Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59786
4.94%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3237.13
-0.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.73
-3.43%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $403.1
2.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jack Dorsey Ve Jay Z, Bitcoin Geliştiricilerine 500 BTC Bağışlıyor!

Bitcoin geliştiricilerine fon yağmuru! Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey ve ünlü şarkıcı Jay-Z Bitcoin geliştiricilerine 500 BTC bağışladı.

Clock
Paylaş
Jack Dorsey Ve Jay Z, Bitcoin Geliştiricilerine 500 BTC Bağışlıyor!

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto paraları desteklediği biliniyor. Şirketi Square Inc. de geçtiğimiz 2020 yılı Ekim ayında 50 milyon dolar değerinde yani yaklaşık 5 bin Bitcoin satın almıştı.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri menşeili kripto para politikası düşünce kuruluşu Coin Center’a 1 milyon dolarlık bağış yapan Jack Dorsey, bu kez farklı bir bağışla gündeme geliyor. Twitter hesabında da açıkladığı üzere, kripto para dünyasına ilgili şarkıcı Jay-Z ile birlikte özellikle Afrika ve Hindistan’daki Bitcoin geliştiricilerine fon sağlayan ₿trust’a bağış yaptılar.

Binance BannerBinance Banner

İkilinin bağışladığı miktar 500 Bitcoin (BTC) ki bu da 23,5 milyon doların biraz üzerinde. Dorsey’in paylaşımı sonrası kripto para dünyasının diğer ünlü isimleri de ₿trust’a bağış yapacaklarını, yaptıklarını veyahut onlara destek olduklarını belirtti. Justin Sun da bu isimlerden biriydi.

Bitcoin olmak üzere kripto paralara olan ilgi artışta. Özellikle de Blockchain’lerini geliştirmek için açık kaynak olarak çalışan birçok Bitcoin geliştiricisi fona ihtiyaç duyuyor. Daha önce İnsan Hakları Vakfı’nın yanı sıra Gemini ve Kraken gibi kripto para borsaları, Brink gibi birçok kuruluşa Bitcoin geliştiricilerine destek olması adına bağış yaptı.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar