BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Şaka Mı! McAfee Kendi Gizlilik Özellikli Coinini Tanıtıyor

Kripto paranın websitesindeki açıklamada, üst düzey bir gizliliğin sözü verilmekte. 

Yayın:

-

Mcafee Ghost

Kripto para piyasasında oldukça bilinen isimlerden olan John McAfee, kendi gizlilik özellikli coinini tanıtmaya hazırlanıyor. Coinin ismi ise “GHOST”.

Kripto paranın websitesindeki açıklamada ise üst düzey bir gizliliğin sözü verilmekte.

Transferler gerçekleşirken hayaletten farksız olacaksınız.

tweet

Sadece Şaka Olabilir

Geçtiğimiz yıl John McAfee Çin merkezli bir kripto para projesi ile anlaştığını duyurmuştu. Projenin “Whitepaper”ının yazımı için danışman olarak çalışmaya başladığını duyuran McAfee, proje kapsamında ciddi miktarda ZombieCoin ve dolar ödemesi alacağını belirtmişti.

Fakat sonrasında ise projenin bir sosyal deney olduğu ortaya çıkmıştı.

McAfeeDex Başlatılmıştı

Bildiğiniz üzere McAfee kendi merkezsiz kripto para borsasını “McAfeeDex”i geçtiğimiz yıl başlatmıştı. Şimdi ise borsa üzerinde GHOST isimli gizlilik özellikli kripto paranın başlatılacağını iddia etmekte.

Bahsedilen coin proof of stake (PoS) algoritmasına dayanmakta. Geçmişte Bitcoin’e verdiği destek ile tanınan McAfee, sonrasında bu desteğini gizlilik özellikli kripto paralara aktarmıştı (özellikle Monero XMR).

İlginç Başka Bir Proje

Geçtiğimiz yılın sonrabahar aylarında McAfee başka bir kripto para orjesi daha tanıtmıştı. “Epstein Kendini Öldürmedi” isimli kripto para (WHACKD) ücretsiz bir şekilde dağıtılmıştı. Fakat ağ üzerinde yapılan her transferin yüzde 10’u coin yakma prosedürüne tabi tutuluyordu. Ek olarak her 1000’inci işlemdeki coinlerin tamamı transfer gerçekleşmeden coin yakımına dahil ediliyordu.

McAfee’nin kripto para piyasasında oldukça aktif olduğunu biliyoruz. Geçmişte yaptığı Bitcoin fiyat tahminleri ile sektörde ünlenen McAfee, sektörde isminin unutulmasına izin vermeyecek gibi görünüyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Japon E-Spor Şirketi Oyuncularına Kripto İle Ödeme Yapıyor!

SBI’dan görülmemiş bir karar!

Yayın:

-

sbi holdings

Japon finans kuruluşu SBI Group’un bir yan kuruluşu olan SBI E-Sports, oyuncularının risk sermayesi şirketi VC Trade ile yaptığı sponsorluk anlaşmasının bir parçası olarak kripto ile maaş alacağını duyurdu.

Resmi açıklamaya göre, şirketin dijital para birimlerini de kullanan e-spor oyuncuları arasındaki varlığını güçlendirmek için oyuncu maaşları, itibari para yerine Ripple ile ödenecek.

Uzun süredir Ripple ile ortaklığı olan SBI E-Sports, bu sponsorluk anlaşmasının portföyünü blockchain endüstrisi içerisinde çeşitlendirmenin bir yolu olduğunu söyledi. Hedefleri ise, “müşteri odaklılığına dayalı bir şekilde sağlıklı bir pazar oluşturmak, beslemek, fiyatları iyileştirmek ve likiditeyi genişletmektir.”

CoinMarketCap’e göre XRP, 10.827.898.158 $’lık bir piyasa değerine sahip. Bu piyasa değeri Ripple’ı piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yapıyor.

2019’da Ripple’ın geliştirici ekosistemi Project Xpring ve oyun merkezli blok zinciri platformu Forte, oyun geliştiricilerini desteklemek için ortaklaşa 100 milyon dolarlık bir fon oluşturdu.

Blockchain eğlence stüdyosu Virtually Human Studio’nun Gelişme Müdürü Mac Ocampo, daha önce “tüm oyuncular kripto kullanıcıları değildir ve tüm kripto kullanıcıları oyuncu değildir” diye yakınıyordu. Ocampo’nun bahsettiği bu durum, oyun endüstrisi ve blockchain endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluktu.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.