Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62040.01
1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3434.87
2.18%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.3
2.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $409.1
1.11%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan: “Bitcoin Henüz Güvenli Bir Liman Değil”

Bloomberg’e konuşan JPMorgan stratejisti, kripto paraların, çoğu büyük kurumsal yatırımcı için bir varlık sınıfı olarak fiilen var olmadığını söyledi.

Clock
Paylaş
JPMorgan: “Bitcoin Henüz Güvenli Bir Liman Değil”

Küresel yatırım bankası JPMorgan’ın, Asset Management Kurumsal Portföy Stratejisi Başkanı Jared Gross, kısa süre önce yaptığı bir röportajda, kripto paralar ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Binance BannerBinance Banner

Bloomberg’e konuşan Gross, kripto paraların, çoğu büyük kurumsal yatırımcı için bir varlık sınıfı olarak fiilen var olmadığını söyledi. Stratejist ayrıca, kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisi ile ilgili de şunları söyledi:

“Bir varlık sınıfı olarak kripto paralar, çoğu büyük kurumsal yatırımcı için fiilen mevcut değil. Ayrıca bu varlık sınıfında oynaklık çok yüksek ve işaret edebileceğiniz içsel bir getiri olmaması onu çok zorlaştırıyor.”

Bitcoin‘in, dijital altın veya güvenli bir liman olduğunu söyleyen kişilere de atıfta bulunan Gross, bu durumun henüz doğruluğunu kanıtlayamadığını belirtti. Yani Bitcoin’in henüz güvenli bir liman olmadığını belirten Gross, şu ifadelere yer verdi:

“Kurumsal yatırımcıların çoğu, muhtemelen bu pazara girmedikleri ve muhtemelen yakın zamanda da girmeyecekleri için rahat bir nefes alıyor.”

Kripto Para Piyasasındaki Çöküş Sürüyor

Bilindiği üzere dünya üzerindeki birçok merkez bankası, enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını sürekli yükseltiyor. Hatta bu durumun bir süre daha süreceği, yapılan açıklamalarda sürekli dile getiriliyor.

Faiz oranlarının artırılması da yatırımcıları bankalara yönlendirdiği için kripto piyasası bu durumdan olumsuz bir şekilde etkilenmiş durumda. Bunun yanında, sektör içinde yaşanan olumsuzluklar, borsaların çökmesi ve saldırılar, çöküş için zemin oluşturmaya devam ediyor.

Olumsuzluklara Rağmen Dev Şirketler Kripto Para Hizmeti Sunuyor

Kripto para sektörü içinde yaşanan olumsuzluklara rağmen birçok dev şirket bu alana yatırım yapmaya ve hizmet vermeye devam ediyor. Örneğin önde gelen bankalar ve finans kurumları, kurumsal müşterilerine kripto para ürünleri ve bunlarla bağlantılı hizmetler sunuyor. 

Bunlara verilecek son örnekler arasında, yatırım devi State Street’in, kısa süre önce, kurumsal yatırımcılarının kripto varlıklar ile ilgili kendilerine yönelik taleplerini iletmesi gösterilebilir. Bu nedenle de gelişmelerin gerisinde kalmak istemediğini belirten şirket, yatırımcılarına kripto para hizmeti vermek istediğini dile getirdi.

Yine başka bir örnekte, Nasdaq, kısa süre önce yaptığı açıklamada, kurumsal yatırımcıların taleplerini gerekçe göstererek “Nasdaq Digital Assets” adlı bir kripto para birimi oluşturduğunu duyurdu.

Kurumsal şirketlerin kripto paralara yönelik artan talepleri üzerine yapılan araştırmalar da aslında bu gelişmeleri destekler nitelikte. Hatta son olarak yatırım devi Fidelity tarafından yayımlanan bir raporda, kurumsal yatırımcıların %74’ünün kripto varlıklara yatırım yapmayı düşündüğü belirtildi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar