BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Jack Dorsey’nin Square Bank’ı 2021’de Bizlerle

Jack Dorsey’den banka atılımı geldi.

Yayın:

-

square bank

Kripto topluluğunun en sevdiği isimlerin başında gelen Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square Bank’ı kuruyor.

Konu ile alakalı olarak başvuru FDIC’ye (Federal Deposit Insurance Corporation) iletilmiş bulunuyor. Bu adım ile birlikte, ABD’de Square tarafından sunulan bazı finansal ve mobil hizmetlerin yanına kredi verme seçeneği dek eklenmiş olacak. Böylece Square artık bir sadece bir finansal kuruluş değil, bir banka olacak.

10 Yıl Sonra İlk Onay

FDIC’nin onayı sadece kripto topluluğunda değil, ABD’de de büyük bir önem barındırmakta. Çünkü kurum tarafından son 10 yılda herhangi bir başvuru kabul edilmedi.

FDIC, tüm başvuruları, Federal Mevduat Sigortası Kanunu’ndaki faktörlere göre değerlendirir. Fakat neredeyse 10 yıldır kimseye onay vermedik.

FDIC CHAIRWOMAN JELENA MCWILLIAMS

Square Financial Services Inc. Kredi Sağlayabilecek

Yapılan açıklamaya göre Jack’in bankası Square’in mevcut ödeme altyapısını kullacak. Bu sayede de müşterilerine kredi sağlayabilecek. Başvurunun onay süreci şu anda UDFI’da (Utah Department of Financial Institutions).

Onay sürecinden hemen sonra banka, 2021 yılında müşterilerine kapılarını açabilecek.

FDIC’den onay almak kesinlikle kolay bir iş değil. Mevduat sigortaları 7’den fazla kriter üzerinden incelenmekte.

Başvuruda bulunabilmek için bile “ilk sermaye fonu”nda 56,005,350 $ bulunmak zorunda. Tabi bu sadece ilk sermaye…

Square 2019’un 4’üncü çeyreğinde, 5 milyar $’lık bir değerlemeye ulaşmıştı. CashApp uygulaması ile büyük bir açılım ve kar elde eden şirket atılımlarına devam etmekte. Ek olarak Square müşterilerine, farklı ödeme çözümleri de sunmakta.

Önümüzdeki dönemde Square ve Jack ismini daha da çok duyacağız gibi gözüküyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Çıkarılacak 2.5 Milyon Adet Bitcoin Kaldı!

Elinizi çabuk tutun!

Yayın:

-

Çıkarılacak

Toplam arzı 21 milyon ile sınırlı olan Bitcoin’in, geriye çıkarılacak olan adedi 2.5 milyon!

ChartBTC attığı bir tweette, Bitcoin ağındaki BTC miktarının 18.5 milyon adedini çoktan geçtiği söyledi. Bu, toplamda çıkarılacak 2.5 milyon adet Bitcoin’in kaldığını gösteriyor! Ayrıca, 2.5 milyon adet Bitcoin toplam arzın yalnızda %11,9’unu oluşturuyor.

ChartBTC, kalan 2.5 milyon BTC’nin yarısının önümüzdeki dört yıl içinde çıkarılacağını belirtti. 2009’daki yaratılış blokundan bu yana, Bitcoin ağı üç adet halving işlemi geçirdi. Bildiğiniz üzere 3. halving 2020 yılının Mayıs ayında gerçekleşti. Her dört yılda bir yaşanan bu eylem ile birlikte, çıkartılacak olan son Bitcoin’in 2140 senesinde çıkarılacağı bekleniyor. 2140 yılından sonra yeni bir Bitcoin çıkarılamayacak.

Bu arada, sekiz Crypto Valley uzmanından oluşan bir grup, son halving olayının geçmişte yaşananlardan farklı olduğunu düşünüyor. Bunun en büyük sebebi ise, artık daha fazla insan Bitcoin’i tıpkı altın gibi bir birikim varlığı olarak kullanmayı düşünüyor.

2020’nın başlarından beri, kurumsal alanda Bitcoin talebi istikrarlı bir artış gösteriyor. Yeni anket verilerine göre, kurumsal yatırımcıların, fiyattaki kısa vadeli düşüşlerden bağımsız olarak Bitcoin tahsislerini artırmayı planlıyor. MicroStrategy’nin yaptığı yatırım ile birlikte, dünyanın en büyük bağımsız varlık fonu şu anda 577,6 adet BTC’yi elinde tutuyor.

Daha fazla Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.