Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61969.15
1.31%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.45
0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $33.75
-0.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $544.3
0.00%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Jake Klein: Kripto Paralar Çok Popüler, Ancak Altın Daha Değerli!

Ünlü CEO, Bitcoin’in fiyat oynaklığının BTC’yi kurumsal yatırımcılar için uygunsuz hale getirebileceğini savunuyor.

Clock
Paylaş
Jake Klein: Kripto Paralar Çok Popüler, Ancak Altın Daha Değerli!

Avustralyalı altın madenciliği kuruluşu Evolution Mining’in CEO’su Jake Klein, yaptığı bir açıklama ile kripto paralardaki fiyat oynaklığının altını çok daha çekici bir teklif haline getireceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Klein, Bitcoin’in son on yılda altından birkaç kat daha fazla büyümesine rağmen, bir hedge yatırım perspektifinden altınla ilişkili uzun süredir devam eden güvenliği sunmaktan hala çok uzak olduğunu savundu.

728×90 muhabbit - Jake Klein: Kripto Paralar Çok Popüler, Ancak Altın Daha Değerli!300x250 muhabbit - Jake Klein: Kripto Paralar Çok Popüler, Ancak Altın Daha Değerli!

Klein’a göre, kripto paralar hâlâ spekülatif bir oyun ve bu tür piyasaların doğasında var olan oynaklık, yatırımcıları tekrar altına yönlendirecek.

Kripto para fiyatlarının istikrarsız doğası, bir varlık sınıfı olarak kripto paralara sıklıkla atıfta bulunulan bir eleştiri haline geldi. Haziran ayında, BNY Mellon’un yan kuruluşu olan Insight Investment’tan Francesca Fornasari de, diğer faktörlerin yanı sıra Bitcoin’in fiyat oynaklığının BTC’yi kurumsal yatırımcılar için uygunsuz hale getirebileceğini dile getirmişti.

Konu ile ilgili olarak veri sitesi Woobull Charts’tan elde edilen bilgilere göre, Bitcoin’in 30 günlük oynaklığının %117‘nin üzerine çıkarak son bir yılın en yüksek seviyesine çıktığı haziran ayındaki istikrarsız fiyat hareketini takiben, 60 günlük oynaklığını ise %11,69 olarak gösteriyor.

Bunun yanında altın haziran ve ağustos ayları arasında 200$’a varan dalgalanmalarla yılın başından bu yana dalgalı bir fiyat performansı göstermiş durumda. Geçtiğimiz yıl incelendiğinde ise Altın, Ağustos 2020’den bu yana %8 düşerken, Bitcoin 20 Ağustos 2020’den bu yana %300 kazanç elde etti.

Klein’ın altının hâlâ Bitcoin’den daha üstün olduğu konusundaki açıklamasına rağmen, yönetici, her iki varlığın da bir arada var olabileceğini belirtiyor.

Ünlü CEO’nun bu açıklamalarına karşı olarak, Bloomberg stratejisti Mike McGlone de kısa süre önce BTC’nin altının yerini aldığını belirtmişti.

Veriler Bitcoin’i Önde Gösteriyor

İstatistikler incelendiğinde, getiriler açısından, Bitcoin, ortaya çıkmasından bu yana tüm zaman dilimlerinde altını geride bıraktığı görülüyor. Altının 10 yıllık getirileri göz önüne alındığında, son zamanlarda negatife dönen bir eğilim görülürken, Bitcoin’in son on yıldaki performansı ise %360.000’in üzerine çıkarak oldukça yüksek getirili bir varlık olduğu görülüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla CBDC Haberleri için: CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar