer-to-peer) BTC ödeme yöntemlerinin, şirketin gelecekte de ana stratejisi olacağını söyledi.

İnternet Parası Olarak Tek Aday Bitcoin

Bitcoin ile ilgili geliştirmelerin yavaşlığına da değinen Jack Dorsey, para depolama ve aktarımı için topluluk arasında daha fazla müzakerenin yapılması gerektiğini savundu. Block’un kripto para çalışmaları arasında Bitcoin soğuk cüzdanı, kendi kendine yapılabilir Bitcoin madencilik sistemleri, TBD adı verilen ve geliştiriciler için bir açık kaynaklı iş modeli, son olarak ise Spiral adı verilen ve Bitcoin kullanımını gelişmiş seviyeye çıkarabilecek bir ürün bulunuyor.

İlginizi çekebilir: Jack Dorsey’in Kurucusu Olduğu Block Şirketinden, Üzerinde Çalıştıkları Bitcoin Cüzdanına İlişkin Açıklamalar Geldi!

Bitcoin destekçisi Jack Dorsey, kripto paraların liderine daha fazla yoğunlaşılması gerektiğine yeniden değinerek Bitcoin’in internet için tek para birimi olabileceğini söylüyor:

“İnternetin kendisine has bir yerel para birimine ihtiyacı var. Tüm teknoloji endüstrisine baktığımızda bu rolü yerine getirebilecek tek bir aday var ve o da Bitcoin.”

cashapp - Jack Dorsey Bitcoin Hakkında Konuştu!

Kazanç En Önemli Anahtar

Yatırımcı Günü’nde Block CFO’su Amrita Ahuja da bir konuşma yaptı. Ona göre Block’un büyümesindeki en önemli gösterge kar marjı. Şirket yüzde 34’lük bir kar marjına sahip ve bunun yüzde 12’si yine Jack Dorsey’e ait olan bir diğer şirket CashApp üzerinden geliyor.

Ahuja, bu yılın (2022) başında Block tarafından satın alınan ve 29 milyar dolar değerindeki Avustralyalı fintech şirketi Afterpay’e de değindi. Afterpay’in genç jenerasyonlar arasında popülarite kazandığını ve gençlerin artık geleneksel kredi ve ödeme yöntemlerini tercih etme eğiliminde olmadıklarını söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar