Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66312
0.37%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3248.4
2.68%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.99
1.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $611.3
1.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kanada Menkul Kıymetler Bitcoin ETF’sini Onayladı!

Kanada borsalarında Bitcoin çeşitliliği artıyor!

Clock
Paylaş
Kanada Menkul Kıymetler Bitcoin ETF’sini Onayladı!

Kuzey Amerika’da halka açık ilk Bitcoin borsa fonu (ETF), Kanada menkul kıymetler tarafından onaylandı.

Perşembe günü yayınlanan karar belgesine göre, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), Kanada’nın birden çok yargı alanında bu girişimi onaylamış bulunmakta.

728×90 muhabbit - Kanada Menkul Kıymetler Bitcoin ETF'sini Onayladı!300x250 muhabbit - Kanada Menkul Kıymetler Bitcoin ETF'sini Onayladı!

Bu bölgeler arasında, British Columbia, Alberta, Sastachewan,Manitoba, Quebec, New Brunswick, Nova Scotia, Prince Edward Island, Newfoundland ve Labrador, Northwest Territories, Yukon ve Nunavut bulunmaktadır.

Kanada merkezli varlık yöneticisi Purpose Investments tarafından çevrimiçi olarak yayınlanan bir bilgi formuna göre fon, Bitcoin fiyatından EFT’nin ücret ve giderlerini çıkararak kullanıcılara sunmayı planlıyor. Bu sayede ETF, Bitcoin fiyatındaki kısa vadeli değişimler konusunda da spekülasyon yapmayacak.

Edindiğimiz bilgilere göre, fonun hedeflediği yatırımcı türü, uzun vadeli sermaye büyüten, cazip risklere açık ve bu oranda getiri arayan yatırımcılar ve yüksek riski tolere edebilen yatırımcılar olarak görünüyor.

ETF’ler, yatırım fonlarına benzer bir yatırım sepeti içermektedir, ancak borsalarda hisse senetlerinin yaptığı gibi ticaretini sürdürür. Fonlar arasındaki risk, varlık türüne göre dalgalanırken, Bitcoin ETF’si “yüksek riskli” olarak kabul ediliyor.

Yönetim ücretlerinin yanı sıra fonun giderleri, Bitcoin değerinin %1’i olarak belirlenen işletme ve ticari maliyetlerden oluşuyor.

Bu arada Bloomberg’deki kıdemli analist Eric Balchunas, Kanada’daki fonun ABD onaylı potansiyel bir BTC EFT’si için “iyiye işaret” olduğuna inanıyor.

Balchunas, “Kanada’nın liberal düzenleyicilerine saygı duymalılar, ya onlar ya da SEC fazla muhafazakar.” diye tweet attı.

Toronto Borsası’nın, fonu kanada doları cinsinden listelemesi beklenirken, portföy ve fon Purpose Investments tarafından yönetilecek.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar