Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65617.13
2.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3120.15
4.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
8.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564
3.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Şirketlerin Yüzde 57’si Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!

Yeni bir araştırmaya göre Japon şirketlerin %57’si Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmiş ve aktif bir şekilde kullanıyor.

Clock
Paylaş
Japon Şirketlerin Yüzde 57’si Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!

Yeni bir araştırmaya göre Japon şirketlerin %57’si Blockchain teknolojisini sistemlerine entegre etmiş.

Japonya’daki şirketlere Blockchain Danışmanlığı veren Tokyo merkezli şirket CryptoPie’ın verilerine göre Japonya’nın %57’si Blockchain teknolojisini kullanıyor. CryptoPie, 8 Mart ve 30 Nisan arasında danışmanlık hizmeti verdiği 125 şirketi araştırarak bu sonuca vardığını belirtti.

728×90 muhabbit - Japon Şirketlerin Yüzde 57'si Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!300x250 muhabbit - Japon Şirketlerin Yüzde 57'si Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!

Cryptopie - Japon Şirketlerin Yüzde 57'si Blockchain Teknolojisi Kullanıyor!

Veri elde edilen şirketlerin her kesimden olduğu belirtildi. Yani ülke çapında nam salmış şirketlerin yanı sıra küçük ve orta çaplı şirketler de danışmanlık hizmeti alıp ve çalışmaya katılmışlardır.

Danışmanlık hizmeti alan şirketlerin %24’ünün çoktan Blockchain teknolojisini bildiğini ve etkin bir şekilde kullandığını ifade ediyor. Hatta bu bilinçli kesimin PoS ve PoW sistemlerini araştırdığı veya Blockchain çözümlerini kullandığı açıklandı. Bununla birlikte Blockchain teknolojisinin ileride çok etkin bir çözüm yolu olacağını savundular.

Bunun yanı sıra %44’ü Blockchain teknolojisinin ve çözümlerinin gelecekte ne işe yarayacağından veya ne şekilde kullanılabileceğinden emin olmadıklarını bildirdi.

Üçüncü bir seçenek olarak da Blockchain teknolojisinin gelecekte kendine yer bulamayacağını savunan %11’lik bir grup mevcuttu. Eğer finansal performanslarını direkt olarak etkileyeceğini düşünürlerse Blockchain çözümlerini kullanacaklarını ilettiler.

Ayrıca çalışmaya katılan şirketlerin bir kısmı Blockchain teknolojisinin avantajlarının ileride dezavantaja dönüşebileceğini de savunuyordu. Bunun yanı sıra Blockchain teknolojisinin tamamen bilmeden kullanan bir kesimin sıkıntı yaratacağını düşünenler de mevcuttu.

Japonya Geride Kaldığını Düşünüyor!

Blockchain teknolojisinin tanınmasının ve farkındalığının diğer ülkelere nazaran Japonya’da daha az olduğunu savunan bir kesim de vardı. %14’lük bu kesim, Japonya’nın dünya Blockchain teknolojileri yarışında geride kaldığını düşünüyor.

Ayrıca çalışmaya katılan şirketlere günümüz ile 3 yıl öncesinin karşılaştırılması soruldu. %96’lık bir kesim Blockchain teknolojisinin 3 yıl öncekinden daha yaygın olarak kullanıldığını düşünüyordu.

Facebook’un Libra’sı, Çin’in dijital yuanı derken dijital para yarışı kızışmaya devam ediyor. Japonya Blockchain ve dijital para birimleri konusunda dünya çapındaki bu yarışta geride kaldığını düşünüyor. Japon Hükümeti de bu şekilde düşünüyor olmalı ki 2020 yılının başında Blockchain tabanlı sürdürülebilir teknolojilere destek vereceğini açıklamıştı.

Tüm dünyayı etkisi alan bu yarışta sizce Türkiye olarak neredeyiz?

Discord ve Telegram üzerinden bu konu hakkındaki fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar