Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67460.2
1.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3509.49
0.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.29
10.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.4
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Teknoloji Devi SoftBank, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Şirketin bu yıl bir NFT pazar yeri başlatmayı planladığı bildirildi.

Clock
Paylaş
Japon Teknoloji Devi SoftBank, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Halka açık telekomünikasyon şirketi SoftBank’ın internet kolu olan Z Holdings’in, orta vadeli gelir hedeflerini karşılama çabalarının bir parçası olarak bu yıl bir NFT pazar yeri başlatmayı planladığı bildirildi.

728×90 muhabbit - Japon Teknoloji Devi SoftBank, NFT Sektörüne Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Japon Teknoloji Devi SoftBank, NFT Sektörüne Adım Atıyor!

Z Holdings’in NFT girişimi, pazarın 180 ülkeden kullanıcıları çekmeye hazır olmasıyla birlikte yakın zaman içinde faaliyete geçebileceği söyleniyor. Şirketin uzun vadeli planları arasında, Z Holdings PayPay fintech biriminin kullanıcı tabanını 90 milyona genişletilmesi yer alıyor. Şirketin CEO’su Kentaro Kawabe kısa süre önce Bloomberg ile yaptığı bir röportajda kripto para sektörünün gelişmeye devam ettiğini belirtti.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Kawabe ayrıca, şirketin kripto para, merkezi olmayan finans, NFT’ler ve metaverse gibi pazarları içeren gelişmekte olan web3 alanının sunduğu fırsatları kaçırmayı göze alamayacağını söyledi. 

web3 nft - Japon Teknoloji Devi SoftBank, NFT Sektörüne Adım Atıyor!
web3 nft

Dev şirketin bir kolu olan Z Holdings, Yahoo Japan ve popüler Asya mesajlaşma servisi Line Corp arasındaki bir birleşmeden ortaya çıktı. İlk kurulduğu dönemlerde SoftBank, Z Holdings’in teknoloji yetkisini gelişmekte olan teknolojiler alanında diğer büyük oyuncularla rekabet etmek için kullanacağını belirtti.

Z Holdings Dev Şirketler İle Rekabete Giriyor

NFT alışveriş merkezi planları ile Z Holdings, Rakuten ve Animoca Brands dahil olmak üzere Japon pazarındaki lider şirketlerle rekabet etmek zorunda kalabilir. Bilindiği üzere ülkede faaliyet gösteren diğer rakip firmalar bu alana daha erken girmelerinin avantajını yaşamaya devam ediyor.

Sürekli yeni girişimler açıklayan bu şirketlerden bir olan Rakuten, şubat ayında anime ve müzik odaklı bir NFT platformu başlattı. Bunun yanında Animoca Brands’in de ikinci çeyrekte Japonya’da bir NFT pazarını açmayı planladığı belirtiliyor.

Z Holdings’in NFT baskısı, SoftBank’ın web3 alanındaki yatırım varlığını sağlamlaştırmasının bir başka örneği olarak gösteriliyor. SoftBank, kasım ayında blockchain oyun platformu The Sandbox için 93 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük ederken, Güney Kore metaverse platformu Zepeto’ya da 150 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar