Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64285.82
-0.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3506.78
-0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.3
-1.73%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584
-0.58%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Juventus, Dijital Koleksiyon Çıkartacağını Açıkladı!

Çarşamba günü duyurulan yeni anlaşma ile birlikte Juventus, Cristiano Ronaldo gibi ünlü oyuncularının Dijital Koleksiyon Kartlarını satışa sunacak.

Clock
Paylaş
Juventus, Dijital Koleksiyon Çıkartacağını Açıkladı!

Juventus, futbol platformu Sorare üzerinde yıldız oyuncuları için dijital koleksiyon ürünleri çıkarıyor. Çarşamba günü duyurulan yeni anlaşma ile birlikte Juventus, Cristiano Ronaldo gibi ünlü oyuncularının Dijital Koleksiyon Kartlarını satışa sunacak.

728×90 muhabbit - Juventus, Dijital Koleksiyon Çıkartacağını Açıkladı!300x250 muhabbit - Juventus, Dijital Koleksiyon Çıkartacağını Açıkladı!

Merkezi Paris’te bulunan Sorare, takım taraflarlarının toplayıp koleksiyon oluşturabileceği ve topladıklarının alım ve satımını yapabilecekleri, oyuncuları temsil eden koleksiyon parçalarının satışına başlayacak. Ethereum Blockchain’i üzerinde oluşturulacak koleksiyonlar, ERC-721 standardına göre üretilecek.

Sorare CEO’su Nicolas Julia’nın yeni koleksiyon ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Anlaşma İtalya’nın en büyük kulüplerinden Juventus ile imzaladığımız için çok mutluyuz.

Juventus dışında, Atletico Madrid, Porto ve AS Roma gibi üst düzey avrupa kulüpleri de platforma katılmış durumda.

Her oyuncu için bir adet eşsiz kart, 10 adet oldukça nadir kart, 100 adet ise nadir kart oluşturulacak. Cristiano Ronaldo kartları 20 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Kartlar Sorare Platformu’nda oluşturulan oyun üzerinde kullanılabilecek. Aynı zamanda kartlar sınırsız olmadığı için ikincil marketlerde satılabilecek. Sorare’nin açıklamasına göre “eşsiz” kartlar 2000 doların üzerinde bir edere sahip olacak.

Juventus taraftarları, koleksiyon toplama konusunda büyük bir fan grubuna sahip. Bu noktada Juventus fanlarının koleksiyonlara büyük ilgi göstereceği düşünülüyor.

Bu koleksiyon atılımı ise Juventus’un blockchain sektörüne ilk atılımı değil. 2018’de kulüp taraftarlarının kulüp ile ilgili anketlere katılmasını sağlayan bir blokchain çözümüne katılmıştı. Böylece taraftarların isteklerinin daha çok yerine getirilmesi amaçlanıyordu. Bu token de Socios platformu ile ortaklaşa geliştirilmişti. Benzer bir girişim geçtiğimiz günlerde FC Barcelona tarafından da başlatılmıştı.

Socios Nedir

Socios.com “taraftar tokeni” olarak bilinen dijital varlıklara sahip olunmasını sağlayan bir platform olarak tanımlanabilir. Bu varlıklar sayesinde taraftarların kulüp ile daha çok etkileşime girmesine olanak veren platform, bir çok ünlü külüp ile beraber çalışmakta. Bu işlemler Socios.com’un kendi tokeni olan Chiliz (CHZ) kullanılarak yapılmakta. Kendi uygulaması olan ve borsalarda işlem gören Chiliz (CHZ) platformda veya cüzdanlarda tutulabiliyor. Ya da borsalarda alım satım işlemleri yapılabilmekte. Platformda ülkemizden Galatasaray da bulunmakta. Önümüzdeki dönemde farklı kulüpler de platforma katılacak mı hep birlikte göreceğiz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar