BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

JPMorgan’ın Coin’i JPM Coin, Ticari Hayatına Başlıyor!

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan cephesinden güzel haberler geliyor.

Yayın:

-

JPMorgan'ın Coin'i JPM Coin, Ticari Hayatına Başlıyor!

Yatırım bankacılığı denildiğinde akla gelen dev isim JPMorgan, bir süre önce tüm dünyada önemli bir yer kaplamaya başlayan Blockchain teknolojisine ilgi duymaya başlamıştı. Yaklaşık 100 kişi ile Blockchain teknolojilerini araştıran bir iş biriminin oluşturulduğunu duyuran JPMorgan Küresel Toptan Ödemeler Başkanı Takis Georgakopoulos, bu haftadan itibaren bir şeylerin değişeceğini işaret etti.

Georgakopoulos, CNBC’ye verdiği demeçte yatırım bankacılığı devinin Blockchain teknolojisi hakkındaki fikirlerine değindi. Bankacılık sektöründe Blockchain teknolojisinin giderek daha çok kullanılmaya başlandığını ve sektörün gelişmesine katkıda bulunduğunu açıkladı.

“Onyx’i başlatmamızın nedeni bu teknolojilerin ticarileştirildiği bir döneme giriyor olmamızla birlikte araştırma ve geliştirmeden gerçek bir iş birimi hâline gelebilecek bir döneme girdiğimizi fark ediyor olmamızdır.”

JPMorgan sözcüsü

Onyx’in CEO’su Umar Farooq, bankanın Blockchain teknolojisine olan ilgisinden bahsetti. Kağıt çeklerin dijital versiyonlarını görmek, göndermek ve diğer bankalara bu ödemeleri gönderip işlemek için yapılan işlemlerin maliyetlerinin %75’inin Blockchain teknolojisi ile kurtarılabileceğini iletti.

Bununla birlikte verdiği demeçte JPMorgan’ın 2019 yılı Şubat ayında denemelerine başladığı JPM Coin projesinin yakında ticari hayatına başlayacağını müjdeledi. JPM Coin’in tasarlanma amacı firmalar arasındaki ödemelerin veyahut tahvil işlemlerinin hızlandırılması. CoinsenSys tarafından satın alınan özel bir Ethereum sürümü olan Quorum üzerine inşa edilen Coin’in küresel ödemelerde kullanıma girmesi bekleniyor.

Georgakopoulos, JPMorgan Coin’in ticari hayatına başlamasıyla birlikte JPMorgan’ın bankacılık sektöründe yaşadığı verimsizliklerin ortadan kaldırılabileceğini söyledi. Yılda yüz milyonlarca dolarlık verimsizliklerin ortadan kaldırılmasıyla birlikte de sektörün toptan ödemeler işine odaklanabileceğini ifade etti.

Ayrıca JPMorgan’ın Blockchain tabanlı Bankalararası Bilgi Ağı’nın Liink olarak markalaştığı ve yakında ödemeleri gönderilmeden önce doğrulamanın bir yolu olarak başlayacağı da demeçte yer alıyordu.


Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

OKEx Kullanıcı Ödül Programı İle Ödülleri Başlatıyor!

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Yayın:

-

okex

Kripto para borsası OKEx, çekimlerin açılması ile birlikte başlatacağı ödül programını yayınladı. Bildiğiniz üzere daha önce çekimlerin 27 Kasım ya da öncesinde açılacağı duyurulmuştu. Çekimlerin açılmasının hemen öncesinde ödül programı da yayınlandı.

Program kapsamında platformdaki mevcut kullanıcılar için ödüller ve bonuslar planlanmış durumda.

OKEx, çekimlerin kapalı olduğu dönemde yatırma işlemi gerçekleştiren, varlık bulunduran ya da trade işlemi gerçekleştiren kullanıcıları için özel bir havuz oluşturdu.

Gelir Kullanıcılarla Paylaşılacak

Geçtiğimiz yedi hafta boyunca perpetual swap (sürekli takas) ve futures (vadeli işlemler) platformlarından elde ettiği gelirin yüzde 20’sini bir fon olarak ayıran OKEx, bu fonu kullanıcıların varlıklarına ve işlem detaylarına göre tek seferlik olmak üzere dağıtacak. Kullanıcıların ödüllerden yararlanabilmeleri için çekim işlemleri açılana kadar KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte.

OKEx’in kendi tokeni olan OKB tutan kullanıcıların varlık miktarları iki kat olarak hesaplanacak.

Diğer bir bonus ise 23 Kasım öncesinde 10,000 USDT ve üzeri varlık bulunduran kullanıcılar için oluşturulmuş durumda. Bu kullanıcılara varlık miktarına göre minimum 100 USDT maksimum 1,000 USDT değerinde komisyon kartı tanımlayacak.

10,000 ve 100,000 $ arası varlık bulunduran kullanıcılar 100 USD değerinde komisyon kartı elde edecekler.

Komisyon Kartı Tablosu

Mutlu Cuma Ödül Programı

Üçünücü ödül ise platformun tüm kullanıcılarını kapsıyor. Program kapsamında perpetual swap gelirlerinin bir kısmı her Cuma günü kullanıcılarla paylaşılmaya devam edecek. Ödemeler ise BTC cinsinden gerçekleştirilecek.

Tüm ödüller için kullanıcıların KYC 2 seviyesini geçmiş olmaları gerekmekte. 4 Aralık itibarıyla başlayacak olan ödül dağıtımları Cuma günleri düzenli olarak devam edecek. Kullanıcıların Mutlu Cuma ödüllerinden faydalanabilmeleri için günlük ortalama varlık miktarı ve işlem hacimlerinin 100 USDT ve üzeri olması gerektiğinin de altı çiziliyor.

Jay Hao Yarın AMA Etkinliği’ne Katılıyor

OKEx CEO’su Jay Hao, ödül programı ile ilgili merak edilen soruları cevaplandırmak üzere AMA Etkiliği’ne katılacak. OKEx’in İngilizce Telegram kanalında gerçekleştirilecek AMA etkinliği Türkiye saati ile 16.00’da gerçekleştirilecek.

AMA Etkinliği’nin Türkçe çevirisi ise etkinliğin hemen ardından OKEx’in Türkiye Telegram kanalında gerçekleştirilecek. Bonuslarla ilgili tüm sorularınızı etkinlikte direk olarak OKEx CEO’suna sorabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Binance XRP Spark Token Dağıtımını Destekleyecek!

Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Küresel kripto para borsası Binance, elinde XRP tutan yatırımcılara dağıtılacak olan Spark token Airdrop’unu destekleyeceğini açıkladı. Sosyal medya platformu Twitter üzerinden yapılan paylaşımda Binance, Spark dağıtım furyasına katıldığını açıkladı.

Küresel kripto para borsasının Twitter hesabından yapılan paylaşımın yanı sıra sayfasında Airdrop’un nasıl gerçekleşeceğini de açıkladı. 11 Aralık 22:00 itibarıyla XRP para yatırma ve çekme işlemlerinin durdurulacağı ve cüzdanlardaki XRP miktarları için ekran görüntüsü alma işleminin başlatılacağı belirtildi. Ekran görüntüsü alım işlemleri bittiği anda para yatırma ve çekme işlemlerinin devam ettirileceği, Spark dağıtımının da 12 Aralık’ta başlatılacağı açıklandı.

Bitstamp ve Crypto.com’un ardından Binance’in de Spark Airdrop’unu destekleyeceğini açıklamasıyla birlikte gözler diğer büyük kripto para borsalarına döndü.

Kasım ayının başında elinde XRP tutan yatırımcılara, Flare Network’ün token’ı SPARK’ın 1:1 oranında dağıtımı yapılacağı açıklanmıştı. Ardından teker teker kripto para borsalarının desteğini alan airdrop’un 12 Aralık tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Daha fazla XRP haberi için: XRP Haberleri
Daha fazla kripto para borsalarından haberler için: Borsa HaberleriOKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.