Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66692.1
-5.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3210
-8.91%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.1
-18.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576
-5.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Jack Dorsey, Twitter Yönetim Kurulundan Ayrıldı!

Jack Dorsey Twitter İle Bağlantılarını Koparıyor mu?

Clock
Paylaş
Jack Dorsey, Twitter Yönetim Kurulundan Ayrıldı!

Popüler sosyal medya platformu Twitter’a ilişkin gündem durulmuyor. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde ünlü milyarder Elon Musk 44 milyar dolar değerindeki Twitter satın alma işlemini “geçici olarak” askıya aldığını duyurarak kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

728×90 muhabbit - Jack Dorsey, Twitter Yönetim Kurulundan Ayrıldı!300x250 muhabbit - Jack Dorsey, Twitter Yönetim Kurulundan Ayrıldı!

Bu kez ise Twitter’ın kurucusu olduğu Jack Dorsey, uzun bir süre CEO’luk görevini üstlendiği şirketinin Yönetim Kurulundan istifa ettiğini kamuoyuna duyurdu. Hatırlayacağınız üzere Jack Dorsey kurucusu olduğu Twitter’daki CEO görevinden 2021 yılının Kasım ayında ayrılmıştı. Dorsey’in CEO görevinin yanı sıra Twitter’ın Yönetim Kurulundan da ayrılması kamuoyunda Jack Dorsey Twitter ile bağlantılarını koparıyor söylemlerini de beraberinde getirdi.

Jack Dorsey, Elon Musk’ın Twitter’ı Satın Almasına Olumlu Bakıyordu!

jack dorsey bitcoin 768x384 1 - Jack Dorsey, Twitter Yönetim Kurulundan Ayrıldı!
Jack Dorsey

Jack Dorsey geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın Twitter’dan hisse satın alması ve devralması konusunda olumlu bir tutum sergiliyordu. Dorsey yakın zaman önce verdiği bir röportajda Elon Musk ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirmişti:

“Twitter platformunu seviyorum. Hizmet ve fikir benim için önemli olan şeyler ve bunları korumak için elimden ne geliyorsa yaparım.Açıkçası kimsenin Twitter’a sahip olması ve onu yönetmesi gerektiğine de inanmıyorum. Twitter bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak şirket olma sorununu çözmek için Elon Musk güvendiğim tek çözüm. Onun bilincine ve ışığını yayma misyonuna inanıyorum. Elon’un maksimum derecede güvenilir ve geniş kapsamlı bir platform oluşturma hedefi doğru olandır.”

Jack dorsey

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar