Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66122.08
-0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3196.7
0.07%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.22
-2.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607
1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Japonya Finansal Hizmet Ajansına Yeni Başkan Atandı!

Japonya’nın Finansal Hizmet Ajansına yeni atanan başkan kendisini bir kripto sever olarak tanımlıyor.

Clock
Paylaş
Japonya Finansal Hizmet Ajansına Yeni Başkan Atandı!

Kripto paralara sempati besleyen Ryozo Himino, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı’nın yeni lideri olarak konumlandırıldı.

Bir yerel haber ajansı Jiji Press’in 7 Temmuz tarihli haberinde Japon hükümetinin, Japonya Finansal Hizmet Ajansı’na (FSA) Ryozo Himino’nun atanmasına karar verdiği bildirildi. Resmi duyurunun bu ay içinde yapılmasını bekleniyor.

728×90 muhabbit - Japonya Finansal Hizmet Ajansına Yeni Başkan Atandı!300x250 muhabbit - Japonya Finansal Hizmet Ajansına Yeni Başkan Atandı!

Hali hazırda Uluslararası Mali Müşavir Danışmanlığı görevinde bulunan Himino, uluslararası sahnede tanınan bir isim. Geçtiğimiz Eylül ayında Himino, Finansal İstikrar Kurulu’nun ilk Japon başkanı olmuştu.

Finansal Hizmet Ajansının Yeni Lideri ve Kripto Paralar

Himino’nun daha önceki demeçlerine baktığımızda, kendisinin kripto para endüstrisine sempatik bir görüş içinde olduğu görülebiliyor. Kendisi, Finansal Hizmet Ajansı’nın geçtiğimiz Haziran ayında yaptığı G20 seminerine Blockstream’den Adam Back’in davet edilmesine ön ayak olmuştu. Bu fikrin ana sebebi, belli başlı yatırımcıların G20 zirvesinde bir araya gelmesini sağlayarak, blockchain teknolojisi ile merkezsiz finansal sistemler hakkında fikir paylaşma konusunda fırsat sağlamaktı.

Bu olay neticesinde Finansal Hizmet Ajansı, Back’i dünyayı kripto paralar ile değiştirmek isteyen “efsanevi bir cyberpunk” olarak lanse etti.

Eğri oturup doğru konuşacak olursak, FSA’nın şu anki başkanı Toshihide Endo’da bir kripto para dostu olarak nitelendirilebilir. Geçtiğimiz Eylül ayında Morgan Creek’ten Anthony Pompliano, Endo ile çektirdiği bir fotoğrafın altına “Japonya’nın Finansal Hizmet Ajansı, Bitcoin ve Lightning Network’ün büyük bir savunucusu” yazmıştı.

Bununla beraber, Finansal Hizmet Ajansı bu Mayıs ayında çıkışını yapan tartışmalı bir kripto para birimi ile ilgili iki yasa çıkartarak kripto endüstrisini daha kontrollü ve katı bir hale getirdi.

Libra Alarmı!

Facebook’un Libra’sı ile ilgili olarak, Himino geçtiğimiz eylül ayında Libra’nın bir “uyandırma ikazı” olduğunu söylemişti.

Libra, denetleyici kurumları ve merkez banklarının gözlerini açmaya çalışıyor. Bu kurumların er ya da geç karşılaşacakları belli başlı sorunları doğrudan göstermeye zorluyor. Kim bilir, gelecekte belki Libra’dan bir kez daha “uyandırma ikazı” yapabilir.

Bildiğiniz üzere, Japonya Merkez Bankası bir CBDC tokenı üretmek için kolları sıvamış durumda. Finansal Hizmet Ajansının bu ataması ile birlikte, Himino üretilecek CBDC tokenı için katkı sağlayabilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar