Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64243.19
-3.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3157.24
-8.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.03
-10.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561.8
-4.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

JPM, Bitcoin ETF’sinin Gördüğü İlginin Sebebini Araştırıyor!

Bitcoin ETF’si küresel piyasalarda rekor kırıyor!

Clock
Paylaş
JPM, Bitcoin ETF’sinin Gördüğü İlginin Sebebini Araştırıyor!

Bir JPMorgan stratejisti, Bitcoin fiyat artışının gerçek sebebinin ne olduğunu araştırmaya başladı. ProShare’in Bitcoin vadeli işlem tabanlı ETF’si, 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) 40.88 $’dan işlem görmeye başladı. ETF’nin işlem görmeye başlamasıyla birlikte Bitcoin’in fiyat olarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmasına yardımcı olmuş olabilir. Ancak yatırımcılar, altındaki enflasyondan korunmak için Bitcoin trenine binmiş de olabilir.

728×90 muhabbit - JPM, Bitcoin ETF'sinin Gördüğü İlginin Sebebini Araştırıyor!300x250 muhabbit - JPM, Bitcoin ETF'sinin Gördüğü İlginin Sebebini Araştırıyor!

BITO, 40.88 $’dan işlem görmeye başladı. TradingView’den alınan verilere göre, BITO, ilk gün toplam 24.313 milyon hisse el değiştirdi ve fiyatı 41.94 $’dan kapattı. İkinci gün 44 $’ları gören BITO, şimdi ise 43.25 $ ile günü kapattı. Üçüncü gün düşüşle başlayan BITO, 40,83 $’lardan işlem görüyor.

BITO 2021 10 22 11 33 33 - JPM, Bitcoin ETF'sinin Gördüğü İlginin Sebebini Araştırıyor!
BITO Saatlik Mum Grafiği

ProShares’e göre, ticaretin ilk iki gününde BITO, 1 milyar doların üzerinde hacime ulaştı. Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, yeni ProShares fonunun iki günde de 1 milyar dolara ulaşması ETF endüstrisi tarihindeki en fazla ilgi gören fon olduğunu söyledi. Böyle bir yükseliş, SPDR Gold Trust (GLD) ETF’nin bu seviyeye ulaşmak için üç günde 18 yıllık rekorunu gölgede bıraktı. Bitcoin dahil olduğu her yerde rekorlar kırmaya devam ediyor.

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou analizlerine göre, yatırımcılar Eylül ayından bu yana altın ETF’lerinden Bitcoin fonlarına geçiyor. Banka, para akışının bu yönde olmasıyla birlikte Bitcoin için yıl sonuna doğru yükseleceğini düşünüyor.

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

Ayrı bir gelişmeden bahsedecek olursak milyarder yatırımcı Paul Tudor Jones CNBC’ye verdiği röportajda şu sözleri dikkat çekti:

Enflasyon riskinden korunmak için altın yerine Bitcoin’i tercih ediyorum.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyor

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar