BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Jed McCaleb 1 Milyar XRP Sattı

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı.

Yayın:

-

Jed McCaleb 1 milyar XRP sattı iddiası Whale Alert tarafından ortaya atıldı. Hesaba göre McCaleb, bu satıştan sonra bile halen 4,7 milyar XRP’ye sahip. Toplulukta bir kesim XRP’nin fiyatının bu satışlar sebebiyle düşeceğini düşünüyor. Ancak son birkaç gün içerisinde bu görüşün aksine XRP’nin fiyatlamasında yukarı yönlü büyük bir hareketlilik içerisinde olduğuna sahit olduk. Bu noktada XRP’nin gelecekteki yönünü kestirmek biraz zor.

Whale(balina) Alert Kimdir

Whale Alert; web sitesinde, Twitter’da ve Telegram üzerinde paylaşımlarda bulunan bir hesap. Bu hesap major kripto paraların transferlerini takip ve analiz ederek büyük miktarlı transfer işlemlerini bizlerle paylaşıyor.

Şeffaflık, blockchain adaptasyonu için büyük önem sarfediyor. Bu yüzden transferleri takip ve analiz edip sizlerle paylaşıyoruz.

Whale Kime Denir

Genel anlamda whale, kripto para biriminin fiyatı ciddi manada etkileyebilecek miktarda kripto paraya sahip olan kişiye denir. İki tip whale mevcuttur. Bunlar yapay ve doğal whale olarak ikiye ayrılabilir. Doğal olanlar kripto paralarını paranın yaratılışından sonra piyasadan satın alan kişiler olarak tanımlanabilir. Fakat yapay olanlar ise kripto paralarını bedavaya alanlar yada kripto paranın yaratılışıyla beraber elinde bulunduranlara da denilebilir. Örnek olarak Winklevoss Kardeşler doğal balinalar olarak tanımlanabilir. Çünkü bu kişiler Bitcoin’in icadından sonra Bitcoin’lerini satın almışlarıdır. Yapay balinaların neredeyse her blockchain ağında örnekleri mevcut. Fakat bugünün konusu, Ripple Kurucusu Jed McCaleb.

Eylül 2019’da 100 milyon XRP, Ripple cüzdanından McCaleb’in cüzdanına transfer edilmişti. Bu transfer ise Ripple ile McCaleb arasında olan bir anlaşmanın parçası. Anlaşma, dönem dönem McCaleb’in ne kadar XRP satabileceğiyle alakalı. Bu XRP’ler şirket üzerindeki tazminatı yada hakları olarak da tanımlanabilir. McCaleb bu zamana kadar 9 milyar XRP aldığını iddia ediyor. Whale Alert yaptığı analizlerle kurucuya ait cüzdanların bir kısmının izini sürebilmiş durumda. Toplamda 90,000’den fazla işlemi inceleyerek bu saptamaları yaptığını belirten Whale Alert, totalde 8 milyar XRP saptayabildiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde 19 milyon XRP’lik bir transfer daha gerçekleşmişti.

1 milyar XRP, Kurucu McCaleb tarafından satıldı açıklamasına rağmen bu durum henüz XRP fiyatında olumsuz bir etki yaratmış değil. Önümüzdeki dönemde bu haber olumsuz bir etki yaratacak mı hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Coin Fiyat Analizi 1.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz (1.12.2020). Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugün Binance Coin yani BNB’nin fiyat analizini hazırladım. Bildiğiniz üzere BNB, Binance borsasının coini ve BNB kullanıcıları Binance borsasında bazı avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan da BNB Binance ekosisteminin belkemiğini oluşturuyor diyebiliriz. Haliyle Binance ekibi de BNB’yi ayakta tutmak ve daha iyi yerlere getirmek için sürekli çaba sarfediyor.

Binance coin BNB fiyat grafiği 1.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte Görmüş olduğunuz yeşil alanlar önceden belirlediğim destek/direnç bölgeleri. Bu bölgeleri baya önceden belirlememe rağmen hâlâ düzgün bir şekilde çalışmaktalar. Siz de fiyat analizi yazılarımdaki bölgeleri grafiklerinize ekleyebilir veya kendiniz takip ettiğiniz grafik üzerlerinde destek/direnç çalışması yaparsanız bunları uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz her grafikte destek/direnç bölgelerini belirlemek için birkaç dakika ayırırsanız ilerleyen zamanlarda daha rahat edersiniz.

Fiyat 32 dolar bölgesindeki direnci kıramayınca aldığı ret ile birlikte yükselen trendini kırdığını görmekteyiz. Bu kırılımla birlikte düşüş 29,5 dolar bölgesindeki destekte şimdilik son bulmuş görünüyor. Bu düşüşün yükselen trenddeki fibonacci oranına baktığımızda 0,5 geri çekilme seviyesine denk geldiğini görmekteyiz. Bu trendin hedeflerinin tamamlandığını düşünmekteyim. Bundan dolayı sonraki süreçte bu trendi takip etmeyeceğim.

Fiyattaki genel görünüme bakacak olursak, fiyat hareketinde bir olumsuzluk görünmüyor. Fiyat 32 dolar bölgesini test ettikten sonra önceden kırdığı direnci (29,5 dolar) dönüp retest etmiş durumda. Fiyatın 29,5 dolar bölgesi altında mum kapanışı yapmadığı müddetçe tekrar 32 dolar bölgesindeki direnci zorlayacağını düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Huobi ETH 2.0 İçin Tek Tıkla Staking Hizmeti Başlatıyor!

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, Ethereum 2.0 için staking hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0’ın ilk adımı olan ETH 2.0 Faz 0 yarın itibarıyla başlatılıyor. Beacon Chain’in aktive edilmesi ile birlikte Ethereum 2.0’a geçişin ilk aşaması başlatılmış olacak.

Bu süreç içinde ETH’larını stake eden yatırımcılar staking geliri ile ödüllendirilecek.

ETH 2.0 kontratına yapılan yatırma işlemi ile kazanılan ödüller için Huobi çok daha kolay bir yol bulmuş görünüyor. Huobi üzerinde ETH 2.0 staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, ağda sürekli güncellenen staking ödüllerinden faydalanabilecekler.

Son 24 Saat

Staking işlemleri için son 24 saatin içinde bulunmakta olan ETH 2.0 ağı, Huobi’den büyük destek görmüş durumda. Minimum stake miktarını 0.1 ETH olarak belirleyen Huobi, güncel verilere göre maksimum yüzde 17 minimum yüzde 6 staking geliri sunacak.

Güncel staking ödül oranı ise şu şekilde:

Ethereum 2.0

Beacon Chain üzerinde herhangi bir sorun olması durumunda stake edilen miktarlarda herhangi bir kayıp olmayacağını belirten Huobi ekibi, zararın kendileri tarafından karşılanacağının altını çiziyor.

Huobi’de henüz hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden hızlıca kayıt olarak staking işlemini tamamlayabilir, ekstra olarak 170 $’a varan yeni kayıt bonuslarından faydalanabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.