Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59760
3.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3186.3
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.95
1.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.1
0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

John McAfee Kendi Projesini Terk Etti! Ghosted!

Teknoloji gurusu John McAfee, bazı sebepler dolayısıyla Ghost projesinden ayrılmış.

Clock
Paylaş
John McAfee Kendi Projesini Terk Etti! Ghosted!

Teknoloji öncüsü ve kripto para birimi savunucusu John McAfee, kendi gizlilik varlığı projesi Ghost’tan ayrıldığını açıkladı.

19 Ağustos tarihinde attığı bir tweette “Ghost projesini terk ediyorum” dedi. “Yönetim, projeyi başarıya ulaştırmaktan acizdir” diyerek, “Hiç şüphesiz bu proje başarısız olacaktır.” diyerek sözlerini bitirdi.

728×90 muhabbit - John McAfee Kendi Projesini Terk Etti! Ghosted!300x250 muhabbit - John McAfee Kendi Projesini Terk Etti! Ghosted!

Konu hakkında McAfee ayrıca şunları söyledi:

Yönetimin temel ilkelerini açıklamaya çalıştım, ama dediklerim bir kulaklarından girdi diğerlerinden çıktı. Yarı yolda bıraktığım kişiler için özür diliyorum. Üzgünüm.

McAfee, gizlilik eksikliği nedeniyle son aylarda Bitcoin’i eleştirmekteydi. Teknoloji uzmanı, 11 Nisan 2020’de girişim hakkında tweet atarak kendi proof-of-stake ile çalışan gizlilik odaklı projesini hayata geçirmek için adım attı. Fakat Mayıs ayında gelen raporlar, bir başka gizlilik varlığı olan PIVX’in bir beyaz bülteninden intihal içeren içeriğe parmak bastı.

McAfee, 19 Ağustos tarihinde attığı tweetin altında “Josh bir aptal” dedi ve muhtemelen projenin liderlerinden birine atıfta bulundu. Tartışmalı teknoloji gurusu, ayrıldığını duyurduktan sonra, iki ay önce yaptırdığı Ghost dövmesini de sildireceğini söyledi.

Ghost ekibinden bir temsilci, McAfee’nin ayrılık tweetinden kısa bir süre sonra Telegram kanalında “John McAfee bir teknoloji öncüsü, gerçekten havalı biri fakat asla tahmin edilemez.” dedi.

Temsilci sözlerine şöyle devam etti:

GHOST projesi, açık kaynak kodlu, merkezi olmayan bir projedir. McAfee, GHOST’u pazarlamakta yardımcı olabilirdi fakat mecbur değildi. Bu durum GHOST blockchainini hiçbir şekilde etkilemez. McAfee hiçbir zaman günlük operasyonlara dahil olmadı ve GHOST’un herhangi bir teknolojisi veya yapısı ile ilgilenmedi.

Temsilci, McAfee’nin adını projeden çıkarılacağını belirtti. Ayrıca temsilci, projenin gelecek planlarının değişmeden kalacağının garantisini de verdi.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar