Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51486.02
0.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3039.2
2.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.78
1.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.5
1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Japon Varlık Yönetimi Devi, NFT Alanına Adım Atıyor!

Şirket, yeni bir dijital varlık ekibi kurduğunu duyurdu.

Clock
Paylaş
Japon Varlık Yönetimi Devi, NFT Alanına Adım Atıyor!

Japon varlık yönetimi şirketi Nomura Holdings, kripto para birimlerine ve NFT’lere olan kurumsal ilgiye yönelik, varlık sınıfındaki olası fırsatları araştırmak için yeni bir dijital varlık ekibi kurduğunu duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Bu kapsamda şirket, Future Innovation Company’yi nisan ayında faaliyete geçecek yeni bir dijital şirket olarak yeniden yapılandırdığını söyledi. 

Yeni şirketin temel amacı, müşterilerin dijital varlık kullanımını artırmak ve ilgili hizmetleri sağlamak olacak. Nomura Group başkanı ve CEO’su Kentaro Okuda yeni girişim ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Yeni dijital şirket, iç ve dış paydaşlar arasında daha derin bir iş birliğine öncülük edecek, dijital teknolojileri benimsememizi hızlandıracak ve müşteri hizmetlerimizi geliştirecek.”

Yönetimi altında yaklaşık 641 milyar dolarlık varlığa sahip varlık bulunan şirketin yöneticisi, tüm operasyonlarında dijital kabulü artırmayı hedeflediğini de belirtti. Şimdi ise yeni girişim ile diğer dijital varlıkların yanı sıra kripto para birimleri ve NFT’lerdeki fırsatların da araştırılacağını bildirdi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

NFT’lerin Popülerliği Artıyor

Katı kripto para kurallarından bazılarına sahip olmasına rağmen, NFT’ler Japonya’da giderek daha popüler hale geliyor. Bu popülerliğe dahil olan Japon finansal hizmetler şirketi Nomura Holdings ise ülkede NFT’lere odaklanan en son büyük oyuncu oldu. 

NFT-Bağış

Bunun yanında diğer büyük şirketler de bu alana olan ilgilerini açıkça dile getirmeye devam ediyor. Son olarak yakın zaman önce, büyük Japon e-ticaret firması Rakuten, Rakuten NFT adlı kendi NFT ticaret platformunun lansmanını duyurmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar