Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68171.01
-2.93%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3818.48
1.81%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.44
-4.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.1
-3.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

İngiltere Merkez Bankası CBDC’leri Araştırıyor!

Birleşik Krallık’ta CBDC’lerle ilgileniyor!

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası CBDC’leri Araştırıyor!

İngiltere Merkez Bankası ve HM Treasury, CBDC’lerin potansiyel kullanım alanını keşfetmek adına bir ekip oluşturdu.

Pazartesi günü haberi açıklayan iki hükümet görevlisi, Birleşik Krallık’ta bir CBDC başlatıp başlatmama konusunda kararsız olduklarını, fakat bu ürünün kullanım durumunu ve risklerini inceleyeceklerini açıkladı.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası CBDC'leri Araştırıyor!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası CBDC'leri Araştırıyor!

Ekip, CBDC’lerin özelliklerini değerlendirecek ve Birleşik Krallık’ın “küresel inovasyon konusunda ön saflarda yer almasını” sağlamak adına ulusların CBDC konusunda attığı adımları yakından takip edecek.

Ülkenin maliye bakanı Rishi Sunak, “Vizyonumuz, güvenli, yeşil ve teknolojik açıdan daha gelişmiş bir finansal hizmet sektörü oluşturmaktır. Büyüyen fintech alanına yönelmek, dijital finansın sınırlarını zorlamak ve finansal piyasalarımızı daha verimli hale getirmek için atacağımız adımlar, bizi ileriye taşıyacak.” şeklinde bir açıklama yaptı.

İki yetkilinin açıklamalarına göre, Birleşik Krallık’ın bir CBDC çıkarması halinde, banknotlar tedavülden kalkmayacak.

İki kurumun ortaklaşa başlattığı ekibin başında, İngiltere Merkez Bankası başkan yardımcısı Jon Cunliffe ve HM Treasury‘nin mali hizmetler müdürü Katharine Braddick başkanlık edecek. Açıklamalara göre, uygun durumlarda diğer İngiltere makamları da sürece dahil edilecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla CBDC Haberleri iзin: CBDC Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar