Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66936.01
-5.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3222.4
-8.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.48
-17.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.6
-5.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Joe Biden 3 Trilyon $’lık Teşvik Hazırlığında!

Biden’ın teşvik paketi, Bitcoin’i ateşleyebilir!

Clock
Paylaş
Joe Biden 3 Trilyon $’lık Teşvik Hazırlığında!

Ülke yönetimine katılmaya hazırlanan Joe Biden yönetiminin ABD vatandaşlarına trilyonlarca dolar yardım yapma planı, boğa piyasasının bir sonraki ayağını ateşleyebilir. Eğer bu teşvik gerçekleşirse, daha çok dolar yatırımcısı, güvenli liman olarak Bitcoin’i tercih edebilir.

728×90 muhabbit - Joe Biden 3 Trilyon $'lık Teşvik Hazırlığında!300x250 muhabbit - Joe Biden 3 Trilyon $'lık Teşvik Hazırlığında!

Arlington merkezli bir haber kuruluşu olan Axios, Perşembe günü, Joe Biden’ın Amerikan vatandaşlarına ekonomik olarak destek verme amacıyla 2.000 $’lık teşvik ödemesi sağlanmasını istediğini bildirdi.

Joe Biden ayrıca “İyileşme” programının bir parçası olarak 3 trilyon $’lık vergi ve altyapı paketi önerisi yaptı.

Biden, Aralık ayında açıklanan işsizlik raporunda görünen 140.000’lik kayıp karşısında Amerikalılara yapılacak yardım çağrısı için şunları söyledi:

Ekonomik araştırmalarımız, bugünkü gibi kriz koşullarında, özellikle bu denli düşük faiz oranlarıyla, derhal harekete geçmenin ekonomiye yardımcı olacağını doğruluyor.

Tüm bunlarla beraber yeni bir teşvik dalgası, Bitcoin için başka bir katalizör görevi görebilir. Bunun en büyük sebebi ise doların değer kaybından etkilenmek istemeyen yatırımcılar olacaktır.

Federal hükümetin enflasyon yükselten politikaları, bir likidite krizi ile mücadele eden ve faizleri kontrol altında tutmak için trilyonlarca dolar harcayan Merkez Bankası’nın müdehalesi ile aynı zamanda yaşandı.

image 11 - Joe Biden 3 Trilyon $'lık Teşvik Hazırlığında!
Federal Rezerv Bilançosu

Bitcoin’in yükselişi, sadece perakende yatırımcıların girişiyle değil, kurumsal yatırımcıların sektöre ilgi göstermesiyle de desteklenmekte. Kurumlar açık bir amaç ile Bitcoin satın alıyor ve ellerinde tutuyor.

Bitcoin’in dijital altın olarak görülmesi, BTC’ye olan kurumsal ilginin arkasındaki en büyük sebeplerden biri oldu. Bu düşünce, Bitcoin’in 2020 yılında %300’lık artışına ve son üç haftada fiyatının 2 katından fazla artmasına yardımcı oldu. Dolarım satın alım gücü düştükçe bu eğilim yükselerek artabilir.

JPMorgan Chase’in araştırmalarına göre ise Bitcoin, altından pazar payı çaldı. Cuma günü, bir Bitcoin 22 ons altın değerindeydi ve bu değer tüm zamanların en yüksek seviyesini temsil ediyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar