BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Jed McCaleb 1 Milyar XRP Sattı

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı.

Yayın:

-

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı. Hesaba göre McCaleb, bu satıştan sonra bile halen 4,7 milyar XRP’ye sahip. Toplulukta bir kesim XRP’nin fiyatının bu satışlar sebebiyle düşeceğini düşünüyor. Ancak son birkaç gün içerisinde bu görüşün aksine XRP’nin fiyatlamasında yukarı yönlü büyük bir hareketlilik içerisinde olduğuna sahit olduk. Bu noktada XRP’nin gelecekteki yönünü kestirmek biraz zor.

Huobi BannerHuobi Banner

Whale(balina) Alert Kimdir

Whale Alert; web sitesinde, Twitter’da ve Telegram üzerinde paylaşımlarda bulunan bir hesap. Bu hesap major kripto paraların transferlerini takip ve analiz ederek büyük miktarlı transfer işlemlerini bizlerle paylaşıyor.

Şeffaflık, blockchain adaptasyonu için büyük önem sarfediyor. Bu yüzden transferleri takip ve analiz edip sizlerle paylaşıyoruz.

Whale Kime Denir

Genel anlamda whale, kripto para biriminin fiyatı ciddi manada etkileyebilecek miktarda kripto paraya sahip olan kişiye denir. İki tip whale mevcuttur. Bunlar yapay ve doğal whale olarak ikiye ayrılabilir. Doğal olanlar kripto paralarını paranın yaratılışından sonra piyasadan satın alan kişiler olarak tanımlanabilir. Fakat yapay olanlar ise kripto paralarını bedavaya alanlar yada kripto paranın yaratılışıyla beraber elinde bulunduranlara da denilebilir. Örnek olarak Winklevoss Kardeşler doğal balinalar olarak tanımlanabilir. Çünkü bu kişiler Bitcoin’in icadından sonra Bitcoin’lerini satın almışlarıdır. Yapay balinaların neredeyse her blockchain ağında örnekleri mevcut. Fakat bugünün konusu, Ripple Kurucusu Jed McCaleb.

Eylül 2019’da 100 milyon XRP, Ripple cüzdanından McCaleb’in cüzdanına transfer edilmişti. Bu transfer ise Ripple ile McCaleb arasında olan bir anlaşmanın parçası. Anlaşma, dönem dönem McCaleb’in ne kadar XRP satabileceğiyle alakalı. Bu XRP’ler şirket üzerindeki tazminatı yada hakları olarak da tanımlanabilir. McCaleb bu zamana kadar 9 milyar XRP aldığını iddia ediyor. Whale Alert yaptığı analizlerle kurucuya ait cüzdanların bir kısmının izini sürebilmiş durumda. Toplamda 90,000’den fazla işlemi inceleyerek bu saptamaları yaptığını belirten Whale Alert, totalde 8 milyar XRP saptayabildiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 19 milyon XRP’lik bir transfer daha gerçekleşmişti.

1 milyar XRP, Kurucu McCaleb tarafından satıldı açıklamasına rağmen bu durum henüz XRP fiyatında olumsuz bir etki yaratmış değil. Önümüzdeki dönemde bu haber olumsuz bir etki yaratacak mı hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Crypto.com Ethereum’da Yüzde 25 İndirim Yapıyor

Crypto.com, Syndicate Etkinliği ile birlikte indirimli Ethereum satacak.

Yayın:

-

cryptocom

Yapılan açıklamaya göre Crypto.com, yeni bir Syndicate Etkinliği düzenliyor. Etkilik kapsamında ise Ethereum (ETH) yüzde 25 indirimle alınabilecek.

Etkinlik kapsamında Crypto.com tarafından toplamda 250 bin $ değerindeki Ethereum yatırımcılar ile buluşturulacak.

Crypto.com Syndicate etkinlikleriyle meşhur. Daha önce duymadınız mı? Kripto para platformu kendi coinleri olan Crypto.com Token’in (CRO) tutulması ve stake edilmesi haline Syndicate Etkinlik’lerine katılıma izin vermekte. Geçtiğmiz dönemde BitcoinCash (BCH), Bitcoin (BTC), Cosmos (ATOM) ve Tezos (XTZ) için de Syndicate etkinlikleri düzenlenmişti.

Etkinliğe katılım için az önce de bahsettiğimiz gibi CRO stake edilmesi gerekmekte. Bunun için minimum miktar ise 10,000 CRO. Bu da yaklaşık olarak 450 $ ediyor.

Tabi stake ettiğiniz CRO miktarı ile doğru orantılı olarak etkinlikte alabileceğiniz Ethereum miktarı da otomatik olarak artmakta. Aşağıdaki tabloda alabileceğiniz oranları bulabilirsiniz. Tabi bu aşağıdaki miktarları kesin olarak alabileceğiniz anlamına gelmemekte. Çünkü etkinlikte toplam satılacak Ethereum (ETH) miktarı 250 bin $ değerinde.

 

 

Etkinlik ise 14 Nisan tarihinde Türkiye saati ile 09.00’da gerçekleşecek.

 

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Açık Arttırmada Satılan Maker’ların Bir Kısmı Boomerlar Tarafından Alınmış Olabilir Mi?

Alımı yapan diğer iki adrese MakerDao Vakfı aracılık etmiş.

Yayın:

-

maker boomer

Kripto girişim şirketi olan Paradigm, MakerDao açık arttırmasına katılan ve en çok Maker’ı (MKR) toplayan kurum olmuş durumda. Bildiğiniz üzere düşüş ile birlikte oluşan 4.5 milyon $’lık düşüşü kapatmak adına MakerDao, bir açık arttırma düzenleyeceğini duyurmuştu.

Huobi BannerHuobi Banner

Gerçekleşen açık arttırma 19 Mart ile 28 Mart tarihleri arasında yapıldı. Toplamda 20.980 Maker’ın satıldığı açıklanan açık arttırma sürecinde Maker’lar ortalama 296,35 $ fiyat ile satıldı. Açık arttırmaya ise toplamda 36 farklı kişi veya kurum katılmış durumda. Bahsedilen tarihler arasında toplam 106 farklı müzayede gerçekleştirildi.

En Büyük Payı Paradigm Almış

Attığı tweet ile birlikte gerçekleşen 106 müzayedenin 76’sını kazandığını belirten Paradigm, Maker tokenleri için toplamda 3.6 milyon Dai (DAI) ödediğini duyurdu.

Boomerlar Alım Yapmış Olabilir Mi?

Daha önceki açıklamalara göre açık arttırmanın ilk 33 müzayedesi MakerDao Vakfı tarafından kazanılmıştı. Birçok kimse bu duruma bir anlam verememiş, MakerDao’nun neden tekrar alım yaptığını çözememişti. Sonrasında ise konu ile alakalı bir açıklama vakıf tarafından yapılmış ve 3’üncü taraf alıcılara yardım etmek amacıyla bu alımların yapıldığını, yani aslında vakıfın alım yapmadığını sadece alım yapmak isteyenlere aracı olduğu belirtilmişti.

Bildiğiniz üzere açık arttırmaya katılım için bazı işlemler yapılması gerekiyor ve sistemin nasıl çalıştığının da bilinmesi gerekiyordu. Bu işlerden çok iyi anlamayan kişiler direkt olarak vakıftan konu ile alakalı yardım istemiş olabilir.

Bizim üzerimizden alım yapan yatırımcıların kesinlikle bir avantaja sahip olması söz konusu değil.

MAKERDAO FOUNDATION

Vakıf aracılığı ile yapılan alımlarda herhangi bir avantaj olmadığını da özellikle vurgulayan MakerDao, sadece yatırımcıların tekliflerini sisteme sürerek alıma aracı olduklarını belirtti. Toplamda 3 farklı adresin açık arttırmadan pay aldığını belirten MakerDao işlemlerin başarıyla tamamlandığını belirtti.

MakerDao Aracılığıyla Alım Yapanlar Kim

Bildiğiniz üzere MakerDao açık arttırmadan birkaç gün önce katılım için gerekli teknik özellikleri ve gereklilikleri açıklamıştı. Durumdan anlaşılan alım yapmak isteyen diğer 2 adresin bu teknik gereklilikleri yerine getiremediği. Bu noktada ise vakıftan yardım istenmiş olabilir. Çünkü öncesinde vakfın alımlara aracılık yapacağı ile ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

Sizce alım boomerlar tarafından yapılmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler