Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61237.92
0.13%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.45
-0.34%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.5
0.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.3
-3.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

JPMorgan, DBS ve Temasek, Sınır Ötesi Ödemeleri Blockchain İle Kolaylaştıracak!

Dev şirketler, yeni bir blockchain şirketi kurdu.

Clock
Paylaş
JPMorgan, DBS ve Temasek, Sınır Ötesi Ödemeleri Blockchain İle Kolaylaştıracak!

Bankacılık devleri JPMorgan ve DBS, Singapurlu devlet yatırımcısı Temasek ile birlikte sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için yeni bir blockchain şirketi kurdu.

Partior olarak adlandırılan şirket, blockchain teknolojisi aracılığıyla ödeme, ticaret ve döviz anlaşmalarındaki sıkıntılı noktaları çözmeyi hedefliyor.

Binance BannerBinance Banner

JPMorgan’ın küresel toptan ödemeler başkanı Takis Georgakopoulos konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Partior, bilgi ve değerin dünyanın her yerinde 7/24 sorunsuz bir şekilde el değiştirebileceği blok zinciri tabanlı bir toptan ödeme altyapısı geliştirecek.”

Yeni girişim tamamlandığında, finans kurumlarının ve geliştiricilerin, forex ödemesine karşı ödeme, teslimata karşı ödeme ve eşler arası emanet gibi kullanım durumlarını destekleyen uygulamaları birlikte oluşturmasına olanak tanıyacak.

Yapılan açıklamada Partior’un, başlangıçta Singapur merkezli bankalar arasında hem Singapur doları hem de ABD doları cinsinden ödemeleri kolaylaştırmaya odaklanacağı bildirildi. Bu üç dev şirket, gelecekte merkez bankası dijital para birimi (CBDC) kullanım durumlarının da destekleneceğini söyledi.

Singapur Para İdaresi Fintech Baş Sorumlusu Sopnendu Mohanty ise yeni girişim hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Partior’un piyasaya sürülmesi, dijital para birimleri için küresel bir dönüm noktasıdır ve pilot çalışmalardan ve deneylerden, ticarileştirme ve canlı olarak benimsemeye doğru bir hareketi işaret etmektedir.”

Mohanty ayrıca Partior’un, güvenilir bir ortamda dijital para birimleriyle işlem yapmak için temel küresel altyapı sağlamaya yönelik öncü bir adım olduğunu ve blok zinciri ekosisteminde çok çeşitli kullanım durumlarını teşvik edeceğini belirtiyor.

Hatırlanacağı üzere, JPMorgan, DBS ve Temasek daha önce de Singapur Merkez Bankasının blok zinciri teknolojisinin çoklu para birimi ödemelerinde uygulanmasını araştıran bir girişim olan Project Ubin üzerinde çalışma gerçekleştirmişti.

Şimdi ise düzenleyici onaylara tabi olan Partior’un operasyonuyla üç şirket, bankalar arası değer hareketlerini yeni bir dijital çağa dönüştürmeyi hedefliyor.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar