BİZİ TAKİP EDİN

ANALİZ

Ripple (XRP)’ın Ani Yükselişinin Sebepleri

Ripple (XRP)’ın ani yükselişi, bir süredir yükselişi bekleyen yatırımcılar için umut verici bir gelişme oldu.

Yayın:

-

Ripple (XRP)’ın ani yükselişi, bir süredir yükselişi bekleyen yatırımcılara umut verici bir gelişme oldu. Ancak hâlâ yükselişin yeterli olmadığını düşünenler de mevcut. Tabii sonunda ani bir çakılma yaşanacağını düşünenler de yok değil.

Boğa piyasasının yaklaştığını ve hatta geldiğini duyuran işaretler olduğundan daha önce bahsetmiştik. Yaklaşık 2 yıldır ayı piyasasında takılıp kalmış olan XRP için de artık boğa piyasasına geçiş yapıyor diyebilir miyiz?

Huobi BannerHuobi Banner

Peki Bu Ani Yükseliş Neden?

Ani yükselişin sebeplerinden biri olarak dün paylaştığımız BitMEX’in dün yeni XRP sözleşmelerini açıklaması olarak görülüyor.

BitMEX’in haberiyle, CEO’su Arthur Hayes’in “Sıfırdan fazlaysa BitMEX’te USD paritesiyle trade etmeye değer” yorumundan bahsetmiştik. Takipçileri ve yatırımcılar da değeceğini düşünmüş ki bu şekilde bir yükseliş gösterdi diyebiliriz.

Bir diğer sebep olarak da bu sabah saatlerinde gelen RippleNet üyesi Airwallex’in Visa ile yaptığı ortaklık anlaşması görülüyor.
Avustralya merkezli firma Airwallex, Ripple’a 2017 Ekim’de dLocal, TransferGo ve birkaç şirket ile beraber katılmıştı.

Ani yükselişin son sebebi olarak da RippleNet’in On-Demand Liquidity (ODL) teknolojisini kullanmak amacıyla ortaklık sağladığı söylenen Intermex olarak gösteriliyor.

Intermex‘in 100.000’den fazla ödeme yeri bulunmakta ve 30 milyondan fazla ödeme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu ortaklık sayesinde ABD ve Meksika arasındaki işlemleri desteklemek için Ripple’ın ODL teknolojisini kullanabilecek. Ve işlemlerinde XRP kullanılacak.

Son 24 saat içerisinde Ripple şirketi çok önemli adımlar ve ortaklıklar kurdu. Her biri XRP’i etkileyecek boyutta olan bu gelişmelerden sonra yükselişin devam edip etmeyeceği ayrı bir merak konusu oldu.

Sizce Ripple (XRP)’ın yükseliş sebebi ne?
Tahminlerinizi paylaşmak veya tartışmak için Telegram‘a bekliyoruz!

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

XRP’de 0.12 $ Seviyeleri Tekrar Görülebilir Mi

XRP’de 0.12 $ seviyeleri tekrar masaya gelir mi?

Yayın:

-

xrp analiz

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüş ile birlikte XRP 0.15 $ seviyelerinin altında en düşük seviyelerinden sonra tekrardan 0.175 $ seviyelerine kadar yükselmeyi başarmıştı. Fakat bu hareketi XRP tarafında bir düzeltme olarak görmek çok da doğru olmayacaktır.

Huobi BannerHuobi Banner

Yaşanan Bitcoin (BTC) yukarı yönlü hareketi ile birlikte neredeyse bütün altcoinler, Bitcoin’e eşlik ederek fiyat noktasında bir iyileşme göstermişti. 7,000 $ seviyelerine kadar bir yükseliş gösteren Bitcoin, altcoinleri de yükseliş konusunda cesaretlendirmişti.

Görüldüğü üzere halen altcoinlerin fiyatı Bitcoin fiyatı ile korale bir şekilde ilerlemekte. Bu sebeple aslında buradaki en önemli etken Bitcoin’in hangi yönder hareketini sürdüreceği. Altcoinler Bitcoin’den ayrı düşünmek mümkün görünmüyor.

Yaşanan yükselişin ardından XRP için önemli bir direnç seviyesi olan 0.16 $ seviyesi aşılmıştı. Fakat tekrar yaşanan düşüş ile birlikte 0.16 $ seviyesi güçlü bir destek bölgesi olarak çalışamadı. Ve fiyat tekrar bu seviyenin altına gitti.

Sabah saatlerinde XRP 0.151 $ seviyelerinde fiyatlanmaktaydı. Fakat bu yazı yazılırken tekrardan 0.149 $ seviyelerine gelmiş durumda. 0.16 $ seviyeleri yeniden güçlü bir direnç noktası olarak öne çıkarken, alt noktalarda ise 0.14 $ ve önemli bir destek noktası olan 0.12 $ seviyeleri gözükmekte.

XRP hareket etmek için tıpkı diğer altcoinler gibi Bitcoin’in hareketini beklemekte. Olası bir düşüşte XRP için tutunabileceği ilk nokta 0.14 $ iken daha aşağılarda 0.12 $ seviyeleri göz kırpmakta. Bildiğiniz üzere malum düşüşte XRP’den bu seviyelere kadar bir iğne gelmişti. Olası bir düşüş durumda güçlü bir destek olan 0.12 $ seviyesi parçalı alımlar için uygun gibi gözükmekte. Düşüş durumunda XRP’den bu noktadan bir tepki beklemek makul olacaktır diye düşünüyorum.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Bitcoin’in Geleneksel Pazarlarla Bir Bağı Yok

Fakat şu an bir ortak noktaları var ki o da, sürekli dalgalanma durumu .

Yayın:

-

Bitcoin’in değeri piyasanın ani çöküşüyle düşmüş olabilir ancak uzun vadede iş yapar.

Huobi BannerHuobi Banner

Özetle;

  • Bitcoin ve S&P 500 ,son haftalarda önemli ölçüde bir satışa şahitlik etti.
  • Coinbase , iki finansal piyasa arasında bir ilişki olmadığını iddia etti.
  • Her iki servetinde piyasada ki dalgalanması önemli bir artış gösterdi.

Son zamanlarda fiyatı küresel borsaya paralel giden Bitcoin’in güvenlik durumu tehdit ediliyor. Birden bire stabilcoinlerde güvenlik talep eden yatırımcılarla ve nakit parayla daha riskli bir servet olarak algılanmaya başlandı.

Ancak dün yayınlanan Coinbase kripto borsası tarafından hazırlanan raporda bu durum değişiklik gösteriyor. Bitcoin’in bazen geleneksel pazarlarla korele olduğunu kabul etse de, genellikle Bitcoin oldukça farklı bir yol izliyor.

‘-1’ değeri mükemmel bir negatif ilişkiyi gösterirken ‘1’ değeri mükemmel bir pozitif ilişkiyi gösterir. Bitcoin’in S&P 500 ile tarihi ilişkisi 1.00 ile -1.00 arasında gidip geliyor. Bu da, BTC’nin tarihi boyunca büyük borsa endeksleri ile büyük ölçüde ilgisiz olduğu anlamına geliyor.

Karşılaştırmak gerekirse Coinbase, Bitcoin’in Ethereum’la oldukça fazla ilgisi varken S&P 500’ün neredeyse daima Dow Jones Industrial Average ile bağlantılı olduğunu buldu.

Fakat şu an bir ortak noktaları var ki o da, sürekli dalgalanma durumu . “S&P 500, 10 günlük değişimi ölçerek, Bitcoin’in tipik aralığına rakip seviyelere yükseldi. S&P 500 dalgalanmasının son günlerde önemli ölçüde arttığı ve BTC’nin de yükseldiği rapor edildi.”

Ama sonra borsalar 30 yılın en kötü zamanlarını yaşıyor ve Bitcoin’de son yedi yılın en kötü dönemini geçiriyorsa bu aslında bir sürpriz değidir.

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler