Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56935.83
2.04%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3249.03
0.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.28
-0.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.9
-1.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ripple Kurucusu Jed McCaleb 1 Milyar XRP Sattı

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı.

Clock
Paylaş
Ripple Kurucusu Jed McCaleb 1 Milyar XRP Sattı

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı. Hesaba göre McCaleb, bu satıştan sonra bile halen 4,7 milyar XRP’ye sahip. Toplulukta bir kesim XRP’nin fiyatının bu satışlar sebebiyle düşeceğini düşünüyor. Ancak son birkaç gün içerisinde bu görüşün aksine XRP’nin fiyatlamasında yukarı yönlü büyük bir hareketlilik içerisinde olduğuna sahit olduk. Bu noktada XRP’nin gelecekteki yönünü kestirmek biraz zor.

Binance BannerBinance Banner

Whale (balina) Alert Kimdir

Whale Alert; web sitesinde, Twitter’da ve Telegram üzerinde paylaşımlarda bulunan bir hesap. Bu hesap major kripto paraların transferlerini takip ve analiz ederek büyük miktarlı transfer işlemlerini bizlerle paylaşıyor.

Şeffaflık, blockchain adaptasyonu için büyük önem sarfediyor. Bu yüzden transferleri takip ve analiz edip sizlerle paylaşıyoruz.

Whale Kime Denir

Genel anlamda whale, kripto para biriminin fiyatı ciddi manada etkileyebilecek miktarda kripto paraya sahip olan kişiye denir. İki tip whale mevcuttur. Bunlar yapay ve doğal whale olarak ikiye ayrılabilir. Doğal olanlar kripto paralarını paranın yaratılışından sonra piyasadan satın alan kişiler olarak tanımlanabilir. Fakat yapay olanlar ise kripto paralarını bedavaya alanlar yada kripto paranın yaratılışıyla beraber elinde bulunduranlara da denilebilir. Örnek olarak Winklevoss Kardeşler doğal balinalar olarak tanımlanabilir. Çünkü bu kişiler Bitcoin’in icadından sonra Bitcoin’lerini satın almışlarıdır. Yapay balinaların neredeyse her blockchain ağında örnekleri mevcut. Fakat bugünün konusu, Ripple Kurucusu Jed McCaleb.

Eylül 2019’da 100 milyon XRP, Ripple cüzdanından McCaleb’in cüzdanına transfer edilmişti. Bu transfer ise Ripple ile McCaleb arasında olan bir anlaşmanın parçası. Anlaşma, dönem dönem McCaleb’in ne kadar XRP satabileceğiyle alakalı. Bu XRP’ler şirket üzerindeki tazminatı yada hakları olarak da tanımlanabilir. McCaleb bu zamana kadar 9 milyar XRP aldığını iddia ediyor. Whale Alert yaptığı analizlerle kurucuya ait cüzdanların bir kısmının izini sürebilmiş durumda. Toplamda 90,000’den fazla işlemi inceleyerek bu saptamaları yaptığını belirten Whale Alert, totalde 8 milyar XRP saptayabildiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 19 milyon XRP’lik bir transfer daha gerçekleşmişti.

1 milyar XRP, Kurucu McCaleb tarafından satıldı açıklamasına rağmen bu durum henüz XRP fiyatında olumsuz bir etki yaratmış değil. Önümüzdeki dönemde bu haber olumsuz bir etki yaratacak mı hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar